חבל על כל יום שעובר: כך תחסכו לעתיד ילדיכם כבר מהיום, גם בסכומים נמוכים

תכנית חיסכון לכל ילד של משרד האוצר העלתה את המודעות של הורים רבים בנושא חיסכון עבור ילדיהם. החיסכון מטעם המדינה הוא אמנם התחלה טובה, אבל אם נדאג לחיסכון עצמאי בנוסף, אפילו של סכום נמוך של החל מ-100 ₪ מדי חודש, נוכל לדאוג שהילדים שלנו יתחילו את חייהם הבוגרים עם כרית ביטחון נאה

תוכנית חיסכון לכל ילד. אמא ובת בתוך אוהל
בשמת שערי בלוך
|
30 יוני, 2021

להלן תמלול הסרטון:

 

מדוע תכנית חיסכון לכל ילד של האוצר עשויה שלא להספיק כחיסכון לילדים, ומה אנחנו כהורים יכולים לעשות?

שלום זוהר, המדינה מפקידה לכל ילד עם הולדתו 51 שקלים בכל חודש במסגרת תכנית חיסכון לכל ילד . ההורים יכולים להפקיד 51 שקלים נוספים על חשבון קצבת הילדים מטעם ביטוח לאומי. למרות שחיסכון לכל ילד היא תכנית שעשויה להעניק נקודת פתיחה טובה יותר להרבה מאוד ילדים בישראל בבגרותם, החיסכון שצפוי להצטבר בה, הוא לא באמת מספיק למטרות גדולות כמו מימון הלימודים באוניברסיטה או חתונה. בגיל 21, בהנחה שלא נמשכו עד אז כספים ואם לוקחים בחשבון שהתשואה השנתית הממוצעת בשוק היא 4%, סכום החיסכון הבסיסי יכול להגיע לכ-20,000 שקלים. אם ההורים הפקידו 51 שקלים נוספים מדי חודש, החיסכון צפוי להכפיל את עצמו ולהגיע לסכום של כ-40,000 שקלים. נכון שמדובר בסכום משמעותי, אבל הוא יספיק בקושי למימון התואר הראשון באוניברסיטה או במכללה. לכן, חשוב וכדאי לחשוב על חיסכון נוסף, ובעיקר כשהילדים שלנו עדיין צעירים. ככה יש סיכוי גדול יותר שהחיסכון ייהנה מאפקט הריבית דריבית לאורך השנים.

 

בשמת, מהן אפשרויות החיסכון להורים שמעוניינים לחסוך עבור הילדים?

בעולם של ימינו כשהריביות בפיקדונות בבנקים נמוכות כל כך, אפשר לחסוך סכום משמעותי לילדים באמצעות השקעה בשוק ההון. אחת האופציות הנפוצות היא קופת גמל להשקעה, שמאפשרת להורים לחסוך עבור כל ילד, סכום של עד כ-71,000 שקלים בשנה. אפשר לבצע הוראת קבע חודשית בכל סכום שתבחרו, גם סכומים קטנים, או להפקיד סכום חד פעמי ממתנות הבר או בת המצווה למשל, שצפוי לצמוח בהתאם לתשואה לאורך השנים. קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שמאפשר לנו ליהנות מכל העולמות, גם גמישות מקסימלית בנושא ההפקדות כפי שכבר הזכרתי, וגם בנושא משיכת הכספים בעת הצורך. אפשר למשוך מתי שרוצים כנגד תשלום מס רווח הון בשיעור של 25% על הרווח הריאלי בדומה למכשירים אחרים. משקיעים בקופת הגמל להשקעה נהנים מניהול השקעות איכותי ומקצועי בהתאם למסלול ההשקעה שיבחרו. אם החיסכון מיועד לזמן ארוך ומתחיל כשהילד או הילדה עדיין מאוד צעירים, אפשר לשקול, למשל, לבחור במסלול השקעה בסיכון גבוה, שפוטנציאל התשואה שלו משמעותי יותר. אפשר לשנות את המסלול בכל זמן ללא עלות ולהוריד את רמת הסיכון ככל שמתקרבים למועד בו רוצים למשוך את הכסף.

 

לסיום, מה צריכים לעשות הורים שרוצים לפתוח עכשיו חיסכון לילדים או סבא וסבתא שמעוניינים לחסוך לנכדים בקופת הגמל להשקעה?

הורים המעוניינים, יכולים לפתוח חיסכון בקופת גמל להשקעה עבור הילדים, אבל לא רק הם. גם סבא וסבתא שרוצים להעניק חיסכון כמתנה לנכדים, יכולים לפתוח קופה על שם הילד או הילדה, ובאפשרותם למנות את ההורים או את עצמם כמורשים לפעול בחשבון. גם הורים פרודים יכולים לפתוח חיסכון ללא תלות בהסכמת ההורה השני. החל מגיל 18 יכול בעל החיסכון לבצע פעולות בחשבון גם ללא אישור ההורים או הגורם המורשה לפעולה בחשבון. אפשר להצטרף לקופת הגמל בתהליך דיגיטלי פשוט וקל שאורך מספר דקות בודדות.

 

להצטרפות לקופת גמל להשקעה

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 30/06/2021 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.