האם העליות במחירי מניות הסלולאר היו מצודקות?

מוטי ברלינר
|
30 אוגוסט, 2015
גילוי נאות


תמליל הסרטון:

 

האם העליות במחירי מניות הסלולאר היו מצודקות?

אחרי שאיבדו מרבית מערכן בשנים האחרונות, לאחרונה ראינו זינוק דרמטי במחירן של מניות הסלולר פרטנר וסלקום. עליות השערים נתמכו בשמועות על כך שהרגולטור עשוי להפסיק לנקוט בצעדים מעודדי תחרות , אולי כדי לעצור את התדרדרות החברות הוותיקות בענף. לאחרונה התפרסם שגולן טלקום מעוניינת להימכר או להתמזג עם חברה נוספת, כוונותיה של גולן טלקום לנסות ולהימנע מלפרוס את רשת התקשורת עליה התחייבה במכרז. דבר שמצביע על התמתנות בעוצמת התחרות.. מובן שאם הצפיות תממשנה, הדבר עשוי להוביל לשיפור במעמדן של השחקניות הגדולות, הן תוכלנה להעלות מחירים ולנסות לשפר את התוצאות הכספיות שלהן.

 

האם מניות המגזר באמת אטרקטיביות לקניה?

דוחות הרבעון השני של סלקום ופרטנר הראו שחיקה כמעט בכל הפרמטרים התפעוליים והפיננסיים שלהן. שתי החברות דיווחו על ירידה בהכנסות ועל ירידה של כ-80% ברווח הנקי ביחס לרבעון המקביל אשתקד. נציין כי הרווחיות הנמוכה הושפעה מאלמנטים חד פעמיים הכוללים אינפלציה והפרשות שונות.. סלקום אף העריכה כי יתכן ותציג הפסד ברבעון הבא כתוצאה מרישום הפרשה נוספת.. להערכתנו, בתמחרון הנוכחי של המניות קיימת כבר הציפיה להתמתנות התחרות. בשל התנודתיות הגבוהה במניות שנובעת מחוסר הוודאות הגבוה בשוק נראה שכרגע מומלץ להמתין ולראות כיצד הדברים יתפתחו.

 

האם התנהגות מניות רשתות שיווק המזון נובעת מסיבות דומות?

התהליך שעבר מגזר הקמעונאות בשנים האחרונות דומה מאוד לזה של ענף התקשורת. גם כאן, התחרות התרחבה לאור צמיחתן של רשתות קטנות, וזאת בד בבד עם התגברות הלחץ להורדת מחירים מצד הצרכנים. לאחרונה, גברו ההערכות כי לקמעונאיות לא יהיה מנוס מלהעלות מחירים כדי לשמור על רווחיות חיובית. הקריסה של מגה הוסיפה שמן חיובי למדורה, והגדילה את ההערכות כי השחקניות הנותרות ירוויחו מצמצום התחרות ועליות המחירים. זה מה שהוביל לגל עליות שערים במניות המגזר בשבועות האחרונים. בדומה לחברות הסלולר, גם כאן העליות נתמכות בציפייה לשינוי עתידי אולם אנחנו מעריכים כי הדרך לשיפור קצרה יותר שכן התכווצותו של מתחרה משמעותי הינה עובדה מוגמרת. לכן בבחינת שווי החברות אנו סבורים שהצפי לשיפור נתמך באופן מוחשי יותר וחושבים שמחירי המניות סבירים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 30/08/2015 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש