האם יש הצדקה למכפילים הגבוהים של נטפליקס?

רונן ברקוביץ
|
01 נובמבר, 2017
גילוי נאות

אין ספק שנטפליקס שינתה את הדרך שבה אנחנו צופים בסדרות וסרטים, אבל התחרות בענף הולכת ומתגברת. האם המכפילים הגבוהים למדי בהם נסחרת המניה מוצדקים?

 

נטפליקס היא אחת מהמניות ה"חמות" ביותר בוול סטריט בשנים האחרונות. מה כל כך מיוחד בחברה הזאת?

נטפליקס שינתה את האופן שבו אנחנו צורכים תכני וידאו. במקום לצפות בטלוויזיה באמצעות כבלים או לוויין, נטפליקס העבירה אותנו לצפייה ישירה באמצעות האינטרנט. היא מנצלת את זה שכולנו כבר ממילא מחוברים לאינטרנט כדי למשוך אותנו לצפות בתכנים שלה. התוכן המקורי והיכולת להגיע לכל בית בקלות גורמים להרחבת הפעילות בכל העולם במהירות, וגם בישראל, כרגע כבר יש לה מעל ל 100 מיליון מנויים ברחבי העולם והקצב הולך ומתגבר.

 

זאת בהחלט מהפכה, אבל נטפליקס לא לבד. יש תחרות גדולה בתחום הסטרימינג. עד כמה משמעותי היתרון של נטפליקס על פני המתחרות?

ברור שיש תחרות ואת השידור על הרשת קל באופן יחסי לחקות. למשל, אמזון ו- Hulu כבר מציעות שירותי סטרימינג וחברות כמו דיסני ואפל צפויות להיכנס לתחום בשנים הקרובות. האסטרטגיה של נטפליקס כדי לשמור על הובלה, היא באמצעות תוכן איכותי. זה כולל הסכמים ארוכים עם סדרות מצליחות, והשקעת סכומי עתק בהפקת תכנים מקוריים וייחודיים. רק בשנה הקרובה, החברה מתכננת להוציא עוד 8 מיליארד דולר על הפקת תוכן חדש! זה כמובן לא יבטל את התחרות, אבל בשוק שבו מיליארדים עדיין צופים בדרכים המסורתיות, כנראה שלשירותי הסטרימינג, יש עוד מספיק מקום לצמוח.

 

למרות האופטימיות, קשה להתעלם מהעובדה שהמניה נסחרת במכפילים מאוד-מאוד גבוהים. האם אתם עדיין חושבים שהמניה "שווה קניה"?

מי שבוחן את נטפליקס רק על פי תמחור מכפילי רווח, לא יוכל להצדיק את המחיר שלה. אבל הסיפור של נטפליקס זה סיפור שונה, זה סיפור של צמיחה מהירה בשוק עם פוטנציאל ענק. צריך להבין שנטפליקס בוחרת להשקיע היום סכומי עתק בצמיחה עתידית ובביסוס מעמדה, וזה בא על חשבון הפגיעה ברווחיות ובתזרים המזומנים, ובגלל זה הרווח למניה נמוך מאוד. החברה יוצרת תכנים מקוריים ואיכותיים, מרחיבה באגרסיביות את הפריסה הבינלאומית שלה, ומושכת מיליוני צופים נוספים מידי רבעון. אם האסטרטגיה הזו תצליח, והחברה תציג בעתיד הכנסות גבוהות משמעותית זה יאפשר לה לתרגם את זה גם לרווחיות ולתזרים חזק, כזה שיצדיק את השווי הנוכחי של המניה.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש.