תפריט משנה

כדורגל

הפועל ירושלים

 

הפועל ירושלים היא עוף ייחודי בנוף הכדורגל הישראלי. המועדון ההיסטורי אמנם הוקם עוד בשנת 1926, אך כאשר חלה הידרדרות לליגות הנמוכות ואבד האמון בבעלי המועדון, אוהדיו לקחו את גורלם בידיהם ובשנת 2007 הקימו את קבוצת האוהדים הראשונה בארץ – הפועל קטמון ירושלים.

 

במקביל למסגרות המקצועניות - הכוללות קבוצת בוגרים, קבוצת נשים ו-14 קבוצות במחלקת הנוער, מתוכן 4 קבוצות בנות - השקיע המועדון רבות ביוזמות חברתיות: "ליגת השכונות" - ליגת בתי ספר הכוללת גם מרכזי למידה ומפגישה בין האוכלוסיות השונות בירושלים, קבוצות מעורבות של אוהדים ואנשים עם מוגבלויות, ליגת נשים ברחבי ירושלים ועוד.

 

בשנת 2020 המועדון התאחד עם המועדון המקורי תחת השם הפועל ירושלים, מועדון בבעלות האוהדים אשר מנוהל על ידם. המועדון הוא בסיס לחיבור של ערכים עם ספורט - ישראליות, אותנטיות, נחישות והישגיות, יחד עם חתירה למניעת אלימות או גזענות. החיבור שלנו עם אוהדי הפועל ירושלים והרעיונות העומדים מאחורי מעורבותם בקהילה, הובילו אותנו לתת חסות מרכזית לקבוצה ולמפעליה החברתיים.

 

אנו מאחלים שיתוף פעולה פורה עם הקבוצה, האוהדים והקהילה, ומקווים שתרומתנו הצנועה תסייע להרחבת הפעילות והחדרת הערכים עליה היא מושתת גם למקומות רבים נוספים.


נבחרת ישראל לקטועי גפייםקבוצת הכדורגל לשחקנים קטועי גפיים נוסדה באוגוסט 2019, ובכך הצטרפה מדינת ישראל לשורה של מדינות נוספות בעולם אשר מקיימות משחקים בענף זה. כיום, משחקים בקבוצה כ-20 שחקנים בגילאים שונים, בהם נכי צה"ל, נפגעי תאונות דרכים, וכן משתקמים על רקע נסיבות שונות. רובם ככולם מעידים כי הם יצאו מחוזקים מהטרגדיה שעברו, והם השגרירים להעברת המסר שכדורגל שייך לכולם ואף פעם אסור לוותר על החלום.

 

אלטשולר שחם רואה חשיבות עליונה להמשך פעילותה של קבוצה ייחודית זו, והוא מלווה ותומך בה מאז שהוקמה. התמדה, אורך רוח, מצוינות וחתירה לניצחון הם רק חלק מהערכים שעומדים בבסיס קיומה של הקבוצה, אשר חבריה מתמודדים עם אתגרים משמעותיים בחיי היום יום.

 

הקבוצה פועלת לגיוס שחקנים ושחקניות קטועי גפיים ושילובם בשורות קבוצת כדורגל הקטועים, הקמת תכניות אימונים מיוחדות עבור ילדים קטועים גפיים, וכן השתתפות בטורנירים ומשחקים רשמיים בינלאומיים בארץ ובחו"ל. בעתיד, השאיפה היא להביא להקמתן של קבוצות אשר ישחקו במסגרת ליגה מקומית לשחקנים קטועי גפיים.

 

צח שחרור, קפטן הקבוצה: "מתי בפעם האחרונה פרצתם גבול? מתי בפעם האחרונה הלב שלכם הרגיש שהוא עומד להתפוצץ מרוב התרגשות? לי זה קרה כשלקחתי חלק בקבוצה הכי מרגשת בחיי".

 

מכבי נתניה: מחלקת הנוער

 

מועדון הכדורגל מכבי נתניה נוסד בשנת 1934, עוד טרם קום המדינה. הקבוצה זכתה 5 פעמים בתואר אלופת המדינה, ופעם אחת בגביע המדינה. מחלקת הנוער של המועדון היא הגדולה ביותר באזור השרון. כ-800 ילדים מתאמנים ומשחקים במחלקה (גילאי 4-20).

 

היות ונתניה היא עיר מרכזית באזור השרון ועמק חפר, משחקים בשורותיה שחקנים מדתות שונות (יהודים, מוסלמים ודרוזים), וממגזרים מגוונים. בכל מועדון כדורגל, תפקידה של מחלקת הנוער הוא הכשרתם של שחקנים ושילובם בקבוצת הבוגרים. במכבי נתניה ההשקעה בשחקנים אינה רק במישור המקצועי, אלא גם במישור החינוכי: השחקנים מורגלים מגיל צעיר לאימונים ברמה גבוהה, תוך כדי מתן דגש על משמעת ואפס סובלנות לאלימות מכל סוג או גזענות. כל זאת מתוך הבנה ריאלית של המציאות, שכן לא כל ילד יהיה שחקן מקצוען, אבל כל ילד צריך לשאוף להיות אדם טוב, הוגן וחיובי בחברה.

 

קבוצות הנערים והנוער של המועדון (גילאי 9 ומעלה) משחקות כולן בליגה הבכירה בישראל, ומספקות לא פחות מ - 20 שחקנים לנבחרות ישראל השונות.

 

שיהיה המון בהצלחה ועונה מוצלחת!

מכבי שעריים רחובות


היא קבוצת כדורגל משכונת שעריים ברחובות 


הקבוצה נוסדה בשנת 1950 על ידי יהודה מדהלה ז"ל מיקירי ופעילי השכונה. כיום המועדון מנוהל על ידי עמותה שכל חבריה אוהדים וותיקים וחדשים.


לקבוצה מוניטין מגוון בענף הכדורגל בארץ ועברה ההיסטורי מחבר את הכדורגל של פעם עד עצם היום הזה.

למועדון קבוצה בוגרת וכן קבוצת נוער ו 6 קבוצות ילדים פעילות בליגות השונות. המועדון דוגל בהישגיות חינוך ומצוינות על ידי חיבור האוהדים והקהילה לקבוצה. מחלקות הנוער והילדים נותנות מענה לתעסוקת הילדים היום יומית תוך כדי פעילות ספורטיבית וחינוך שמשולבים יחדיו.

שיתופי פעולה עם הקהילה נמנים כחלק מהתוכנית השנתית של המועדון בכל עונת משחקים. למועדון פעילים ומתנדבים רבים אשר פועלים ביוזמתם בכל הקשור לתמיכה ועזרה למועדון ולקהילה.

 

לדף הפייסבוק הרשמי של הקבוצה >

תומכים בספורט הישראלי

חזרה לעמוד הראשי
אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר