המניות הקטנות שכדאי לכם להכיר

דרור ברגר
|
03 מרץ, 2015
גילוי נאות

תפריט משנה


בעוד המדדים המובילים בת"א עולים מתחילת השנה, מדד היתר דווקא חווה ירידות שערים. האם המגמה הזו הולכת להשתנות ומי המניות המעניינות ביותר במדד?

 

תמליל הסרטון:

 

מדוע מדד היתר מתנהג אחרת מהמדדים המרכזיים?

בטווח הבינוני-ארוך יש מתאם גבוה בין מדד היתר למדדי המניות הגדולות, אבל על פני מספר חודשים יכולים להיווצר פערים מסוימים בין המדדים, וזה כנראה מה שאנחנו רואים לאחרונה. אם בכל זאת מחפשים סיבות למגמה השלילית במדד היתר, אפשר למצוא אותן למשל בהעדפה של המשקיעים את המניות הגדולות, שהסחירות בהן גבוהה יותר. בנוסף, לאחרונה ראינו פדיונות מקרנות נאמנות מנייתיות, משהו שיוצר אפקט שלילי חזק יותר על המניות הקטנות. גם המגמה השלילית במגזר הביומד, שרוב מניותיו נמצאות ביתר, עשויה הייתה להשפיעה על התנהגות המדד. בשורה התחתונה, לדעתנו שוק המניות הישראלי זול ביחס לחו"ל, כך שרבות מהמניות הקטנות בת"א נראות אטרקטיביות.

 

אז אלו מניות יתר נראות מעניינות להשקעה?

יש לא מעט מניות קטנות מעניינות להשקעה, למשל קליל תעשיות, שעוסקת בשיווק ומכירה של אלומיניום לבנייה לתעשייה. החברה מציגה שיפור עקבי בתוצאותיה, והמשך הצמיחה בתחום הבניה למגורים תומך בצמיחה שלה. למרות עלייה משמעותית במחיר המניה בשנים האחרונות, היא עדיין אטרקטיבית להשקעה. מניה מעניינת נוספת היא חברת הנדל"ן דמרי. מדובר בחברה וותיקה, הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן למגורים. נכון לסוף הרבעון השלישי היא מקימה כ- 1,450 יחידות ב- שמונה עשר פרויקטים שונים ברחבי הארץ. ביקושי היתר הגדולים בהנפקת האג"ח שהיא ביצעה לאחרונה, מחזקים את האטרקטיביות של החברה בעיני המשקיעים.

 

לסיכום דרור, יש עוד מניות קטנות ששווה להכיר?

שתי מניות אטרקטיביות נוספות הן חברת האחים נאוי ומגדלי הים התיכון. נאוי היא אחת החברות המובילות בתחום ההלוואות החוץ בנקאיות. מחזור הפעילות ההולך וגדל שלה מאפשר לה לקבל הלוואות זולות מהבנקים, אותן היא יכולה להלוות ללקוחותיה בריבית גבוהה יותר. להערכתנו, המלצות ועדת לוקר להסדרת פעילות האשראי החוץ בנקאי לא יפגעו בפעילות החברה בצורה משמעותית, כך שהירידה במחיר המניה היא הזדמנות השקעה. גם מגדלי הים התיכון, המנהלת 5 בתי דיור מוגן, נראית אטרקטיבית. החברה נהנית מהגידול המתמיד בביקוש לדיור מוגן איכותי, ומשתמשת ברווחים כדי לרכוש נכסים נוספים. כבר בשנה הקרובה היא מתכוונת להפעיל שני בתי דיור מוגן חדשים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 25/02/2015 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש של אלטשולר שחם.

אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר