קופת גמל להשקעה - תכנון מראש הוא המפתח להגשמת החלומות שלכם

רינת גונן
|
28 פברואר, 2019

אם אנחנו מצליחים להיות מתוכננים כל כך לפורים, למה אנחנו בכל זאת מופתעים מכל חופשה ואירוע משפחתי שמגיעים, בלי שהצלחנו לחסוך ולהיערך אליהם מראש?

להלן תמלול הסרטון:

 

איך נוכל לדעת כמה צריך לחסוך ומתי להתחיל?

שלום לאה, החיים מפתיעים אותנו בכל פעם מחדש. אבל אם נחשוב לרגע, הרי שברור שבעוד שנתיים הילד יהיה בן 13 ונחגוג לו בר מצווה. גם הקיץ בוודאות מלאה בעוד חמישה חודשים יגיע שוב ונרצה לצאת לחופשה משפחתית. כנראה שבעוד שנתיים נרצה להחליף שוב את הרכב וגם השיפוץ של המטבח נמצא בתכנון. כל מה שצריך לעשות זה לשבת עם עצמכם חצי שעה ולמפות את החלומות והמטרות שלכם לשנתיים-שלוש הקרובות. נסו להעריך כמה בערך תעלה לכם כל מטרה כזו, מתי תרצו להשיג אותה, וחלקו את הסכום במספר החודשים שנותרו עד אז. זה בדיוק הסכום שתרצו לחסוך מדי חודש, כבר מהיום, כדי להגיע מוכנים ולהגשים את החלומות שלכם.

מהו אפיק החיסכון המשתלם ביותר למטרות כאלה, לטווח קצר עד בינוני?

קופת גמל להשקעה היא אפיק החיסכון המתאים ביותר לטווחים כאלה. קופות הגמל להשקעה שנפתחו לפני כשנתיים וחצי, מאפשרות לכם לחסוך עד כ-5,900 שקלים מדי חודש. כלומר כ-71 אלף שקלים מדי שנה בשם כל אחד מבני המשפחה. בקופת גמל להשקעה תוכלו לבחור באיזה מסלול השקעה שתרצו, ותוכלו להחליף מסלולי השקעה בכל עת. זהו חיסכון גמיש שתוכלו למשוך מתי שתרצו. בלי תחנות ובלי קנסות. כשמושכים את הכסף משלמים מס של 25% על הרווחים שנצברו בקופה, אלא אם עברתם את גיל 60 ותרצו למשוך את הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס.

אז רינת, איך פותחים קופת גמל להשקעה?

כל אחד יכול לפתוח קופת גמל להשקעה. אפשר גם באונליין. ממלאים טופס הצטרפות קצר, בוחרים את מסלולי ההשקעה שתרצו, מגדירים את הסכום להפקדה, מדי חודש או הפקדה חד-פעמית, וזהו. זה לוקח כמה דקות לכל היותר. בסוף ההצטרפות תקבלו הודעת סמס או מייל המאשרת את פתיחת קופת הגמל שלכם. עד כה נחסכו בקופות גמל להשקעה קרוב ל-8 מיליארד שקלים, ורבים פותחים קופת גמל להשקעה גם כחיסכון לילדים לטווח ארוך. היתרון בקופה זו שהיא מתאימה לחיסכון לכל מטרה ומאפשרת לכם גמישות מלאה לצרכים שלכם.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 28/02/2019 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.