עושים סדר: כך תבדקו את הדו"חות השנתיים בחסכונות הפנסיוניים

בימים אלה כולנו צפויים לקבל מגופי החיסכון והפנסיה את הדו"חות השנתיים לשנת 2022. זה הזמן לבדוק את המצב בחיסכון הפנסיה, בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות - וגם הזדמנות לעשות קצת סדר בהשקעות, ואפילו בחיסכון לכל ילד

בימים אלה כולנו צפויים לקבל מגופי החיסכון והפנסיה את הדו"חות השנתיים לשנת 2022. ילד עם חלומות ומטרות מסביב
יניב ברגר
|
20 פברואר, 2023
|
הסקירה היא מיום 20/02/2023 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן).

להלן תמלול הסרטון:

רבים מאיתנו מקבלים בימים אלה הודעות מגופי החיסכון והפנסיה, שמפנות אותנו לדו"ח השנתי באזור האישי. מדוע מומלץ להיכנס לדו"ח ולמה כדאי לשים לב במיוחד?

שלום אלון, ראשית, כמובן שמומלץ לבדוק שהפרטים האישיים נכונים, מהו שיעור דמי הניהול שאתם משלמים וכן שהמעסיק מפקיד כנדרש לקרן שבחרתם. הדבר חיוני במיוחד עבור אלו שביצעו שינויים בחיסכון קיים, או עבור מי שהצטרף לקרן חדשה בשנה החולפת. כמו כן, מכיוון שהשנה האחרונה התאפיינה בתנודתיות רבה בשווקים, מומלץ גם לבדוק את מסלול ההשקעה ולוודא שרמת הסיכון הנוכחית מתאימה לטווח החיסכון ולמטרה עבורה ייעדתם אותו.

 

יניב, למה חשוב לשים לב לרמת הסיכון בהשקעה?

בדיקת מסלול ההשקעה חיונית לא רק לפנסיה, אלא יכולה גם להועיל בכל הנוגע לכל החסכונות, גם עבור הילדים. למשל, בתכנית 'חיסכון לכל ילד' שונה לאחרונה מסלול ברירת המחדל, מסיכון נמוך לגבוה. עבור ילדים צעירים שיש עוד שנות חיסכון רבות לפניהם, מדובר בשיקול פיננסי משמעותי, כיוון שככל שטווח החיסכון ארוך יותר, אפשר לשקול להגדיל את רמת הסיכון וליהנות מפוטנציאל תשואה גדול יותר לאורך זמן. עבור מי שלא בחר את דרגת הסיכון או אינו בטוח מהי, מומלץ לבדוק את פרטי החיסכון של הילד או הילדה בדו"ח ובמידת הצורך – לשנות את מסלול הסיכון.

 

ולסיום, מה חשוב לברר לגביי הכיסוי הביטוחי בפנסיה?

בדיקה של הדו"ח השנתי מאפשרת לכם לוודא מהו הסכום עליו אתם מבוטחים, ולראות עד כמה הוא מתאים לצרכים הנוכחיים שלכם. חשוב לבדוק שמסלול הביטוח בקרן מעניק כיסוי שמתאים לסטטוס המשפחתי, לגיל ולתחום המקצועי. אם לדוגמה, הקרן לא עודכנה מאז שנישאתם ונולדו לכם ילדים, מומלץ לפנות לבעל מקצוע לייעוץ והתאמה של גובה קצבת השארים. במקרה ששיניתם את תחום העיסוק, חשוב לוודא שיש כיסוי מתאים למקרה של אובדן כושר עבודה. אז קחו לכם רגע, ונצלו את ההזדמנות לעשות קצת סדר בהשקעות ובביטוחים, כך תוכלו לדעת שבחרתם במסלול שמתאים בדיוק לצרכים שלכם.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 20/02/2023 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה (להלן: "אלטשולר שחם"). הסקירות האמורות, לרבות המידע, הנתונים, ידיעות, ניתוחים, הערכות, דעות, תחזיות, טקסט, צורות ו/או תמונות המתפרסמים במסגרתן, מסופקות כשירות לקוראים, ואין בהן אלא הבעת דעה בלבד. הסקירות האמורות נערכו בהסתמך בין השאר על מידע פומבי גלוי לציבור וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר שיתבררו כחסרים, כבלתי מדויקים או כבלתי מעודכנים. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל, המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כמידע עובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים ו/או מכשירים פיננסיים המוזכרים בו, ו/או בכל השקעה אחרת הנזכרת בסקירות, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ, לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. אלטשולר שחם לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על סקירות אלה והעושה בסקירות שימוש עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד. אלטשולר שחם ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין באיזה מאלה עשויים לעסוק בעצמם ו/או באמצעות חברות קשורות בפעילות בתחום שוק ההון והפיננסים, וכן עשויים להעניק שירותים הקשורים בכך ובכלל זאת לייעץ, להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בין היתר, בניירות ערך, בנכסים ובמכשירים הפיננסיים ו/או הפנסיוניים המצוינים בסקירות או קשורים אליהם ולהיות בעלי עניין אישי בנושא,. הסקירה אינה מתחשבת בצרכים ובנתונים המיוחדים של כל קורא ולא מהווה בשום פנים ואופן תחליף בין השאר ליעוץ פרטני על ידי אנשי מקצוע ובעלי רישיון מורשים ובכלל זה ייעוץ משפטי ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או שיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח ו/או ייעוץ בהקשרי מיסוי ו/או בהיבטים חשבונאיים, פיננסיים, כלכליים ו/או אחרים ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או התקנון הרלוונטי. הסקירות המובאות באתר זה הנן רכושו של עורך הסקירות ואין להעתיקן, לשכפלן, לצטטן, להפיצן או לפרסמן או חלקים מהן ללא רשות מפורשת מראש ובכתב של עורך הסקירות. אין בתשואות ובדירוגי עבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד. אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה.