למה משתלם להפקיד בקופת גמל להשקעה לפני סוף השנה?

אז כמו שכולנו יודעים תמיד כדאי לחסוך - אם כדי להגשים חלום, להבטיח את העתיד או להיערך לבלתי צפוי. קופת גמל להשקעה מאפשרת גמישות ונזילות מירבית למשקיעים, לטווח קצר או ארוך, ועל כך נדבר היום.

קופת גמל להשקעה מאפשרת גמישות ונזילות מירבית למשקיעים, לטווח קצר או ארוך. שעון עם אייקונים של כסף
אסף שטרנברג
|
31 אוקטובר, 2022
|
הסקירה היא מיום 31/10/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן).

להלן תמלול הסרטון:

אז מה הופך את קופת הגמל להשקעה לאפיק משתלם, ולמה דווקא עכשיו לפני שהשנה מסתיימת?

שלום אלון, אז נכון שיש לא מעט מכשירי השקעה וחיסכון בשוק, אבל הייחודיות של קופת גמל להשקעה היא בעצם האפשרות לניהול מקצועי של הכסף גם בהשקעות בסכומים נמוכים. כלומר, לחסוך באופן קל ופשוט בשוק ההון, לצד גמישות ונזילות מרבית – ועל היתרונות הנוספים נפרט כאן בהמשך. התזמון לפני סוף השנה משמעותי כיוון שתקרת ההפקדה השנתית בקופת גמל להשקעה עומדת על כ-72 אלף שקלים, ואם לא הגעתם לתקרה השנה ויש לכם כסף פנוי, כדאי למהר ולנצל אותה. במקרה שיש לכם סכום פנוי גבוה יותר, אפשר לבצע הפקדה נוספת כבר בתחילת השנה הבאה. כך, תוך זמן קצר יכול להיות לכם סכום משמעותי בקופת הגמל, במקום שהכסף ישכב בעו"ש. אם אין לכם קופה קיימת, כמובן שאפשר לפתוח חיסכון חדש ולהשקיע בו את הכסף עד התקרה הזו.

 

אסף, אם אין לנו סכום חד פעמי גדול, האם אפשר להפקיד בקופת גמל להשקעה סכומים נמוכים מידי חודש?

קופת גמל להשקעה עונה בדיוק על הצורך הזה – גמישות בהפקדה. כל חוסך או חוסכת יכולים להפקיד אפילו סכום חודשי נמוך של 100 או 200 שקלים. או, לחלופין, להשקיע בבת אחת סכום חד פעמי – עם או בלי תוספת של הפקדה חודשית לאחר מכן, כל אחד לפי יכולתו. אם כבר ניצלתם את התקרה השנתית, תוכלו למשל לפתוח חיסכון עבור הילדים או הנכדים – ולעזור להם לתכנן את העתיד. אגב, חשוב לתכנן גם את העתיד שלכם: כדאי לדעת שמגיל 60 ומעלה, קופת גמל להשקעה מאפשרת ליהנות מהטבת מס ייחודית. ניתן לנייד את הכספים לקרן פנסיה ולמשוך אותם כקצבה חודשית בפטור מלא ממס, וכך למעשה כל הרווחים שנצברו לאורך השנים פטורים ממס.

 

ולסיום, אילו עוד יתרונות יש לקופת גמל להשקעה?

הגמישות שהזכרנו לא נעצרת רק בגובה ההפקדות, אלא נכונה גם לניהול השוטף של ההשקעה. אפשר לחסוך לטווח קצר או ארוך, והנזילות היא מיידית - תוך כמה ימים, בשונה למשל מכסף שסגור בבנק לתקופה מוגדרת. אפשר לבחור מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות לפי הצורך, ולעבור ביניהם בכל זמן בקלות. לדוגמה, אם אתם חושבים שתזדקקו לכסף בתקופה הקרובה, אפשר לעבור למסלול סולידי יותר המאופיין ברמת סיכון נמוכה יותר או להיפך – אם הכוונה לחסוך לטווח ארוך, אפשר להגדיל את רמות הסיכון ולבחור במסלול שמשלב שיעור גבוה של מניות. המעבר מתבצע בצורה דיגיטלית פשוטה, ללא אירוע מס.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 31/10/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה (להלן: "אלטשולר שחם"). הסקירות האמורות, לרבות המידע, הנתונים, ידיעות, ניתוחים, הערכות, דעות, תחזיות, טקסט, צורות ו/או תמונות המתפרסמים במסגרתן, מסופקות כשירות לקוראים, ואין בהן אלא הבעת דעה בלבד. הסקירות האמורות נערכו בהסתמך בין השאר על מידע פומבי גלוי לציבור וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר שיתבררו כחסרים, כבלתי מדויקים או כבלתי מעודכנים. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל, המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כמידע עובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים ו/או מכשירים פיננסיים המוזכרים בו, ו/או בכל השקעה אחרת הנזכרת בסקירות, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ, לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. אלטשולר שחם לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם, אם יגרם, לצד כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על סקירות אלה והעושה בסקירות שימוש עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד. אלטשולר שחם ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין באיזה מאלה עשויים לעסוק בעצמם ו/או באמצעות חברות קשורות בפעילות בתחום שוק ההון והפיננסים, וכן עשויים להעניק שירותים הקשורים בכך ובכלל זאת לייעץ, להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בין היתר, בניירות ערך, בנכסים ובמכשירים הפיננסיים ו/או הפנסיוניים המצוינים בסקירות או קשורים אליהם ולהיות בעלי עניין אישי בנושא,. הסקירה אינה מתחשבת בצרכים ובנתונים המיוחדים של כל קורא ולא מהווה בשום פנים ואופן תחליף בין השאר ליעוץ פרטני על ידי אנשי מקצוע ובעלי רישיון מורשים ובכלל זה ייעוץ משפטי ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או שיווק השקעות אישי המתחשב בצרכי הלקוח ו/או ייעוץ בהקשרי מיסוי ו/או בהיבטים חשבונאיים, פיננסיים, כלכליים ו/או אחרים ואין בו כדי להחליף את הוראות הדין ו/או התקנון הרלוונטי. הסקירות המובאות באתר זה הנן רכושו של עורך הסקירות ואין להעתיקן, לשכפלן, לצטטן, להפיצן או לפרסמן או חלקים מהן ללא רשות מפורשת מראש ובכתב של עורך הסקירות. אין בתשואות ובדירוגי עבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד. אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה.