שופרסל או רמי לוי – מי תנצח בקרב הקמעונאיות הגדול?

רונן ברקוביץ
|
02 מאי, 2018
גילוי נאות


רמי לוי ממשיך בפעילות שמרנית המתמקדת בעסקי הליבה שלו, בעוד שופרסל התרחבה בשנים האחרונות גם לכיוונים חדשים. מי מהחברות צפויה להצליח יותר בשנים הקרובות?רמי לוי מקפיד לאורך השנים על שמרנות עסקית. האם זה "עושה את העבודה"?

מצד אחד כן, ההכנסות של רמי לוי צמחו בכמעט 12% בשנה האחרונה וגם שורת הרווח צמחה. מבנה הפעילות הרזה של החברה מאפשר לה להמשיך להציע ללקוחותיה מחירים זולים יותר לעומת  המתחרות, מה שמייצר נפח פעילות גבוה על התשתית הקיימת וכך משמר את היתרון התחרותי שלה. מצד שני, החברה מתקשה להתרחב לפעילויות נוספות שישפרו את הרווחיות שלה או לשחזר את רמות הרווחיות ההיסטוריות שלה. מכירות האון-ליין עדיין לא מתרוממות, וגם הרכישות של קופיקס או גוד פארם שמטרתן לייצר מנועי צמיחה חדשים, עדיין לא באות לידי ביטוי, הפוטנציאל לעתיד לא ברור לגמרי.

 

ומה לגבי שופרסל? מה הדרך שלה לייצר צמיחה ושיפור ברווחים?

שופרסל עברה מהפכה בשנים האחרונות! היא צמצמה את המטה שלה, התייעלה, הורידה מחירים וקיבלה החלטות אסטרטגיות בתחומים רבים. שופרסל השכילה לנצל את האון ליין ומציעה מגוון רחב של מוצרים ברשת, בנתה מחסנים מתקדמים בסטנדרט חדשני ויעיל, הרחיבה את שיווק כרטיסי האשראי הרווחיים, מתכננת לצמוח בפעילות הדראגסטור באמצעות רכישת ניו-פארם וממשיכה לפתח את פורמט המותג הפרטי שלה. גם את פעילות חטיבת הנדל"ן החברה שמה לנגד עיניה ובזכות כל אלו שומרת שופרסל על מעמדה כקמעונאית המובילה בארץ.

האם המניות שלהן שוות קניה כרגע?

להערכתנו, שתי החברות ימשיכו לצמוח ולהשתפר בשנים הקרובות, כל אחת בהתאם לאסטרטגיה שלה. יחד עם זאת, אנחנו צופים שגם התחרות בסקטור תתגבר וכן צריך לזכור שמניית שופרסל, המובילה בתחום, כבר עלתה בחדות בשנים האחרונות. בכלל, מניות הסקטור כולו כבר מגלמות ציפייה לצמיחה עתידית וההתייחסות להשקעה בהן צריכה להיבחן כחלק מהחשיפה למשק הישראלי הצומח.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.