נטפליקס או פורטנייט – מי צפויה לנצח בתחרות על הזמן הפנוי שלנו?

פלי שביב
|
31 ינואר, 2019
גילוי נאות

בתקופה האחרונה נראה כי התחרות על הזמן הפנוי שלנו מתרחבת. התחרות היא לא רק בין שירותי המדיה של יצרניות תוכן הווידאו הגדולות, אלא  גם מול פורטנייט ומשחקי המחשב האחרים. האם נטפליקס, שפרצה את הדרך, צפויה להמשיך להוביל את התחום?

 

נטפליקס הייתה פורצת דרך בתחום הזרמת מדיה, אבל האם המתחרות סגרו את הפער ועשויות לסכן את המובילות שלה בתחום?

נטפליקס אכן הייתה הראשונה שאפשרה לנו לצפות בתכני וידאו בצפייה ישירה דרך האינטרנט במקום שידור בכבלים או בלווין, והיא עדיין המובילה בתחום. עם זאת, התחרות עד עתה לא הייתה גדולה מידי, רק מול שירותי הסטרימינג של Hulu ואמזון פריים, אבל התחרות צפויה "להתחמם" השנה עם הכניסה של חברות המדיה הגדולות לתחום. דיסני למשל, אחת מיצרניות התוכן הגדולות בעולם, קרובה להשקת שירות סטרימינג חדש, שצפוי לכלול תכנים באיכות גבוהה ובמחיר נמוך מזה של נטפליקס. דיסני כבר הודיעה לנטפליקס, שמעתה היא לא תוכל יותר להציג את התכנים שלה, וזו בעיה עבור נטפליקס. גם וורנר-מדיה של AT&T, וחברת אפל, מתכננות להשיק שירות סטרימינג משלהן, מה שיגביר עוד יותר את התחרות בתחום.

 

מה לגבי משחקי מחשב ורשתות חברתיות - האם גם הם מהווים תחרות לנטפליקס?

בהחלט כן. נתח הולך וגדל מהזמן הפנוי שלנו עבר בשנים האחרונות לסמארטפון ולקונסולות משחקים, וזה לרוב בא על חשבון הצפייה בנטפליקס ושירותי וידאו אחרים. מנכ"ל נטפליקס אמר לאחרונה ש"פורטנייט הוא איום גדול יותר עלינו מאשר HBO". פורטנייט הוא אחד ממשחקי המחשב הפופולאריים ביותר בעולם, וכנראה גם ממכר במיוחד. תוך שנה אחת בלבד הוא כבר הגיע ליותר מ-200 מיליון שחקנים, שמבלים בו שעות ארוכות. לשם השוואה, נטפליקס פועלת כבר שנים והגיעה "רק" ל-139 מיליון מנויים. צריך לזכור, שבניגוד לנטפליקס, בפורטנייט כמו בכל משחק מחשב אחר, השימוש הוא בחינם. כל מה שצריך זה מכשיר ואפשר לשחק כמה שרוצים, וזה מגדיל את היתרון שלו.

 

למרות שהתחרות בתחום צפויה להתגבר, האם אתם ממשיכים להמליץ על השקעה בנטפליקס?

נטפליקס היא לא סתם חברה פורצת דרך. יש לה מכלול שלם של יתרונות שלהערכתנו מגדילים את סיכויי ההצלחה שלה בטווח הארוך. למשל, לחברה יש ספריה ענקית של תכנים, המסודרים על פי ז'אנרים ותתי-ז'אנרים ייחודיים, שמקלים על מציאת התוכן האופטימאלי עבורך. היא מגובה בהסכמים ארוכי טווח עם סדרות מצליחות והיא מתכוונת להשקיע סכומי כסף אדירים בהפקת תכנים חדשים. מבחינה טכנולוגית, נטפליקס פיתחה אלגוריתם חכם שמתאים את מהירות הזרמת המדיה לכל מכשיר כדי לקבל תנאי צפייה טובים. בנוסף, דמי המנוי שלהם זולים למדי. למעשה, החברה העלתה לאחרונה את המחיר בארה"ב ב-2 דולר לחודש, ואף לקוח אפילו לא מצמץ. צריך לזכור שבעולם יש מיליארדי צופים ועד עתה רק כמה אחוזים בודדים מתוכם עברו לשירותי סטרימינג, ולכן למרות שהתחרות צפויה להתחזק, יש מקום לחברות מדיה נוספות להמשיך להרוויח יפה מהפעילות בתחום.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.