מי אנחנו?

SmartBeta הינה חברה בבעלות משותפת של אלטשולר שחם בע"מ וקובי שמר (באמצעות חברת Alpha Beta) והוקמה על מנת להוביל את מהפכת המדדים החכמים*.
מדדי ה-Smart Beta הם החידוש האחרון בתחום המדדים בעולם ומהווים גישת השקעות חדשה.

רן שחם

אלטשולר שחם - החברה בחרה לסלול דרך ייחודית המשלבת מקצועיות, ערכיות ויצירתיות, המבוססת על מצוינות חסרת פשרות, התחדשות תמידית והתאמה למצבי שוק משתנים, זאת לצד איתור מצבי חוסר שיווי משקל בין החלופות הפיננסיות וקבלת החלטות השקעה נכונות בעיתוי המתאים. לחברה מגוון מוצרים אשר מטרתם השגת ביצועים טובים לאורך זמן, והיא ממשיכה לשקוד ולפתח מוצרים חדשים אשר להערכתה בעלי פוטנציאל להצלחה. לדברי רן שחם, מנכ"ל משותף של בית ההשקעות אלטשולר שחם, ה-"Smart Beta" הוא אחד הכלים החדשניים בעולם בתחום ההשקעות שבאמצעותו אנחנו מביאים לשוק ההון הישראלי ולמשקיעים בשורה של חדשנות, לצד גיוון והרחבה של מוצרי ההשקעה העומדים לרשותם."

 

קובי שמר

קובי שמר - הינו ממייסדי בית ההשקעות אנליסט ומייסד חברת AlphaBeta המתמחה בפיתוח וחישוב מדדים חכמים. שמר הינו בוגר תואר ראשון ושני בכלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה ותואר שני במימון באוניברסיטת מינסוטה בארה״ב. שמר הינו גם ממייסדי רשת בתי הקפה ארקפה.

תפריט משנה

הערות משפטיות: * "מדדים חכמים" - מדד מבוסס על אסטרטגיית "סמארט בטא", לפיה בחירת ניירות ערך אינה נעשית על סמך קריטריון של שווי שוק (כמקובל במדדים 'מסורתיים', המפורסמים ע"י עורכי מדדים שונים בארץ ובחו"ל, ומתבססים בעיקר על קריטריון זה), אלא על מתודולוגיה שונה של בחירת ניירות ערך (המבוססת על פקטורים אחרים, דוגמת מומנטום ו- Low Volatility), שמטרתה השגת תוצאות עדיפות (בהיבט של תשואה, תנודתיות ובפרמטרים אחרים) ביחס לתוצאות מדדי שווי שוק רלוואנטיים, בתנאי שוק דומים בעיקרם. אין באמור משום הבטחה להשגת תשואה כלשהי.