אל תגידו "יהיה בסדר" – מתחילים לחסוך לעתיד הילדים כבר היום

במציאות הכלכלית של היום, נראה שלילדים שלנו עלול להיות יותר קשה להגיע לדירה ואפילו לשלם על תואר אקדמי או חתונה ללא עזרה מההורים. אל תפספסו את ההזדמנות להעניק לילדים חיסכון משמעותי מגיל צעיר, כדי שבעתיד זה לא יעלה להם יותר

אל תפספסו את ההזדמנות להעניק לילדים חיסכון משמעותי מגיל צעיר. הורים עם ילדה
אלטשולר שחם
|
14 פברואר, 2023
|
הסקירה היא מיום 14/02/2023 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן).

מתחילים את החיים ברגל ימין

כולנו רוצים הכי טוב בשביל הילדים שלנו: שיגשימו את עצמם, שיהיו מאושרים ומסודרים בחיים. אבל היום כבר ברור שכדי שנוכל להבטיח להם עתיד טוב, כדאי  לייצר להם בסיס פיננסי שיסייע להם לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם המבוגרים. אנחנו חיים בעולם שמשתנה במהירות ולכן חייבים לנסות גם למצוא איים קטנים של יציבות. רק בשנים האחרונות התמודדנו עם תקופות ארוכות של אי וודאות, דוגמת מגפת הקורונה העולמית שהכניסה את כולם לבתים, והותירה אותנו בתחושה של פחד וחוסר אונים. לאלו נוספו משברים גלובליים, שאת ההשפעות הכלכליות שלהם אנחנו רואים גם כאן אצלנו, בישראל הקטנה.

 

אז איך אפשר להבטיח לילד שלנו התחלה טובה בחיים? הכל מתחיל מחיסכון מגיל צעיר. הרי הרבה יותר פרקטי להפקיד באופן קבוע סכומים קטנים, מאשר לקחת הלוואה כאשר הילד ירצה להתחתן. כשמתחילים לחסוך כשהילדים עוד בחיתולים, אפשר באמת לישון בשקט ולדעת שתוך 18-21 שנים יצטבר שם סכום משמעותי. קופת הגמל 'חיסכון פלוס' מבית אלטשולר שחם מאפשרת לנו לפתוח תכנית חיסכון מרגע הלידה, ומציעה מגוון יתרונות לחיסכון גמיש ונזיל¹. אז בין אם הילדים ירצו לנסוע לטיול אחרי הצבא, ללמוד לתואר אקדמי או אפילו לרכוש דירה – חיסכון עבורם מגיל צעיר יאפשר להם בסיס ליישם את זה.

 

להצטרפות לקופת גמל להשקעה 'חיסכון פלוס' >>

 

אמא וילדה

 

תוספת ה"פלוס" של החיסכון לכל ילד

'חיסכון פלוס' הוא הגרסה המודרנית של קופת הגמל שבה נהגו ההורים והסבים שלנו לחסוך בשבילנו כשאנחנו היינו ילדים, אלא שהיא מציעה גמישות מירבית, והתאמה של מסלולי ואפיקי ההשקעה². אפשר ליהנות מ'חיסכון פלוס' בהפקדת סכום חד פעמי, דוגמת מתנות משפחתיות לרגל הלידה או כהוראת קבע חודשית, וניתן אף לשלב בין שני האפשרויות. נכון להיום, ניתן להפקיד החל מ- מ-100 ₪ לחודש ועד כ- 79,000 ש"ח לשנה³. באמצעות קופת הגמל להשקעה אנחנו יכולים להבטיח לילד.ה שלנו חיסכון בהתאם לרווחים שיצטברו בהשקעה בשוק ההון, עם נזילות וגמישות מירבית.

 

בנוסף, גם מדינת ישראל הבינה את הצורך בחיסכון עתידי לילדים, והשיקה את תכנית 'חיסכון לכל ילד' בשנת 2017. התכנית מציעה חיסכון של 55 שקלים לחודש, אותו יכולים ההורים להכפיל בהפקדה של 55 שקלים נוספים, מתוך קצבת הילדים. התכנית היא ללא ספק צעד בכיוון הנכון ומציעה נקודת פתיחה טובה לחיים, אך עדיין מדובר באפשרות חיסכון בסיסית שלא בהכרח תספיק למימוש הרצונות של הילדים שלנו. הרי היום מימון חתונה יכול להסתכם בסכומים אדירים, שלא לדבר על דירה, שהפכה למוצר קשה להשגה  עבור הדור הצעיר. ולמרבה הצער, לרובנו אין את הסכומים הללו בעובר ושב. למטרה זו בדיוק הוקמה קופת הגמל 'חיסכון פלוס'  - אפיק השקעה משלים לתכנית הממשלתית, שיוכל להבטיח לילד.ה שלכם מקפצה לקראת חיים עצמאיים.

 

קופת הגמל 'חיסכון פלוס', נפתחת על שם הילד.ה ומהווה חשבון אישי שלו, ומאפשרת למשוך את הכספים לכל מטרה ובכל זמן. ויש לה יתרון נוסף – ניתן לבחור את מסלול ההשקעה לפי רמת הסיכון המתאימה לכם, בהתאם למטרת החיסכון או לטווח החיסכון הרצוי. כמובן שככל שנתחיל לחסוך מוקדם יותר, כך נוכל להציע לילדים שלנו עתיד ורוד יותר. אז אל תפספסו את ההזדמנות, ואל תסמכו על כך 'שיהיה בסדר', כי השנים חולפות כל כך מהר, ומעולל בעגלה הילד.ה שלכם הופך להיות מבוגר קטן עם חיים משל עצמו. אל תזניחו את העתיד שלהם, התחילו לחסוך כבר היום.

 

להצטרפות לקופת גמל להשקעה 'חיסכון פלוס' >>

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 14/02/2023 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). המידע לעיל לרבות הסכומים והשיעורים המפורטים בו, מעודכן לשנת 2024 והוא מוגש כמידע כללי בלבד. המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה ו/או חוות דעת, ואין בו כדי להוות תחליף להוראות החוק ו/או התקנון ו/או תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או ייעוץ מס המותאמים לצרכי הלקוח או התחייבות של החברה להשגת תשואות. השימוש במידע הוא על אחריותו הבלעדית של המשתמש. 1. ניתן להפקיד באופן חד פעמי או שוטף ועד גובה תקרת ההפקדה השנתית. משיכה תתבצע בתוך 4 ימי עסקים ממועד קבלת בקשה מלאה ותקינה. ככל שהמועד נופל על אחד משלושת ימי העסקים הראשונים בחודש, הפעולה תתבצע ביום העסקים הרביעי באותו החודש. 2. מידע אודות מסלולי ההשקעה בקופת הגמל ומדיניות ההשקעה בהם ניתן למצוא באתר החברה בכתובת www.as-invest.co.il. החברה רשאית לשנות את מדיניות ההשקעה ו/או הרכב הנכסים, על פי שיקול דעתה הבלעדי, ובכפוף להוראות ההסדר התחיקתי. 3. בקופת גמל להשקעה קיימת תקרת הפקדה שנתית של 76,449 ש"ח לאדם נכון לשנת מס 2023. סכום תקרת ההפקדה מתייחס להפקדות עמית בכלל חשבונותיו בכל קופות הגמל להשקעה, הוא צמוד למדד המחירים לצרכן ומתעדכן בכל שנה.