לכל ילד מגיעה התחלה מצוינת – קופת גמל להשקעה

כולנו רוצים לתת לילדים שלנו את נקודת המוצא הטובה ביותר בחיים, ולכן חשוב שנתחיל לחסוך עבורם כבר בגיל מוקדם. כך הם יוכלו להשתמש בכסף שחסכנו עבורם כדי לממן לימודים גבוהים, להיעזר בו ברכישת דירה או לכל מטרה אחרת. אפילו בהפקדה חודשית צנועה נוכל לוודא שהילדים שלנו יתחילו את חייהם הבוגרים עם כרית ביטחון נאה.

כולנו רוצים לתת לילדים שלנו את נקודת המוצא הטובה ביותר בחיים, ולכן חשוב שנתחיל לחסוך עבורם כבר בגיל מוקדם. משפחה עם שעון ואייקונים של מטבעות
יעל מנדלבוים
|
31 אוקטובר, 2022
|
הסקירה היא מיום 31/10/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן).

להלן תמלול הסרטון:

מהן האפשרויות הקיימות להורים שמעוניינים לחסוך עבור הילדים?

שלום אלון, אחת האפשרויות הנפוצות לחסוך סכום משמעותי לילדים, היא באמצעות השקעה בשוק ההון. דרך אחת לעשות זאת היא למשל קופת גמל להשקעה, שמאפשרת להורים להפקיד עד כ-72 אלף שקלים בשנה עבור כל ילד. הפקדה יכולה להתחיל מסכום נמוך באמצעות הוראת קבע חודשית, אפילו 100 או 200 שקלים, או להפקיד סכום חד-פעמי - לדוגמה ממתנות לידה או בר או בת המצווה. הסכום שיצטבר בקופה יצמח במהלך השנים, בהתאם לרווחים שיצטברו באמצעות השקעה בשוק ההון. זהו מכשיר חיסכון שמאפשר לנו ליהנות מכל העולמות - גם גמישות מקסימלית בהפקדה, וגם נזילות במשיכה - ניתן למשוך את הכספים בכל עת. אגב, אם בוחרים בגמל להשקעה, חשוב להצטרף עכשיו, רגע לפני שהשנה נגמרת.

 

יעל, למה בעצם לחסוך בתוכנית נוספת מעבר לתוכנית המדינה לחיסכון לכל ילד, ולמה דווקא בסוף השנה?

תוכנית המדינה לחיסכון לכל ילד היא תוכנית שעשויה להעניק נקודת פתיחה טובה, אבל סכום ההפקדה הוא מוגבל, ולכן החיסכון שצפוי להצטבר בה עלול שלא להספיק למימון מטרות כמו לימודים. אם רוצים להגדיל אותו, כדאי לחשוב על חיסכון נוסף, ובעיקר כשהילדים שלנו עדיין צעירים. ככה יש סיכוי גדול יותר שהחיסכון ייהנה מאפקט הריבית דריבית לאורך השנים. אם יש לכם קופת גמל להשקעה שפתחתם על שמכם וניצלתם את תקרת ההפקדה, באפשרותכם לפתוח קופה על שם הילד או הילדה, ולהפקיד על שמם סכומים נוספים, שישמשו אותם בעתיד.

 

ולסיום, אילו יתרונות יש למכשיר ההשקעה הזה לעומת אפיקים אחרים?

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון לכל מטרה ונזיל תמיד, המתאים לכל טווח השקעה. בקופת גמל להשקעה ניתן לעבור בכל עת בין מגוון מסלולי השקעה בעלי רמת סיכון שונה, כאשר המעבר מתבצע ללא עלות וללא חבות במס. אגב, לא רק ההורים, אלא גם סבא וסבתא יכולים לפתוח קופה עבור הנכד או הנכדה, ולמנות את ההורים או את עצמם כמורשים לפעול בחשבון. גם הורה יחידני או פרוד יכול לפתוח חיסכון עבור הילד, ללא תלות בהסכמת ההורה השני. התהליך של פתיחת קופה וביצוע ההפקדה הוא דיגיטלי, פשוט וקל ואורך דקות בודדות ויותר הורים בוחרים בו ומבטיחים לילדים יציאה טובה ובטוחה לחיים הבוגרים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 31/10/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה (להלן: "אלטשולר שחם"). הסקירות האמורות, לרבות המידע, הנתונים, ידיעות, ניתוחים, הערכות, דעות, תחזיות, טקסט, צורות ו/או תמונות המתפרסמים במסגרתן, מסופקות כשירות לקוראים, ואין בהן אלא הבעת דעה בלבד. הסקירות האמורות נערכו בהסתמך בין השאר על מידע פומבי גלוי לציבור וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר שיתבררו כחסרים, כבלתי מדויקים או כבלתי מעודכנים. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל, המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כמידע עובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים ו/או מכשירים פיננסיים המוזכרים בו, ו/או בכל השקעה אחרת הנזכרת בסקירות, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ, לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. אלטשולר שחם לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על סקירות אלה והעושה בסקירות שימוש עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד. אלטשולר שחם ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין באיזה מאלה עשויים לעסוק בעצמם ו/או באמצעות חברות קשורות בפעילות בתחום שוק ההון והפיננסים, וכן עשויים להעניק שירותים הקשורים בכך ובכלל זאת לייעץ, להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בין היתר, בניירות ערך, בנכסים ובמכשירים הפיננסיים ו/או הפנסיוניים המצוינים בסקירות או קשורים אליהם ולהיות בעלי עניין אישי בנושא,. הסקירה אינה מתחשבת בצרכים ובנתונים המיוחדים של כל קורא ולא מהווה בשום פנים ואופן תחליף בין השאר ליעוץ פרטני על ידי אנשי מקצוע ובעלי רישיון מורשים ובכלל זה ייעוץ משפטי ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או שיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח ו/או ייעוץ בהקשרי מיסוי ו/או בהיבטים חשבונאיים, פיננסיים, כלכליים ו/או אחרים ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או התקנון הרלוונטי. הסקירות המובאות באתר זה הנן רכושו של עורך הסקירות ואין להעתיקן, לשכפלן, לצטטן, להפיצן או לפרסמן או חלקים מהן ללא רשות מפורשת מראש ובכתב של עורך הסקירות. אין בתשואות ובדירוגי עבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד. אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה.