תפריט משנה

חתירה פראלימפית

מורן סמואל

מורן היא ספורטאית מלידה. בעבר היא שיחקה בנבחרת ישראל בכדורסל, אולם בגיל 24 היא סבלה מהתפרצות מום מולד בכלי דם בעמוד השדרה והפכה משותקת בפלג גופה התחתון. המגבלה לא עצרה אותה מלשאוף למעלה - היא סיימה תואר ראשון בפיזיותרפיה, תואר שני בחינוך מאוניברסיטת חיפה, והחלה לעבוד כפיזיותרפיסטית וכמרצה בתחום המוטיבציה והתמודדות עם אתגרים.

 

בנוסף, היא המשיכה את פעילותה הספורטיבית, ולאחר תקופת שיקום פעלה בשיתוף עם התאחדות ספורט הנכים בישראל להקמתה מחדש של נבחרת נשים בכדורסל כסאות גלגלים.

 

היא העפילה עם הנבחרת לאליפות אירופה בשנת 2011. במקביל, החלה מורן להתאמן בענף החתירה בסירת יחיד וייצגה את ישראל במשחקים הפראלימפים (אולימפיאדת הנכים) בלונדון בשנת 2012, שם סיימה במקום החמישי. בשנת 2013 ייצגה מורן את ישראל באליפות אירופה בכדורסל כסאות גלגלים, ונבחרה בטורניר זה לאחת מחמש השחקניות הטובות באירופה.

 

למורן 9 מדליות שונות בגביעי עולם ובאליפויות עולם וביניהן מדלית זהב ותואר אלופת העולם. מורן מחזיקה בשיא העולם בשנת 2015 שהייתה מוצלחת במיוחד, ובה היא נבחרה לספורטאית השנה של איגוד החתירה העולמי.

 

בשנת 2016 הגשימה את החלום הספורטיבי הגבוה ביותר כאשר זכתה במדליית הארד במשחקים הפראלימיפים בריו.

 

בשש השנים האחרונות מורן עלתה על הפודיום בכל תחרות בה השתתפה, כאשר ב-2017 היא עושה זאת בעודה בהריון וב-2018 ארבעה וחצי חודשים לאחר לידת ביתה רום.

 

בחודש אוגוסט 2019 הבטיחה מורן את מקומה במשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020.

 

בנוסף לכל השגיה הספורטיביים, בשנת 2018 נבחרה מורן להשיא משואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל, על תרומתה לספורט, לחברה ולשוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות.

 

אלטשולר שחם גאה לתת חסות ולסייע למורן, ומאחלת לה הצלחה רבה והמשך פעילות ספורטיבית וחברתית ענפה.

פסקל ברקוביץ


פסקל ברקוביץ' היא ספורטאית פאראלימפית המהווה מְקור-השראה וּסמל לִמְצוינות.

 

פסקל איבדה את רגליה כנערה בצרפת בתאונת רכבת קשה, משם צמחה והמשיכה להגשים חלום אחר חלום: עלתה לארץ והתגייסה לצה"ל כמתנדבת הראשונה בכיסא גלגלים, כתבה שני רבי מכר, וכיום היא מדורגת במקום הרביעי בעולם בטיפוס ספורטיבי על קירות.

 

פסקל אף זכתה להדליק משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות 66 של מדינת ישראל על תרומתה לספורט, לחברה וקידום שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלויות.

 

בגיל ארבעים, אמא לשתי בנות, חזרה פסקל להיות ספורטאית פאראלימפית, וייצגה את ישראל בהצלחה בשלוש אולימפיאדות, בשלושה ענפים שונים: חתירה אקדמית, אופני יד וקייאק.

 

בימים אלה מתאמנת פסקל בקייאק אולימפי לקראת אולימפיאדת טוקיו 2021.

 

אלטשולר שחם גאה לתמוך וללוות את פסקל שהינה מודל לדבקות במטרה ולהתמודדות עם אתגרים.

תומכים בספורט הישראלי

חזרה לעמוד הראשי
אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר