מהפכה בחיסכון: קופת גמל להשקעה

צפריר זנזורי

לאחרונה, אושר תיקון חקיקה שהוליד מוצר חדש – קופת גמל להשקעה. מהי הקופה החדשה, מה היתרונות שלה וכיצד היא תהווה רובד נוסף באפיקי החיסכון שלכם.

 

תמליל הסרטון:

 

מהי קופת גמל להשקעה?

מדובר במכשיר חיסכון חדש שאושר לאחרונה על ידי משרד האוצר, המאפשר לחוסכים בכל גיל, וללא הגבלה על סכום הפקדה מינימאלי, ליהנות מהיתרונות הרבים של קופת גמל רגילה רק עם בונוס - משיכת הכספים שנצברו בקופה בכל עת כסכום חד פעמי ובניכוי מס על הרווחים בלבד ומבלי לשלם "קנס" כמו בקופות הגמל המסורתיות. בנוסף, וזאת אחת ה"סוכריות" המתוקות ביותר בקופה החדשה - אם תמתינו לגיל 60 ותמשכו את הכספים כקצבה, תקבלו פטור מלא ממסים! הן מתשלום מס על הרווחים והן מתשלום מס הכנסה. כלומר, מדובר באפיק חיסכון נהדר גם עבור חוסכים לטווח קצר שכספם "שוכב" כרגע בבנק וגם עבור חוסכים לטווח ארוך יותר. בנוסף, קופת הגמל להשקעה היא מכשיר מצוין לחיסכון עבור הילדים שלכם, שייהנו מתשואה נאה שעתידה להיצבר על הכסף ואולי גם מהטבות מיסוי בעתיד.

 

מה היתרונות של חיסכון בקופה החדשה?

כמו בקופות הגמל המסורתיות, גם בקופת גמל להשקעה ייהנו החוסכים מניהול מקצועי של מנהל השקעות מוסמך ומנוסה, ויוכלו לבחור את מסלול ההשקעה המתאים להם מתוך מגוון המסלולים המוצעים. פרט לכך, יתרון נוסף בקופה החדשה הוא הנזילות התמידית - תוכלו למשוך את הכסף כסכום חד פעמי בכל רגע נתון, גם אם הינכם מתחת לגיל 60,בניכוי מס על הרווחים ומבלי לשלם קנס על פירעון מוקדם. בנוסף, כל עוד הכסף בקופה תהיו פטורים מתשלום מס במכירת נייר ערך, בקבלת דיבידנד או במקרה של קבלת ריבית מאיגרת חוב. המשמעות של דחיית תשלום המס למועד המשיכה, שקולה למעשה לתשלום מס בשיעור מופחת, כך שזהו יתרון משמעותי בעיקר למשקיעים לטווח הארוך. כמו כן, בקופה החדשה כמו בקופות הגמל המסורתיות ניתן יהיה גם להשקיע בנכסים לא סחירים, כמו נדל"ן, פרוייקטי תשתיות, קרנות השקעה ועוד. מדובר ביתרון, במיוחד בתקופה בה תשואות האג"ח נמוכות ויש תנודתיות גבוהה בשוק המניות. על כל היתרונות האלו מתווסף כאמור יתרון גדול מאוד: אם תמתינו בסבלנות לגיל 60, תוכלו למשוך את הכסף כקצבה וללא תשלום מס.

 

האם קופת הגמל החדשה מהווה תחליף לאפיקי החיסכון המסורתיים של עובדים שכירים כמו קרן פנסיה?

הכספים שתחסכו בקופת גמל להשקעה בהחלט יכולים להוסיף תוספת נאה לקצבה החודשית שלכם בעתיד, אבל הם לא מיועדים להחליף את החיסכון הפנסיוני שלכם. להזכירכם, קיימת חובה להפריש לפנסיה מדי חודש בגין עובדים שכירים כך שכולנו צריכים להמשיך להפריש לפנסיה כרגיל גם בעתיד. בנוסף, ההפקדה לקופת גמל להשקעה מוגבלת בתקרה של כ-79,000 שקלים לאדם לשנה. לכן, עליכם להמשיך להפריש לפנסיה כרגיל ולנצל את קופת הגמל החדשה כאפיק להגדלת סל החסכונות שלכם לטווח קצר, בינוני וארוך עבורכם וגם עבור ילדכם.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה צולמה בתאריך 01/11/2016 הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. אין באמור כדי להחליף ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או ייעוץ מיסוי המותאם לצרכי הלקוח. האמור כפוף לתנאים הקבועים בהוראות ההסדר התחיקתי, הוראות התקנון הרלוונטי והנחיות החברה. אין באמור כדי למצות ו/או להחליף את הוראות חוק קופות הגמל ו/או פקודת מס הכנסה ו/או הוראות כל דין. אין באמור התחייבות להשגת תשואות עודפות או כדי להעיד על תשואות או דירוגים שיושגו בעתיד. הדובר הינו בעל רישיון לשיווק מוצרים פנסיוניים העובד בחברת אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ.