הפקדות סוף שנה

סוף השנה מתקרב, כך שהגיע הזמן להפקיד לחיסכון בקרן פנסיה, קופת גמל להשקעה ובקרן השתלמות וכך תהנו מהטבות המיסוי הרבות שהמדינה מעניקה לשנה זו.

בצעת הפקדה? להעברת אסמכתא >


מהן הטבות המס שהמדינה מעניקה לכם העצמאיים בהפקדות סוף שנה?

בהפקדה לקרן פנסיה, קופת גמל או לקרן השתלמות אתם נהנים משתי הטבות עיקריות:
  1. הקטנת ההכנסה החייבת במס. בשפה פשוטה: כל שקל שהפקדתם לקרן פנסיה או קופת גמל עד תקרת ההפקדה השנתית, ירד מחישוב ההכנסה החייבת במס, כך שתשלמו פחות מסים.
  2. הטבת מס בשיעור של 35% מהסכום שהופקד. בשפה פשוטה: עבור כל שקל שהפקדתם לקרן פנסיה או קופת גמל עד תקרת ההפקדה, תקבלו החזר מס של 35 אגורות.

מדובר בלא מעט כסף שהמדינה מוכנה לשלם לכם כדי לעודד אתכם לחסוך אז חבל שתפספסו את זה!

מדוע כדאי לחסוך בקרן פנסיה?

כל אחד מכם חייב להכין עצמו ליום שאחרי, כאשר תפסיקו לעבוד.
חשוב להסתכל קדימה, להיות מוכן ולדאוג לקופת חיסכון שתממן את חייך לאחר הפרישה. קרן פנסיה היא כידוע כלי חיסכון מצוין עבור מטרה זו, היות והיא כוללת גם חיסכון וגם רובד של כיסוי ביטוחי למקרה של נכות או פטירה וזאת בנוסף להטבות המיסוי יוצאות הדופן שהזכרנו מעלה.


אילו יתרונות ייחודיים יש בהפקדה לקופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא כלי חיסכון נהדר הן לעצמאים והן לשכירים. היתרון על פני אפיקי חיסכון אחרים הוא שכספי החיסכון נזילים למשיכה הונית (בבת אחת) בכל עת שתרצו, ללא קנסות. זה יכול לסייע לכם לממן הוצאות עתידיות שיהיו לכם, כמו לימודים, בר-מצווה או חתונה של הילדים, וגם את הטיול הבא בחו"ל, או לחסוך לפנסיה. אם תתאזרו בסבלנות ותמשכו את הכספים שנצברו בקופה לאחר גיל 60 בצורה קיצבתית, תיהנו מפטור מלא מתשלום מס ויעמוד לרשותכם סכום נוסף לקראת הפרישה.


מה היתרונות של הפקדה לקרן השתלמות?

הכספים שמופקדים בקרן השתלמות עד התקרה הפטורה (כ-18,240 ₪ לחודש) פטורים מתשלום מס על הרווחים שיצברו בקרן לאורך השנים. בנוסף, עבור שכירים, המעביד מפקיד כסף נוסף לקרן ההשתלמות, כאשר הפקדת המעסיק הינה לפחות שווה להפקדת העובד ויכולה להגיע לפי 3 מהפקדת העובד.


עד מתי ניתן להפקיד לקופות כדי ליהנות מההטבות?

הטבות המיסוי בהפקדות סוף שנה ניתנות על בסיס שנה קלנדארית, ולכן כדי ליהנות מההטבות של 2017 חייבים להפקיד כספים לקרנות פנסיה, קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות, עד סוף השנה הנוכחית. היות והשנה עומדת להסתיים, כדאי לבצע את ההפקדות כבר עכשיו ולא לחכות לרגע האחרון. כך תקבלו את כל ההטבות של 2017 וגם תיהנו מהגדלת סל החסכונות שלכם.
בהצלחה!
אפשר לעזור?
הערות משפטיות: • אין לראות באמור סקירה ממצה של הוראות ההסדר התחיקתי, והאמור כפוף להסדר התחיקתי ולהוראות התקנון הרלוונטי אין לראות באמור תחליף • לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ מס אישי המתואם לצרכי הלקוח.