האם הסערה בסין משנה את מפת אלטרנטיבות ההשקעה?

חלי ברכה
|
30 אוגוסט, 2015
גילוי נאות


תמליל הסרטון:

 

מדוע רק שהממשל החליט לפחת את המטבע, הצטרפו כלל השווקים לעולם למגמה העצבנית?

הכלכלה הסינית משמעותית מאוד לצמיחה העולמית. כיום היא שניה לארה"ב. במשך למעלה משני עשורים קצב הצמיחה בה היה דו ספרתי. בשנה האחרונה הכלכלה חוותה התמתנות ושעורי הצמיחה בה סובבים סביב 7%. כך שהיה ידוע לכל שעוצמתה מתמתנת. למרות זאת, שוק המניות הסיני מתחילת 2014 זינק בצורה תלולה והמחירים בו גילמו אופטימיות רבה. לאחרונה רבו הספקות באשר לאמינות נתוני הצמיחה, מה שהחל להחליש את האופטימיות, וכאשר הוחלט על פיחות המטבע הסיני, נפל האסימון שכנראה יש בעיה. כך שהשילוב של מחירי מניות גבוהים והכרה בכך שהצמיחה נחלשת חברו לעצבנות ולנפילות.

 

הממשל הסיני נקט במספר צעדים משמעותיים – האם זה יביא תרופה לשווקים?

תראי לאה, לזכות הממשל הסיני ניתן לאמר כי יש לו כלים רבים ויכולת ביצוע גדולה. הוא לא מתעכב בגלל בירוקרטיה כמו שמכירים ממקומות אחרים. תוך זמן קצר, הוחלט על הזרמות כספים גדולות, הרשאה לקרנות הפנסיה להשקיע במניות, הקלות לאשראי בנקאי והפחתת ריבית. אלו צעדים משמעותיים מאוד שעל פי רוב מקלים מאוד על מצבי האטה. חשוב להדגיש, שתהליכים ריאלים מתהווים בקצב יותר איטי מהתנהגות השווקים הפיננסים ולכן בהחלט סביר שעוד יגיעו חדשות רעות ושהתגובות של השווקים עלולות להיות חדות.

 

האם ניתן לתת תחזית כלשהי?

אנחנו כבר הרבה זמן טוענים שלמרות שהנתונים בארה"ב משתפרים, קצב הצמיחה הגלובלי ישאר מתון יחסית. וזה בגלל סין, בגלל כלכלות שרגישות למחירי סחורות, הבעיות באירופה ועוד. ומכאן, הערכה שלנו שהריביות ימשיכו להיות נמוכות עוד הרבה זמן. גם אם הריבית תעלה זה יהיה באיטיות מאוד. מכאן, קל יותר להבין שלמשקיע ארוך הטווח האפשרויות לא משתנות באופן משמעותי ועדיף להמנע מהחלטות חפוזות בגלל התנודתיות.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 30/08/2015 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש