חדרי הכושר משתלטים על הקניונים

ניר רוזנר
|
01 פברואר, 2018

בשנים האחרונות מחפשים הקניונים שוכרי עוגן חדשים  כדי להגדיל את פעילותם. מדוע מועדוני הכושר הם הפיתרון האולטימטיבי לעניין ועל איזו חברה מהתחום אנחנו ממליצים?

 
מה הסיבה להתחזקות של תחום מועדוני הכושר?

בשנים האחרונות הקניונים מחפשים שוכרי עוגן כדי לשפר את ההכנסות שלהם, וחדרי כושר הם משהו משתלם - הם צריכים שטח גדול ויכולים להביא קהל לקוחות מגוון, שאחרי האימון גם יאכל ויקנה בקניון. לכן, הקניונים מוכנים להשתתף במימון הקמת מועדוני כושר חדשים, ומספרם גדל. אבל יש גם סיבות נוספות לפריחה בתחום. למשל, העלייה במודעות לבריאות הגוף דוחפת יותר אנשים לעסוק בספורט בתדירות יום-יומית. ידוע גם שההגעה לחדר כושר אינה רק למטרת ספורט, אלא גם לצורך בילוי ומפגש חברתי, וגם זה מגדיל את מספר המנויים בחדרי הכושר. בנוסף, בשנים האחרונות הייתה ירידה משמעותית בדמי המנוי ברבים מחדרי הכושר, שצריכים להתחרות מול מועדוני הלואו-קוסט החדשים שנפתחו, ומאפשרים הצטרפות לכל מי שחפץ בכך.

מי החברה הישראלית המועדפת עליכם מהתחום?

אנחנו ממליצים על  חברת הולמס פלייס, שהונפקה בבורסה בשנה האחרונה וצפויה ליהנות מטרנד הבריאות המתחזק בעולם. מדובר בקבוצת מועדוני הכושר הגדולה והוותיקה בארץ, המפעילה 35 מועדוני ספורט, הכוללים את מועדוני הפרימיום הולמס פלייס וגו אקטיב ואת מועדוני הלואו-קוסט של רשת אייקון. יתרון הגודל של הקבוצה מאפשר לה לייצר פרישה גיאוגרפית טובה וכך לקלוט מנויים מכל רחבי הארץ לסניפים שלה. הממדים הגדולים גם מאפשרים לחברה לרכוש ציוד במחיר נמוך מהמתחרים. גם עלויות המטה והוצאות הפרסום שלה נמוכות יותר משל המתחרות, היות והן מתחלקות על מספר גדול יותר של סניפים. בנוסף, הרצון של הקניונים לשוכרים גדולים הוא קרקע נוחה מבחינת דמי השכירות עבור החברה.

למרות היתרונות, השאלה הגדולה היא כיצד החברה תצליח להתמודד מול המוני חדרי כושר קטנים וזולים?

להזכירכם, החברה מפעילה מועדוני כושר לואו קוסט תחת המותג "אייקון". חדרי הכושר האלו בנויים בדיוק כדי לענות על הצורך של אנשים שרוצים לעשות ספורט במחיר שווה לכל נפש. לכן, דמי המנוי בהם נמוכים בדומה לחדרי כושר לואו קוסט אחרים. אבל בניגוד לחדרי הכושר הבודדים הקטנים, כאן עומדת מאחורי הסניפים רשת גדולה, שיכולה לתמוך בהם כלכלית, טכנולוגית ושיווקית ככל שנדרש. בנוסף, שוק מועדוני הכושר בישראל הוא מבוזר מאוד, ולכן צפויה בו מגמת קונסולידציה גבוהה. כרשת בעלת אמצעים כספיים משמעותיים, הולמס פלייס תוכל לבצע רכישות של מתחרות ולהציג צמיחה משמעותית בשנים הקרובות יחד עם שיפור כושר התחרותיות שלה. לדעתנו, המניה שלה אטרקטיבית מאוד להשקעה.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.