האם מניית חברת אלביט מערכות עלתה גבוה מידי?

עדי מהרשק
|
30 אוגוסט, 2016
גילוי נאות


השלכות התגברות הטרור בעולם דוחפת את הממשלות להגדיל את תקציבי הביטחון על עליית מניית אלביט, האם לאחר עליות השערים החדות בשנים האחרונות המניה לא יקרה מידי?

 

תמליל הסרטון:

 

עד כמה תורמת ה"התחממות" הביטחונית בעולם לפעילות החברה?

בשנתיים האחרונות נרשמה לצערנו עלייה דרמטית במספר אירועי הטרור בעולם, וזה הוביל מדינות רבות להגדיל את תקציבי הביטחון שלהן. לא רק בגלל דעאש, אלא גם בעקבות האיום הרוסי על חלק ממדינות אירופה החליטו מדינות נאט"ו להגדיל את ההוצאות הביטחונית ל-2% מהתמ"ג. אלביט מערכות, נחשבת מובילה עולמית בפיתוח וייצור מערכות אלקטרוניות ואלקטרו-אופטיות לשימושים ביטחוניים, בעקבות המצב החברה זוכה בעוד-ועוד חוזים חדשים. זה בא לידי ביטוי בצמיחה של 7% בהכנסות ברבעון השני של השנה בהשוואה לרבעון המקביל, ואפילו בגידול חד יותר ברווח הנקי.

 

האם החולשה בחלק מהשווקים תפגע בצמיחה הכוללת?

למרות הרחבת הפעילות בתחום האזרחי, מרבית הפעילות של אלביט היא עדיין מול ממשלות וצבאות ברחבי העולם, ולכן תקציבי הביטחון שלהם בשנים הקרובות הם אלו שככל הנראה יקבעו את שיעור הצמיחה. כפי שזה נראה, עקב אכילס של אלביט כעת הן מדינות אמריקה הלטינית, בהן נרשמה לאחרונה ירידה במכירות. קשה להתנבא האם זו ירידה נקודתית בלבד או מגמה ארוכת טווח. מצד שני, הכניסה של החברה לתחום הסייבר, הגידול הנמשך בתקציבי הביטחון בישראל ובאירופה לאור התגברות הטרור, והביקוש הגובר בארה"ב למוצרי החברה, צפויים להערכתנו להמשיך לתמוך בגידול מתון בפעילות.

 

האם מניית אלביט מערכות אטרקטיבית להשקעה?

המניה של אלביט מערכות לא מפסיקה לעלות בשנים האחרונות, ונמצאת בשיא של כל הזמנים. הגידול במכירות וברווחים בהחלט הצדיקו לדעתנו את המגמה הזו. נראה כי אלביט נהנית מניהול מצוין, חשיפה לשווקים מתעוררים צומחים, סיכוני רגולציה נמוכים, וחסינות מהאטה כלכלית לאור הצורך התמידי בהוצאות ביטחוניות בכל העולם. למרות כל הפלוסים, המניה נסחרת במכפיל רווח 19 סביב הממוצע של הענף, לכן, לדעתנו, המשך צמיחה בשיעור חד ספרתי לא מצדיק עלייה של המניה מעבר לתשואת שוק המניות בישראל בשנים הקרובות.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 30/08/2016 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש.