יתרונות ההשקעה בקרן נאמנות*

 

קרנות נאמנות הן אחד הכלים הנוחים, הזמינים והנזילים ביותר העומדים לרשות המשקיע. קרנות נאמנות מבית אלטשולר שחם מציעות יתרונות רבים ומאפשרות לציבור הלקוחות ליהנות ממנהלי השקעות מקצועיים בעלי ותק וניסיון מוכח.

 

ניהול מקצועי

צוות מקצועי ומיומן מנהל את קרנות הנאמנות מבית אלטשולר שחם. הצוות כולל מנהלים בעל ידע וניסיון רב בשוק ההון. מנכ"ל משותף של בית ההשקעות ומנהל השקעות ראשי במנהל הקרן, גילעד אלטשולר, נוטל חלק פעיל  בניהול ההשקעות בקרנות ומעורב אישית בקבלת החלטות ההשקעה. כספם של בעלי היחידות בקרנות הנאמנות שלנו מנוהל בצורה ממוקדת, מקצועית ויצירתית על ידי כמה מהמומחים המנוסים ביותר בתחום, הדואגים לבצע באופן שוטף עדכונים וניתוחים בהתאם להתפתחויות. מנהל הקרן פועל על מנת להגיב במהירות לשינויים בשוק ומרכז מאמציו על מנת להתאים עצמו למציאות משתנה.

 

נזילות

אחד היתרונות הגדולים של השקעה בקרנות נאמנות הוא רמת הנזילות הגבוהה המאפשרת למשקיע לבצע השקעה בכל טווח זמן בהתאם לצרכיו האישיים. ככלל, ניתן לרכוש או לפדות יחידות בקרן הנאמנות בכל יום בו מתנהל מסחר בקרן בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

עלויות נמוכות

ההשקעה בקרן נאמנות כרוכה לרוב בעלויות נמוכות ביותר עבור משקיע בהשוואה להשקעה ישירה בבורסה ומאפשרת מעבר נוח וזול יחסית בין אפיקי ההשקעה השונים. משקיע פרטי שיחפוץ לבנות לעצמו תיק השקעה בעלת רמת פיזור גבוהה בדומה לקרן, יאלץ להשקיע בכך זמן ניכר ואמצעים רבים בדמותן של עמלות רבות.

 

פיזור השקעה

אחת מאבני היסוד של ניהול השקעות איכותי, הינה פיזור השקעות על פני מגוון גדול של ניירות ערך. קרן נאמנות מאופיינת לרוב בפיזור השקעות רחב יחסית, דבר העשוי להקטין את סיכון ההשקעה הכולל.

 

גמישות

ניתן לעבור מאפיק השקעה אחד למשנהו באמצעות מעבר מקרן נאמנות אחת לאחרת, בכל פרק זמן ובעלות נמוכה יחסית.

 

שקיפות

ציבור המשקיעים בקרנות הנאמנות נהנה משקיפות גבוהה ומפיקוח הדוק של גורמי הרגולציה במטרה להבטיח את כספו. על פי חוק, מחויבות קרנות הנאמנות לפרסם את שערי הקרנות. בנוסף, מחויב מנהל הקרן לפרסם תשקיף ודו"חות כספיים אחת לשנה. הפיקוח על קרנות הנאמנות מבוצע הן על ידי הרשות לניירות ערך והן על ידי נאמן, שאינו קשור לחברה המנהלת או בעליה.

 

התמדה

ניתן לרכוש קרן נאמנות באמצעות הוראת קבע חודשית המאפשרת לחסוך סכומים ניכרים באמצעות שורה של הפקדות קטנות יחסית. ביצוע רכישה באמצעות הוראת קבע מפחיתה את החשש מפני רמת התנודתיות של השוק ומאפשרת לחוסך להשקיע בנקודות זמן שונות. הפקדה שכזו מאפשרת גם לחוסכים לבצע תכנון לטווח ארוך כדי לנסות להבטיח שבסופה של תקופת החיסכון יהיה בידם הסכום לו הם שואפים*.

תפריט משנה

*אין באמור לעיל כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת. • אין באמור לעיל כדי להוות הצעה לרכישת יחידות בקרן. • רכישת יחידות היא בהסתמך על תשקיפי הקרנות שבתוקף במועד הרכישה והדיווחים המיידים בלבד. • אין באמור לעיל בכדי להוות תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים והצרכים המיוחדים של המשקיע. להערכת מנהל הקרן בהתאם לנתונים וניתוחים כלכליים. • אין בדירוגי ו/או בתשואות העבר כדי להבטיח דירוג ו/או תשואה דומה בעתיד. • ט.ל.ח