מדוע הריבית הנמוכה טובה למניות בתי ההשקעות?

חלי ברכה
|
02 יוני, 2015
גילוי נאות


בתי ההשקעות הציבוריים נהנים מתנופת ההשקעה בשוק ההון ומציגים תוצאות טובות. אלו מניות בענף נראות אטרקטיביות להשקעה?

 

תמליל הסרטון:

 

מה הסיבה לפריחת החברות הפיננסיות?

מגמה חיובית בשוק ההון נותנת בדרך כלל רוח גבית חזקה לחברות הפיננסיות במשק. ואכן, בתי ההשקעות הציבוריים נהנו מזרימת כספי המשקיעים לקרנות הנאמנות, התיקים, קופות הגמל ושאר האפיקים שבניהולם. בנוסף, סביבת הריבית הנמוכה לא רק גורמת למשקיעים להשקיע יותר מחסכונותיהם בשוק ההון, אלא אף להקצות שיעור גבוה יותר לאפיק המנייתי, עליו נגבים כידוע דמי ניהול גבוהים יותר. להערכתנו, כל עוד הריבית תישאר נמוכה, בתי ההשקעות צפויים להמשיך להציג תוצאות טובות והמניות שלהם ימשיכו לנוע למעלה.

 

מיהי מניית בית ההשקעות האטרקטיבית ביותר לטעמנו?

אחת המניות האטרקטיביות ביותר לדעתנו במגזר, היא מנית מיטב-דש. המיזוג בין שני הגופים עשה להם טוב - הוא הגדיל את סך הנכסים המנוהלים של בית ההשקעות לכ- 134 מיליארד שקל וגיוון אותם בצורה משמעותית. החברה הגדילה את הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2015 בכ- חמישים ושישה אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. חלק נכבד מהצמיחה הגיע מהגידול בנכסים המנוהלים על ידי תכלית תעודות סל, שסיימה את 2014 כמגייסת הגדולה של ענף תעודות הסל בישראל. גם בתחום החיסכון ארוך הטווח, החברה הציגה גידול נאה בנכסים המנוהלים. במכפיל רווח הנמוך מ-9, המניה בהחלט נראית אטרקטיבית להשקעה.

 

לסיכום, אילו מניות נוספות בתחום מעניינות להשקעה?

גם מניות אחרות בענף נראות מעניינות להשקעה, אבל לרובן סחירות נמוכה מידי. מי שכן אטרקטיבית וסחירה, היא לידר שוקי הון. מדובר בחברת החזקות הפועלת בשוק ההון בתחומי חיתום, ברוקראז', מסחר במט"ח וניהול השקעות. החברה מייצרת רווחיות יפה בכל תחומי הפעילות שלה, כאשר ההחזקה האיכותית ביותר היא במחצית ממניות בית ההשקעות ילין לפידות. בית ההשקעות הציגו תשואות יפות ברוב תחומי הפעילות, מה שסייע לו להציג צמיחה יפה בכל תחומי הפעילות שלו. למרות עליית המחיר שרשמה המניה מאז תחילת השנה, היא עדיין נסחרת בתמחור אטרקטיבי לטעמנו.

אולי יעניין אותך

נושאים

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 02/06/2015 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש של אלטשולר שחם.