התעוררות בתחום ה- IPO השנה, מי המניות המומלצות?

סיוון הושמנד
|
06 ינואר, 2015
גילוי נאות

תפריט משנה


אחרי מספר שנים של "יובש" בשוק האקוויטי המקומי, ראינו השנה התעוררות בתחום. מי ההנפקות ששווה לשים אליהן לב?

 

תמליל הסרטון:

 

סיוון, האם שוק הנפקות האקוויטי עושה סוף-סוף קאמבק?

שלום אילנה, אחרי מספר שנים של "יובש" בשוק האקוויטי המקומי, השנה ראינו התעוררות מסוימת. בסך הכול גויסו עד עתה השנה כ- ארבעה מיליארד שקלים בהנפקת מניות וזכויות, מתוכם כ- אחד נקודה ארבעה מיליארד בהנפקות ראשוניות. זהו סכום גבוה פי ארבעה בהשוואה ל- 2013. הגידול בהיקף ההנפקות הגיע בעקבות הריבית הנמוכה ונתמך במגמה החיובית שנרשמה בבורסה לאורך השנה. גם הנזילות הגבוהה של קרנות הנאמנות ואפיקי החיסכון נתנו רוח גבית לשוק ההנפקות. ועדיין, בהשוואה למתרחש בוול סטריט למשל, מספר ה- IPO נמוך למדי - רק חמש הנפקות ראשוניות נרשמו השנה. כנראה שהחברות עדיין מעדיפות להנפיק את המניות שלהן מעבר לים, בעיקר בגלל הסחירות והתמחור הגבוהים יותר.

 

מבין ההנפקות של 2014, מי אטרקטיביות לדעתכם?

ההמלצה שלנו היא על המניות של שפיר הנדסה ומגדלי הים התיכון. שפיר היא חברת תשתיות ותיקה מהגדולות בישראל. היא אחראית בין השאר על הקמת "הנתיב המהיר" ממחלף נתב"ג לנתיבי איילון ועל הקמת חלקו הצפוני של כביש 6. החברה הציגה גידול משמעותי בהכנסות ברבעון השלישי של השנה, ולהערכתנו הצמיחה המהירה צפויה להימשך על רקע כוונות המדינה ליישם פרויקטים רבים בתחום התשתיות בעשור הקרוב. מגדלי הים התיכון, היא החברה המובילה בענף הדיור המוגן, והיא מפעילה חמישה נכסי דיור מוגן ועוד שניים בהקמה. החברה שומרת על שיעורי תפוסה גבוהים בנכסים שלה, וצפויה להמשיך להתרחב לאור הביקוש ההולך וגדל לדיור מוגן.

 

לסיכום סיוון, על איזו מניה חדשה נוספת אתם ממליצים?

המלצה נוספת שלנו היא לחברת הביטוח הישיר איי.די.איי, שמניותיה הונפקו לציבור בשנה שעברה. בעוד חברות הביטוח האחרות בענף דורכות במקום ומרוויחות בעיקר מהתשואה על כספי הנוסטרו שלהן, איידיאיי מצליחה לצמוח ולהרוויח יפה ממכירת הביטוחים עצמם. זאת הודות לפעילותה הישירה, ללא תיווך של סוכנים, מה שמאפשר לה לגבות מחירים תחרותיים ולהשיג את התשואה הגבוהה ביותר בענף על ההון העצמי. החברה גם לא מפעילה ערוץ של ביטוחים ארוכי טווח, ולכן נדרשת להחזקת הון עצמי נמוך יותר, ויכולה לחלק כמעט את כל רווחיה כדיבידנד למשקיעים. המניה בהחלט נראית אטרקטיבית להשקעה.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 30/12/2014 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש של אלטשולר שחם.

אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר