תפריט משנה

חתירה פראלימפית

מורן סמואל

 מורן היא ספורטאית מלידה. בעבר היא שיחקה בנבחרת ישראל בכדורסל, אולם בגיל 24 היא סבלה מהתפרצות מום מולד בכלי דם בעמוד השדרה והפכה משותקת בפלג גופה התחתון. המגבלה לא עצרה אותה מלשאוף למעלה - היא סיימה תואר ראשון בפיזיותרפיה, תואר שני בחינוך מאוניברסיטת חיפה, והיא עובדת כפיזיותרפיסטית במקצועה.

 

בנוסף, היא המשיכה את פעילותה הספורטיבית, ולאחר תקופת שיקום פעלה בשיתוף עם התאחדות ספורט הנכים בישראל להקמתה מחדש של נבחרת נשים בכדורסל כסאות גלגלים.

 

היא העפילה עם הנבחרת לאליפות אירופה בשנת 2011. במקביל, החלה מורן להתאמן בענף החתירה בסירת יחיד וייצגה את ישראל במשחקים הפראלימפים (אולימפיאדת הנכים) בלונדון בשנת 2012, שם סיימה במקום החמישי. בשנת 2013 ייצגה מורן את ישראל באליפות אירופה בכדורסל כסאות גלגלים, ונבחרה בטורניר זה לאחת מחמש השחקניות הטובות באירופה. באוגוסט 2014 היא זכתה במדליית כסף באליפות העולם בחתירה שנערכה באמסטרדם. שנת 2015 הייתה מוצלחת במיוחד עם שלוש מדליות זהב ושיא עולם. בספטמבר 2015 זכתה במדליית הזהב באליפות העולם וקבעה את הקריטריון לריו 2016. בנוסף, נבחרה לספורטאית השנה של איגוד החתירה העולמי. בספטמבר 2016 זכתה במדליית הארד במשחקים הפראלימפיים בריו. ב-2017 זכתה במדליית הכסף באליפות העולם בפלורידה, וב-2018 (4 חודשים לאחר לידת בתה רום) זכתה שוב במדליית הכסף באליפות העולם בבולגריה.

 

בחודש אוגוסט 2019 הבטיחה מורן את מקומה במשחקים הפראלימפיים בטוקיו 2020. 

אלטשולר שחם גאה לתת חסות ולסייע למורן, ומאחלת לה הצלחה רבה והמשך פעילות ספורטיבית וחברתית ענפה.

חתירה פראלימפית

חזרה לעמוד הראשי
אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר