קופת גמל להשקעה – החיסכון שמתאים לכולם

ענבל בליימן
|
03 ספטמבר, 2019

כבר עשיתם את הצעד הראשון והחלטתם לחסוך, אבל הריביות על תכניות החיסכון נמוכות. איפה משתלם לחסוך היום ולמי זה כדאי?

איפה אפשר לחסוך היום כשהריביות כל כך נמוכות?

כשהריביות במשק מאוד נמוכות, מרבית תכניות החיסכון כבר לא מאפשרות לנו להגדיל את החיסכון באופן משמעותי. זה בדיוק מה שגורם לרובנו להעדיף להשקיע את הכסף בשוק ההון. קופת גמל להשקעה היא אחד מאפיקי החיסכון הפופולריים היום ותוך כמה שנים כבר נחסכו בה מיליארדי שקלים. זהו חיסכון מאוד גמיש המאפשר להפקיד נכון ל-2019, עד כ- 71 אלף ש״ח כל שנה לכל חוסך, בהפקדה חד פעמית, בהפקדה חודשית או בשילוב שלהן. גם בניהול החיסכון, קופת גמל להשקעה מציעה לכם גמישות גבוהה. אתם יכולים לבחור באיזה מסלול להשקיע את הכסף, בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם, ואתם תמיד יכולים לשנות את המסלול לפי הצורך.

 

ענבל, למי שפחות מתמצא, מהם היתרונות העיקריים לחיסכון בקופת גמל להשקעה?

כבר הזכרתי לא מעט יתרונות של קופת גמל להשקעה שנובעים מהגמישות הגבוהה שהיא מציעה בהפקדות ובניהול החיסכון. אני רוצה להתמקד בשלושה יתרונות משמעותיים במיוחד:

  1. זה לא סוד שהבורסה יכולה להיות תנודתית לפעמים, ולכן יתרון חשוב של קופת הגמל להשקעה הוא שאתם נהנים ממנהלי השקעות מקצועיים ומנוסים שינהלו את הכסף שלכם גם בתקופה סוערת. חשוב לבחור בקופת גמל שמציגה תשואות טובות לאורך זמן.
  2. בקופת גמל להשקעה הכסף נזיל וזמין תמיד למשיכה, מתי שתרצו. אין קנס על פירעון מוקדם ואת המס על הרווחים שנצברו בקופה, בשיעור של 25% מהרווח, תשלמו רק כשתחליטו למשוך את הכסף וכך תיהנו מדחיית מס.
  3. בעתיד, לאחר גיל 60, תוכלו למשוך את הכסף כקצבה חודשית, פטורה ממס, בהתאם לתנאי החוק.

ולסיום, למי זה מתאים ואיך פותחים חיסכון בקופת גמל להשקעה?

הגמישות של קופת גמל להשקעה הופכת אותה לחיסכון אידיאלי עבור כל אחד שרוצה לחסוך לטווח קצר-בינוני-או ארוך. היא מתאימה למי שרוצה לחסוך לחופשה חלומית או לשדרג את הרכב בעוד שנה-שנתיים, אבל גם למי שרוצה לחסוך עד לפנסיה או לחסוך כסף לילדים עד שיגדלו. אפשר גם לפתוח קופה נפרדת לכל ילד בכל גיל ואפילו לכל בן משפחה. קופת גמל להשקעה היא מעין גרסה מודרנית של קופת הגמל שבה נהגו ההורים והסבים שלנו לחסוך בשבילנו כשאנחנו היינו ילדים. אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה בקלות באמצעות מילוי טופס, בטלפון או בעצמכם אונליין. גם מהנייד. לאחר השלמת הפרטים תוך כמה דקות תקבלו סמס שמאשר את ההצטרפות שלכם. וכמובן שאפשר להצטרף גם דרך בעלי רישיון פנסיוני.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.