רוצים להתחיל לחסוך ולא בטוחים איך לעשות את זה? הנה כל מה שחשוב לדעת

חיסכון בקופת גמל להשקעה עשוי להתאים לכל מטרה ולכל טווח: חיסכון ארוך או קצר טווח, לילדים, למבוגרים וגם לפנסיה. עכשיו, כשמשבר הקורונה חידד את חשיבות החיסכון, כדאי לחשוב על חיסכון שיעזור לנו להגיע מוכנים לכל תרחיש

"חיסכון בקופת גמל להשקעה עשוי להתאים לכל מטרה ולכל טווח". כסף נכנס לארנק
אלטשולר שחם
|
13 ספטמבר, 2020

התקופה הנוכחית מאתגרת יותר מבחינת האפשרות שלנו ליהנות מהדברים שהיינו רגילים אליהם בעבר כמו נסיעות לחו"ל, סרטים בקולנוע, מופעי תרבות, הצגות וכדומה. בחודשים האחרונים רובנו בילינו את הזמן הפנוי שלנו בעיקר בבית בחיק המשפחה, ובהתאם גם ההוצאות השונות שלנו הצטמצמו בהשוואה לעבר.

 

לצד שינויים אלה, יש שינוי חשוב לא פחות, והוא השינוי התפיסתי שעורר משבר הקורונה. חיסכון ליום סגריר, ליום אפור וליום מעונן הם ביטויים שהפכו שגורים בשיח היום יומי שלנו בחודשים האחרונים. היערכות פיננסית לעתיד, לכל תרחיש, קיבלה לפתע משמעות אחרת, והפכה חשובה מתמיד. אי ודאות ומשברים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, והם יהיו כאלה גם בעתיד. עלינו להיערך ולהגיע אליהם מוכנים, כדי שנוכל לעבור תקופות כאלה ביתר קלות. התקופה הנוכחית מהווה זמן אידיאלי לחשוב על פתיחת תכנית חיסכון לכל מטרה, או חיסכון לילדינו שישמש אותם בעתיד ויאפשר להם נקודת פתיחה טובה יותר בחייהם הבוגרים.

 

נקודת ההתחלה של כל חיסכון היא החלטה. פתיחת חיסכון לא דורשת מאמץ מיוחד, ותודות לגמישות הגבוהה שמציעים היום מכשירי החיסכון וההשקעה השונים, אנחנו יכולים לחסוך בכל סכום וכמעט בכל צורה, והכסף זמין למשיכה בכל זמן שנבחר. אחד ממכשירי ההשקעה שיכולים להתאים לחיסכון גמיש לכל מטרה, הוא קופת גמל להשקעה קופת גמל להשקעה שהפכה פופולארית מאז הקמתה, וכיום מנוהל בהן סכום של כ-14.5 מיליארד שקלים.

 

למי מתאים לחסוך בקופת גמל להשקעה?

התשובה לשאלה זו היא פשוטה, משום שבגדול, חיסכון בקופת גמל להשקעה מתאימה לכולם. ובמילים אחרות - לכל מי שמעוניין לחסוך עבור עתידו (או עבור ילדיו) ולהגדיל את החסכונות המיועדים לפרישה או לכל מטרה אחרת. כשמדובר בחיסכון לילדים, ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה על שמם כמקנה מתנה, והם יוכלו להשתמש בכסף עם הגעתם לגיל 18. ההפקדה לקופת גמל להשקעה מוגבלת לסכום של עד כ- 71,000 ₪ בשנה לכל אדם. אפשר להחליט שמפקידים באופן חד פעמי או בהוראת קבע חודשית (גם של סכומים קטנים מאוד) – הגמישות היא מלאה ומותאמת ליכולות ולמטרות החוסכים.

 

החלק החשוב ביותר הוא הנזילות של קופת גמל להשקעה, אשר מתאפשרת בכל עת. ניתן למשוך את הכספים תמיד, ועבור המשיכה ישולם מס רווח הון בשיעור של 25%, כמקובל במכשירי חיסכון אחרים בשוק ההון כמו קרנות נאמנות או פוליסות חיסכון. כדאי לדעת שמי שמייעד את החיסכון לטווח ארוך ולפרישה, ויבחר למשוך את הכספים אחרי גיל 60 בצורת קצבה, יוכל ליהנות מפטור מלא מתשלום מס. 

 

לעבור ממסלול למסלול באופן חופשי – בהתאם לצורך

קופות גמל להשקעה מציעות מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות, כך שכל חוסך יכול לבחור במסלול המתאים לרמת הסיכון שהוא מעוניין בה. בנוסף, אפשר לעבור ממסלול אחד למסלול אחר באופן חופשי, בצורה דיגיטלית ופשוטה ללא עלות ומבלי שהדבר ייחשב לאירוע מס. כך למשל, חוסך צעיר שמייעד את הכספים בקופת גמל להשקעה לטווח הארוך, יכול לשקול בחירה במסלול מוטה מניות, עם רמת סיכון גבוהה יחסית. מנגד, חוסך מבוגר או חוסך שבכוונתו למשוך את הכספים בטווח הקצר, יכול לבחור במסלול עם רמת סיכון נמוכה יותר על מנת להקטין את התנודתיות ולשמור על יציבות כספי החיסכון.

 

אפשר להתעדכן ביתרת החיסכון בכל זמן באזור האישי באתר האינטרנט, לצפות בביצועי מסלול ההשקעה בו בחרתם ובתנועת ההפקדות שאתם מבצעים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: *אין בתשואות ובדירוגי העבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד ** הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה, והן בוצעו בהסתמך אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור. *** המידע מבוסס על מידע שדווח לציבור על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מדויקים או בלתי מעודכנים. כמו כן, עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. **** המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. *****החברה ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין בה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המצוינים במידע באתר ולהיות בעלי עניין אישי בנושא, וזאת חרף האמור בתוכן המידע המוצג. ****** אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה. ******* האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.