קופת גמל להשקעה - החיסכון שיסלול את העתיד של הילדים שלכם

בשמת שערי בלוך
|
03 דצמבר, 2019

תכנית חיסכון לכל ילד החזירה למודעות שלנו את החשיבות של חיסכון לעתיד הילדים. 51 שקלים מדי חודש זו התחלה טובה, אבל זה לא מספיק. זה לא מספיק כדי לאפשר לילדים שלנו להתחיל את החיים ברגל ימין.

1. מהן האפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים לחסוך לילדים?

בתוכנית חיסכון לכל ילד המדינה מפקידה 51 שקלים כל חודש. יש באפשרות ההורים, לבקש מביטוח לאומי להפקיד 51 שקלים נוספים מתוך קצבת הילדים, אך סכום החיסכון שיצטבר לא באמת מספיק למימוש מטרות רבות, כמו למשל מימון הלימודים באוניברסיטה. כשהריביות בתכניות החיסכון בבנק נמוכות כל כך, אפשר לחסוך סכום משמעותי לילדים דרך השקעה בשוק ההון. קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון גמיש שמאפשר להורים לחסוך מדי שנה עבור כל ילד, עד גובה תקרה, שעומדת כיום על כ-71 אלף שקלים. ניתן לחסוך בסכום חד-פעמי, למשל את המתנות שקיבלתם לבר המצווה, או בהפקדה חודשית. בדיוק מהסיבה הזו קופות הגמל להשקעה הפכו למאוד פופולריות והופקדו בהם כבר מיליארדי שקלים.

 

2. בשמת, מה היא קופת גמל להשקעה ומהם היתרונות שלה לחיסכון לילדים?

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שמאפשר לנו ליהנות מכל העולמות. היתרון המרכזי שלה הוא בגמישות. גמישות בתדירות ההפקדה שכבר הזכרתי, וגם גמישות במשיכת הכספים בעת הצורך. חשוב לציין, שמשיכת הכספים מלווה בתשלום מס רווח הון בשיעור של 25% על הרווח הריאלי. יתרון נוסף בקופת הגמל להשקעה הוא, שהיא מאפשרת להשקיע את הכסף בשוק ההון וליהנות מניהול השקעה מקצועי בהתאם למסלול ההשקעה שבחרתם. אם אתם חוסכים לזמן ארוך כשהילד הוא עוד צעיר, תוכלו לבחור במסלול השקעה בסיכון גבוה יותר שעשוי להניב תשואה משמעותית יותר. הגמישות מאפשרת לכם לשנות את המסלול מתי שתרצו ולהוריד את רמת הסיכון ככל שמתקרבים למועד בו תצטרכו את הכסף. המעבר בין מסלולי ההשקעה מתבצע ללא עלות וללא תשלום של מס על הרווחים. למעשה מדובר ביתרון מיסוי של דחיית התשלום של המס למועד המשיכה.

 

3. נשמע טוב! ולסיום, מה צריכים לעשות הצופים שרוצים לפתוח עכשיו חיסכון לילדים או לנכדים בקופת הגמל להשקעה?

הורים המעוניינים, יכולים פשוט לפתוח חיסכון בקופת הגמל להשקעה עבור הילדים, אך לא רק הם. גם סבא וסבתא שרוצים לתת מתנה לנכדים או בני משפחה אחרים, יכולים לפתוח קופה על שם הילד, כאשר באפשרותם למנות את ההורים או את עצמם כמורשים לפעולה בחשבון. גם הורים פרודים יכולים לפתוח את החיסכון בעצמם, ללא תלות בהסכמת ההורה השני. אם אתם לא בטוחים מה הצורה הנכונה ביותר לפתוח את הקופה, תוכלו לפנות ולבדוק מהם האפשרויות שמתאימות עבורכם. נזכיר כי החל מגיל 18, הילד שעל שמו רשומה הקופה, יוכל לבצע פעולות בחשבון גם ללא אישור ההורים או הגורם המורשה לפעולה בחשבון. אפשר להצטרף לקופת הגמל להשקעה באמצעות מילוי טופס פשוט באתר, באמצעות מוקד שירות הלקוחות בטלפון או בעזרת סוכן פנסיוני. לאחר מילוי הטופס ופתיחת החשבון תוכלו לבצע הפקדה חד-פעמית באמצעות העברה בנקאית או להגדיר הוראת קבע בחשבון.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.