העמותה לקידום החינוך בת"א יפו

העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו נוסדה כארגון פרטי המספק קשת רחבה של שירותים חברתיים כדי ליצור מציאות חדשה עבור אלפי ילדים מיפו, דרום תל אביב ובת ים. ילדי העמותה, אשר מתגוררים בשכונות מוכות עוני, באים ממשפחות בהן לרוב הוריהם או האחראים עליהם הינם מחוסרי עבודה. לילדים אלה חסרה בביתם מסגרת התומכת בהם בהיבט הגופני והרגשי והם סובלים לעתים קרובות מסוג כלשהו של הזנחה או התעללות.

אלימות, פשע ועוני הם הנורמה עבור הילדים האלה, וללא התערבות מבחוץ, זהו העתיד הצפוי להם. לצד המחסור הזה משולבים מרכיבי הפשע של הרחוב, המפתים את הילדים עם הבטחות של שייכות וקבלה. ברגע שילד נוטש את בית הספר ועובר לרחובות, מדובר במקרה אבוד שלא יחזור למסגרת.

העמותה לקידום החינוך בתל אביב-יפו פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד הרווחה על מנת לכוון, לספק סיוע וכן להעריך את ההתקדמות של הנזקקים בתוך תחום הפעולה שלנו.

 

אחד הפרויקטים של העמותה שבהם אנו מתנדבים ופעילים בו הוא המרכז לחלוקת מזון אשר מחלק חבילות מזון למשפחות נזקקות (ביניהן ניצולי שואה) תושבות ת"א יפו. אנו מגיעים פעמיים בחודש כדי לבצע אריזה של חבילות המזון ופעם נוספת, בשעות אחה"צ, לחלק את אותן החבילות לנזקקים. מעבר לעזרה לנזקקים בהכנת וחלוקת החבילות, ההתנדבות יוצרת קשר חם בין עובדי החברה ובכך נרקמת מחויבות הדדית בין העובדים.

 

תפריט משנה

אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר