פנסיה היא לא תוכנית חיסכון רגילה - מדוע כדאי לחסוך בקרן פנסיה?

אלטשולר שחם
|
01 נובמבר, 2017

כל אחד מאיתנו חייב להכין עצמו ליום שאחרי, כאשר הוא מפסיק לעבוד. חשוב להסתכל קדימה, להיות מוכן ולדאוג לקופת חיסכון שתממן את חייך לאחר הפרישה. קרן פנסיה היא כידוע כלי חיסכון מצוין עבור מטרה הזו, היות והיא כוללת גם חיסכון וגם רובד של כיסוי ביטוחי למקרה של נכות או פטירה.

 

להלן תמליל הסרטון:

 

מדוע כדאי לחסוך לפנסיה?

אתם תחזרו מהטיול הגדול בחו"ל תרכשו מקצוע, תתקבלו לעבודה, תקימו משפחה, או לא, זה גם בסדר תבנו קריירה, תקימו בית, תיסעו לחופשות בחו"ל – תחיו את החלומות שלכם! ובסוף...
תסיימו לעבוד ותפרשו לפנסיה... וכדי שתוכלו להמשיך להגשים את החלומות שלכם - אתם חייבים שתהיה לכם.. פנסיה. במהלך שנות העבודה אתם והמעסיק שלכם מפרישים מדי חודש סכום מסוים לחיסכון פנסיוני כדי שתהיה לכם הכנסה בתקופות בהם לא תוכלו עוד לעבוד.


מה הן היתרונות של חיסכון בקרן פנסיה?

אבל פנסיה היא לא תוכנית חיסכון רגילה... לכן מלבד החיסכון לגיל הפרישה, קרן הפנסיה המקיפה כוללת גם כיסוי נכות וכיסוי שארים. המדינה מעודדת אתכם להפריש לקרן הפנסיה לכן, ככל שתתחילו מוקדם יותר לחסוך תצברו יותר כסף ממנו תיהנו בפרישה... בגלל שמדובר על חיסכון לטווח ארוך מאוד, כאשר אתם בוחרים קרן פנסיה חשוב שתבדקו את מגוון המסלולים הקיימים ובחרו את המסלול שהכי מתאים לכם. ויש גם את עניין התשואה... חשוב לבדוק את התשואה לטווח ארוך. בחיסכון פנסיוני ההבדלים הקטנים עושים את החיסכון לגדול....

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הערות משפטיות: האמור בסרטון זה הינו מסייע בלבד ואין לראות במידע הנזכר בו כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בניירות הערך ו/או נכסים הפיננסים המוזכרים בו, ככל שמוזכרים, ולכן אין לקבל על סמך סרטון זה בלבד החלטות השקעה כלשהן.
אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי המותאם לצרכי הלקוח.
האמור לעיל כפוף להוראות ההסדר התחיקתי, הוראות התקנון הרלוונטי והנחיות החברה.
אין לראות באמור התייחסות של החברה להשגת תשואות עודפות ואין במידע על תשואות או דירוגים שהושגו בעבר כדי להעיד על תשואות או דירוגים שיושגו בעתיד.