חיסכון פלוס - קופת גמל להשקעה – מהיום חוסכים בחכמה

אלטשולר שחם
|
09 אוקטובר, 2017


חיסכון פלוס - קופת גמל להשקעה דומה במאפייניה לקופת גמל מסורתית, אבל עם יתרונות רבים – יש בה את האפשרות למשיכה בכל עת ובנוסף את האפשרות לפטור מתשלום מס. ניתן להצטרף בלחיצת כפתור מהמחשב, מהטאבלט או מהסמארטפון.

 

קופות הגמל עשו לאחרונה קאמבק בעקבות השקת מוצר חיסכון חדשני ואטרקטיבי על ידי משרד האוצר – קופת גמל להשקעה. לקופת הגמל החדשה מאפיינים דומים לאלו של הקופות המסורתיות, כלומר אתם מפקידים כסף לתוך הקופה והוא מנוהל על ידי בית השקעות שתבחרו במסלול השקעה המתאים לכם, אולם עם שני יתרונות משמעותיים: הראשון, ניתן למשוך את הכספים מהקופה בכל עת במשיכה הונית (בבת אחת) ללא "קנס" ולשלם מס רווחי הון כרגיל. היתרון השני, אם תמשכו את הכספים כקצבה מעל גיל 60, תקבלו פטור מלא מתשלום מסים. כלומר, מדובר כאן במסלול חיסכון המשלב נזילות מיידית ואפשרות לפטור ממס לחוסכים מתמידים, ועל כן קופת גמל להשקעה מתאימה הן לחיסכון לטווח הקצר והן לטווח הארוך יותר.

חיסכון לילדים וחיסכון פנסיוני 

הפקדה חודשית קבועה לקופת גמל להשקעה יכולה להוות תוספת לכספים שמופקדים לילדכם בתכנית "חיסכון לכל ילד" (אותם 50 השקלים שאתם מקבלים בכל חודש מהמדינה עבור ילדכם). התוספת הזו יכולה להגדיל בצורה משמעותית את החיסכון של ילדכם כשיגיעו לבגרות. ההפקדה בקופת גמל להשקעה לטווח ארוך יכולה גם ליצור תוספת מרשימה לחיסכון הפנסיוני הקיים שלכם. הפקדה בקופת גמל גם יכולה להתאים לקבוצת האוכלוסייה המבוגרת יותר - סבים וסבתות המעוניינים לחסוך לנכדים. כאמור, הכספים מקופת גמל להשקעה - חיסכון פלוס - ניתנים למשיכה בכל עת בצורה הונית, ולכן החיסכון בקופת גמל להשקעה מתאים גם כחיסכון עבור הגשמת מטרות בטווח הקרוב, כמו: חתונה, בר מצווה וגם עבור שיפוץ הבית או החופשה הבאה לחו"ל. זוהי אלטרנטיבה מצוינת לפיקדונות בבנקים או לכסף "שוכב" בעו"ש. 

חיסכון פלוס – כל אחד יכול לחסוך

יתרון נוסף בקופת גמל להשקעה, הוא שכל אחד מכם יכול לפתוח כזו, בין אם אתם שכירים או עצמאים, בלי מגבלת גיל ואפילו בסכום מינימלי של 200 ₪, תוכלו להפקיד אליה באופן שוטף או באופן חד-פעמי עד כ-79,000 שקלים לשנה. אם אתם למשל משפחה עם 4 נפשות, תוכלו לפתוח 4 קופות גמל להשקעה, עבור כל בן משפחה, ניתן להפקיד בפועל עד סכום שנתי של כ- 316,000 ₪.

 

הכספים ינוהלו על ידי בית השקעות מוסמך באמצעות מגוון רחב של מסלולי השקעה - מוטים לאפיק מנייתי, אפיק סולידי ושילוב בניהם, בהתאם לאופייכם וצרכי החיסכון שלכם. יתרון נוסף של קופת גמל להשקעה, הוא שניתן לעבור בין מסלולי השקעה ללא אירוע מס, כלומר מבלי לשלם מס רווחי הון באמצע הדרך. גם בצד התשואה ישנו יתרון לקופת הגמל החדשה, היות ההיסטוריה מלמדת כי קופות הגמל הניבו תשואות טובות מאפיקי השקעה מקבילים. יתרונות אלו משמעותיים במיוחד כאשר מתכוונים לחסוך לטווח ארוך. 

 

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את תהליך פתיחת קופת גמל להשקעה לפשוט למדי. אתם אפילו לא צריכים לקום מהכיסא בשביל זה. פשוט גולשים לאתר האינטרנט של אלטשולר שחם, נכנסים לטופס הדיגיטלי של קופות גמל להשקעה חיסכון פלוס, ממלאים את פרטיכם האישיים, בוחרים את סכום ההפקדה החודשי/חד פעמי שברצונכם להפקיד ואת מסלול ההשקעה המועדף עליכם וזהו – פתחתם קופה. 

 

 עכשיו, נשאר לכם רק להחליט מה לעשות בסוף הדרך עם הכסף שיצטבר לכם בקופה...

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: *אין בתשואות ובדירוגי העבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד ** הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה, והן בוצעו בהסתמך אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור. *** המידע מבוסס על מידע שדווח לציבור על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מדויקים או בלתי מעודכנים. כמו כן, עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. **** המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. *****החברה ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין בה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המצוינים במידע באתר ולהיות בעלי עניין אישי בנושא, וזאת חרף האמור בתוכן המידע המוצג. ****** אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה. • אין באמור להוות תחליף לייעוץ פנסיוני אישי הניתן לצרכי הלקוח • האמור לעיל לרבות תקרות הפקדה ותקרות הפטור כפופות להסדר התחיקתי • החברה רשאית לשנות את אופי מדיניות ההשקעה ו/או הרכב הנכסים כפי שיוחלט מעת לעת בכפוף לתקנוני הקופות והוראות ההסדר התחיקתי • אין לראות באמור לעיל התחייבות של החברה להשגת תשואות עודפות ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר להעיד על תשואות שתושגנה בעתיד