המניות המעניינות לשנת 2017

עדי מהרשק
|
29 דצמבר, 2016
גילוי נאות

2017 נפתחת אחרי עוד שנה מעניינת בשוק המניות העולמי. למרות שמרבית הבורסות נסחרות בתמחור גבוה יחסית, תמיד קיימות מניות אטרקטיביות שאפשר להשקיע בהן. הנה כמה רעיונות השקעה מעניינים לשנה החדשה.

 

איך נראה שוק המניות לקראת השנה הקרובה?

2016 הייתה שנה מעניינת בשוק המניות. התשואה של מדד ת"א 25 נפגעה במקצת השנה בגלל הלחץ על מניות חברות התרופות הגדולות, שמהוות חלק נכבד מהמדד, אבל פרט אליהן המגמה בשוק המניות המקומי הייתה חיובית מאוד בהובלת מניות הנדל"ן, הפיננסים והטכנולוגיה. גם החברות האמריקניות השתפרו השנה, והמדדים בארה"ב הניבו תשואה יפה. אירופה עדיין בשלבי התאוששות, ולכן נרשמו שם עליות מתונות יותר. בקרב השווקים המתעוררים בלט במיוחד מדד ה- Bovespa הברזילאי, שזינק בכשלושים ואחד אחוזים בעקבות המלחמה בשחיתות. לדעתנו, המניות ימשיכו להיות האפיק המועדף על המשקיעים גם ב-2017 לאור השיפור הכלכלי בעולם והריביות הנמוכות.

 

מי הן המניות הישראליות המומלצות ל-2017?

הנדל"ן המניב והפיננסים הם שני המגזרים האטרקטיביים ביותר לדעתנו בבורסה בתל-אביב. מליסרון היא אחת ממניות הנדל"ן המומלצות שלנו. החברה מפעילה מספר קניונים מהמובילים בארץ, והיא מצליחה לצמוח ולהשביח את הנכסים שלה תוך שמירה על יציבות פיננסית חזקה. למרות העלייה החדה במחיר ב-2016, לדעתנו בהנחה שלא יחולו שינויים משמעותיים בתנאי המאקרו כדוגמת משבר כלכלי או עלייה בתשואות. השקעה במליסרון תניב תשואה נאה. במגזר הבנקים אנחנו אוהבים במיוחד את דיסקונט. הבנק אמנם מציג תשואה נמוכה על ההון העצמי, אך נמצא בעיצומה של תכנית התייעלות משמעותית שצפויה לשפר את הרווחיות. כמו כן, הבנק עומד ביחס הלימות ההון הנדרש ונסחר בכ- שלושים וחמישה אחוזים מתחת להון העצמי, מה שהופך את המניה לאטרקטיבית מאוד לטעמנו.

 

אלו מניות מומלצות השנה בוול-סטריט?

חלק נכבד מהמניות בארה"ב כבר לא זולות, אבל עדיין אפשר לאתר השקעות מעניינות. למשל, יצרנית המטוסים הגדולה בואינג, שצפויה להמשיך לצמוח בקצב יפה בתמיכת הפריחה בתחום התיירות. בכל יום שעובר יש יותר ויותר אנשים בגיל פרישה, ואחרים, שיש ברשותם הרבה זמן פנוי וכסף, והם מנצלים זאת, בין היתר לטוס ליותר חופשות. גם הסינים פתאום גילו שיש חיים מחוץ לסין, וכשהם יתחילו לטוס תהיה דרישה מוגברת למטוסים של בואינג. בנוסף, בעידן של התחממות ביטחונית בעולם אפשר לנחש שלבואינג תהיה יותר עבודה גם בתחום הצבאי. השילוב של גורמים האלו צפוי לדעתנו להגדיל את היקף ההזמנות מהחברה, לעזור לה לשפר את הרווחיות, ובהתאם המניה צפויה לעלות.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש.