השקעה בקופת גמל - תיקון 190

מקצוענות מחייבת תכנון לשנים קדימה

מהו תיקון 190 ועבור מי הוא מתאים?

קצבת הזקנה היא אחד העוגנים המרכזיים שיכלכלו אתכם לאחר הפרישה לפנסיה, לכן החיסכון הפנסיוני הוא בעל חשיבות מכרעת עבור כל אזרח במדינה. גם במשרד האוצר מכירים בעובדה הזו ולכן בשנת 2012 אושר תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, שמטרתו העיקרית הייתה להחזיר את אטרקטיביות החיסכון באמצעות קופות הגמל ולעודד את האזרחים ואת הגמלאים בפרט להפקיד את הכספים שחסכו לאורך השנים לקופת גמל וליהנות מהאפשרות למשוך* את החיסכון בכל עת**.

למעשה, זו ההטבה הפיננסית המשמעותית ביותר עבור אוכלוסיית הגמלאים ועבור האוכלוסייה הצפויה לצאת לגמלאות בשנים הקרובות ולכן חשוב שכל אחד מאתנו יכיר את ההטבות הנובעות מהתיקון.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מגדיל את מגוון הפטורים מתשלום מס על קצבת הזקנה. במסגרת התיקון, נוכל לבצע הפקדה חד פעמית או הפקדה שוטפת לקופת הגמל, ולמשוך את הכספים כקצבה או במשיכה חד פעמית*** וליהנות מהטבות מס בעת משיכת הכספים.

בעידן כיום בו האינפלציה נמוכה, הטבות מיסוי אלו יחד עם האפשרות למשיכת הכספים כסכום חד פעמי, הופכות את ההשקעה בקופת גמל, לאטרקטיבית מאוד עבור חוסכים רבים ובמיוחד עבור הוותיקים מביננו.

 

אז איך זה עובד?

  • מבצעים הפקדה חד-פעמית או מספר הפקדות לקופת גמל בכל סכום כספי כרצונכם.
  • הכספים ינוהלו בקופת הגמל כאשר ניתנת אפשרות למעבר בין מסלולי השקעה ללא הגבלה וללא אירוע מס.
  • תוכלו למשוך את הסכום שהצטבר בקופה (מעל גיל 60) בצורת קצבה או במשיכת סכום חד פעמי כאשר תשלום המס על הרווחים מופחת**** בגובה 15% בלבד על הרווח הנומינלי.

 

מהם היתרונות של השקעה בקופת גמל בתיקון 190?

  • משיכת הכספים בכל עת*****- (מעל גיל 60) בצורה קצבתית ללא תשלום מס או במשיכה חד פעמית עם תשלום מס מופחת.
  • מיסוי מופחת - מס של 15% על הרווחים הנומינליים (במקום 25% על הרווחים הריאליים כפי שנהוג במכשירי השקעה אחרים). הטבה אדירה בסביבת אינפלציה נמוכה.
  • דמי ניהול - נמוכים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים.
  • ניידות - מגוון מסלולי השקעה הניתנים לשינוי בכל עת ללא אירוע מס.
  • פיזור השקעות רחב המעניק יציבות – פיזור השקעות בארץ ובחו"ל, אפשרות להשקיע בני"ע סחירים ובנכסים לא שכירים כגון נדל"ן מניב ותשתיות, תחומים שלא ניתן להיחשף אליהם דרך האפיקים המסורתיים.
  • מינוי מוטבים – קופת הגמל מאפשרת לך למנות מוטבים אשר יהיו הזכאים הבלעדיים לכספים, הכספים יעברו למוטבים במקרה חו"ח של פטירה ללא צורך בהצגת צו ירושה / צוואה

 

איך פותחים קופת גמל בתיקון 190?

פשוט ממלאים טופס הצטרפות לקופת גמל וחותמים על טופס הצהרה:

טופס הצטרפות לקופת גמל

טופס הצהרת עמית - תיקון 190

או בטלפון 5054* נשמח לעמוד לשירותך.

תיקון 190 - שאלות ותשובות

תפריט משנה

הערות משפטיות* בדרך של היוון קצבה מוכרת ** בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים *** בדרך של היוון קצבה מוכרת **** בסביבת אינפלציה נמוכה ***** בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים