אילו חברות ירוויחו מתנופת הבניה הצפויה בארץ?

רונן ברקוביץ
|
05 מאי, 2015
גילוי נאות


הורדת מחירי הדירות בארץ יכולה להגיע בעיקר על ידי בניית יחידות רבות נוספות. אלו חברות ייהנו מתנופת הבניה הזו?

 

תמליל הסרטון:

 

אלו חברות ייהנו מהתנופה בשוק הדיור בשנים הקרובות?

סוגיית מחירי הדירות בישראל היא בעיה מורכבת, סוגיה שעדיין לא נפתרה ועומדת במרכז השיח הציבורי. אנו שומעים על תוכניות כמו מע"מ אפס, הגבלת שיעורי המשכנתא ושמועות על העלאת מיסוי ולמרות הכל, המחירים פשוט ממשיכים לעלות. כנראה שללא היצע מספק של דירות, אי אפשר לגרום לעצירה אמיתית במחירים והפתרון המתבקש הוא לבנות מאות אלפי יחידות חדשות, ולהגדיל את ההיצע דרמטית. הגורמים השונים בממשלה, בבנק ישראל ובתעשייה מבינים ששם נמצא הפתרון ועל אף כל הקשיים הכרוכים, אנחנו צפויים לראות תנופת בניה נרחבת מאוד בשנים הקרובות. מהלך כזה צפוי לגרום לירידת מחירים ולפגיעה בחברות הנדל"ן היזמיות. המרוויחות הגדולות משינוי שכזה צפיות להיות חברות הביצוע וספקיות חומרי הגלם לבניה.

 

האם אינרום תעשיות אטרקטיבית להשקעה?

אינרום תעשיות שבשליטת קרן פימי, היא אחת מחברות חומרי הבנייה והתעשייה הגדולות בישראל. באמצעות חברות הבת שלה - נירלט, איטונג וכרמית, היא מייצרת חומרי צבע, בלוקים, מוצרי ריצוף, דבקים וחומרי איטום כשכולם מותגים מוכרים בארץ. לחברה מגוון רחב של מוצרים והיא מובילה בחדשנות והתייעלות, מה שהופך אותה לשותפה מלאה של חברות הנדל"ן בכל תהליך הבניה. תנופת הבניה הצפויה, תוביל אותה לגידול משמעותי בהיקף פעילותה, ובזכות תשואת הדיבידנד הגבוהה והתמחור הנוח של המנייה זה יהפוך אותה לאטרקטיבית במיוחד.

 

איזו חברה נוספת מהתחום מעניינת להשקעה?

חברה נוספת שצפויה ליהנות מתנופת הבניה בארץ היא יצרנית האלומיניום קליל. חברה שעוסקת בפיתוח, שיווק ומכירה של מערכות אלומיניום, בעיקר לשוק המקומי. מאמצי השיווק והפרסום של החברה הצליחו למתג את המוצר שלה כמוביל בתחום פרופילי האלומיניום ומוצריה משולבים בהצלחה גם בתחום התחבורה, השילוט והפרזול. ירידת מחירי האלומיניום בעולם ביחד עם הצמיחה העקבית במכירות הביאו את החברה לשיעורי רווחיות גבוהים, ולדעתנו, גם אחרי עלייה של מאות אחוזים בשנים האחרונות, המניה עדיין נסחרת בחסר ומהווה חשיפה איכותית לתחום.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 03/05/2015 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש של אלטשולר שחם.