יש לכם קופת גמל להשקעה או שאתם רוצים לפתוח אחת? תוכלו לנצל את תקרת ההפקדה המקסימלית עד לסוף השנה

קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך בדיוק כמו שאתם בוחרים: לטווח זמן ארוך או קצר, לילדים, וכמובן גם לטובת גיל הפנסיה. סוף השנה היא הזדמנות מצוינת להפקיד לקופת גמל להשקעה עד לתקרה המקסימלית ולהגדיל את החיסכון שלכם בתוך זמן קצר

"קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך בדיוק כמו שאתם בוחרים". שעון מתקתק
אלטשולר שחם
|
03 נובמבר, 2020

שנת 2020 היא שנה חריגה, אשר הביאה עמה מציאות חדשה ומורכבת, שאילצה אותנו לבצע שינויים מרחיקי לכת בשגרת חיינו. משקי בית רבים מתמודדים עם שינויים במצב הכלכלי ורבים חוו פגיעה משמעותית בהכנסות. המשבר הנוכחי חידד ביתר שאת את חשיבות החיסכון לטווח הארוך, כזה שישמש כרית ביטחון ליום סגריר. ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר ולאורך שנים ארוכות יותר, תוכלו ליהנות מעיקרון הריבית דריבית ולהגדיל את פוטנציאל התשואה.

 

קופת גמל להשקעה היא אחד ממכשירי החיסכון הפופולאריים ביותר של השנים האחרונות. באפשרות כל אחד לחסוך בקופת גמל להשקעה והיא מתאימה לחיסכון לכל מטרה: כחיסכון לטיול, לשיפוץ הבית, להחלפת רכב, ככרית ביטחון ליום סגריר, חיסכון לילדים, הגדלת החסכונות המיועדים לפרישה ועוד. בחיסכון עבור הילדים, ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה הרשומה על שמם כמקנה מתנה: כלומר פתיחת הקופה מתבצעת על ידי קרוב : למשל, סבא או סבתא, או הורה פרוד שמעוניין לפתוח לבדו חיסכון עבור ילדיו. כשהילדים יגיעו לגיל 18, הם יוכלו לבחור כיצד להשתמש בכסף. בכל מקרה, חיסכון בקופת גמל להשקעה עשוי להוות כרית ביטחון עבורכם, והוא יכול לשמש אתכם גם במקרים של הוצאה פתאומית ולא צפויה. במיוחד בזמנים אלו, לנוכח משבר וירוס הקורונה ואי הוודאות שהוא מביא עמו, חיסכון ליום סגריר הפך חשוב מתמיד.

 

להפקדה לקופת גמל להשקעה >>

 

הפקידו עד סוף השנה והגדילו את החיסכון

כל אדם יכול להפקיד לקופת גמל להשקעה סכום של עד כ-71,000 ₪ בשנה^^, כאשר אופן ההפקדה גמיש: ניתן להפקיד סכום חד פעמי או בהוראת קבע חודשית (גם של סכומים קטנים).^^^

 

כך, החוסכים יכולים להפקיד בהתאם ליכולותיהם ומטרותיהם. חשוב לדעת שסוף השנה הוא הזדמנות מצוינת לנצל את תקרת ההפקדה ובכך למעשה למקסם את סכום החיסכון בקופה. חוסכים שמעוניינים להפקיד סכום גדול לקופת הגמל להשקעה, ועוד לא ניצלו את תקרת ההפקדה המקסימלית (71,337.73 ₪, נכון לשנת 2020), יכולים להפקיד עד לסוף השנה הנוכחית את היתרה, וכבר בתחילת השנה העוקבת להפקיד סכום נוסף עד לגובה התקרה השנתית. כך, בתוך זמן קצר יחסית, ניתן להפקיד סכום של כ-142,675 ש"ח לחיסכון בקופת גמל להשקעה שינוהל בשוק ההון בהתאם למסלול ההשקעה הנבחר.

 

אחד המאפיינים החשובים ביותר של קופת גמל להשקעה הוא העובדה שהכסף נזיל בכל עת, כלומר אפשר למשוך אותו בכל זמן. משיכת הכספים מלווה בתשלום מס רווח הון בשיעור של 25% על הרווח הריאלי, בדומה למכשירי חיסכון אחרים בשוק ההון. חוסכים שמייעדים את החיסכון לטווח ארוך ואפילו ליציאה לפנסיה ויבחרו למשוך את הכספים אחרי גיל 60 כקצבה חודשית^, יוכלו ליהנות מפטור מתשלום מס. המשמעות: פטור ממס בעקיפין על כל הרווחים שתצברו במהלך השנים. 

 

לעבור בין מסלולי ההשקעה ללא עלות, בכל זמן

קופת גמל להשקעה מאפשרת לחסוך במגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות. כך, החוסכים יכולים לבחור במסלול ההשקעה שמתאים לרמת הסיכון המועדפת. ניתן לעבור באופן חופשי בין המסלולים, *כאשר המעבר מתבצע בצורה דיגיטלית ופשוטה ללא עלות. כך למשל, חוסכים שהחיסכון שלהם מיועד לטווח הארוך לעוד שנים רבות ואין בכוונתם לעשות שימוש בכספים בקרוב (טווח החיסכון ארוך), יכולים לשקול חיסכון במסלול עם רמת סיכון גבוהה יותר, כלומר מסלול שבו שיעור המניות גבוה יותר. מסלול כזה אמנם יעלה את רמת הסיכון על החיסכון אך עשוי להגדיל בצורה משמעותית גם את פוטנציאל התשואה. באופן כללי, בהסתכלות היסטורית ארוכת טווח של עשרות שנים, אפשר לראות מגמה מובהקת של עלייה בשוק המניות. למעשה, מחקרים רבים מצביעים על כך שהסבירות להפסד בשוק המניות יורדת בצורה משמעותית ככל שתקופת ההשקעה ארוכה יותר. לעומת זאת, חוסכים בגילאים מתקדמים יותר או מי שבכוונתם למשוך את הכספים תוך זמן קצר, יכולים לבחור במסלול עם רמת סיכון נמוכה יותר שעשוי להקטין את התנודתיות בטווח הקצר ולשמור על יציבות החיסכון.

 

חשוב שתדעו שאם יש לכם קופת גמל להשקעה, יש לכם אפשרות לנייד (להעביר) אותה מחברה מנהלת אחת לחברה מנהלת אחרת (כלומר בין בתי השקעות) באופן חופשי, בצורה דיגיטלית ופשוטה, ללא עלות. **אפשר להשוות בין התשואות של החברות השונות בטווחי זמן שונים באמצעות אתר הגמל-נט של משרד האוצר. איכות ניהול ההשקעות והתשואה לאורך זמן עשויים לאפשר לכם להגדיל את החיסכון שלכם^^^^. בכל מקרה, הפרטים על החיסכון בקופת גמל להשקעה מופיעים באזור האישי שלכם באתר האינטרנט של החברה, כמו גם ביצועי מסלול ההשקעה שבחרתם ופירוט ההפקדות שאתם מבצעים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: *מעבר בין מסלולי השקעה יתבצע בתוך 3 ימי עסקים ממועד קבלת בקשה מלאה ותקינה. ספירת הימים תחל ביום שלאחר קבלת המסמכים התקינים בחברה. ככל שהמועד נופל על אחד משלושת ימי העסקים הראשונים בחודש, הפעולה תתבצע ביום העסקים הרביעי באותו החודש. אין בתשואות ובדירוגי העבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד **כפוף להוראות הדין, ההסדר התחיקתי והתקנון הרלוונטי. הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה, והן בוצעו בהסתמך אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור. *** המידע מבוסס על מידע שדווח לציבור על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מדויקים או בלתי מעודכנים. כמו כן, עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. **** המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. *****החברה ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין בה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המצוינים במידע באתר ולהיות בעלי עניין אישי בנושא, וזאת חרף האמור בתוכן המידע המוצג. ****** אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה. ******* האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני. ^לצורך קבלת קצבה יש להעביר את הכספים לקופת גמל לקצבה. ^בהתאם להוראות הדין נכון לחודש אוקטובר 2020, לא קיים מנגנון למשיכת כספים כקצבה באופן ישיר מקופת גמל להשקעה. ניתן לבצע משיכה של כספים כקצבה החל מגיל פרישה על ידי ניוד הכספים לקרן פנסיה וקבלת הכספים כקצבה חודשית, הכל בהתאם וכפוף להוראות הדין. ^^סכום תקרת ההפקדה מתייחס להפקדות העמית בכלל חשבונותיו בכל קופות הגמל להשקעה. הסכום צמוד למדד המחירים לצרכן ויעודכן מידי שנה. סכום תקרת ההפקדה השנתית נכון לשנת 2020 עומד על 71,337.73 ₪ ^^^המינימום להפקדה חודשית הוא 150 ש"ח. ^^^^אין באמור משום התחייבות להשגת תשואות. החברה רשאית לשנות את אופי מדיניות ההשקעה ו/או את הרכב הנכסים בקופות, כפי שיוחלט מעת לעת, בכפוף לתקנוני הקופות / הקרן ולהוראות ההסדר התחיקתי. ^^^^^אין לראות במידע המפורט לעיל תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או ייעוץ מס המותאם לצרכי הלקוח. ^^^^^^המידע המפורט לעיל, לרבות הסכומים והשיעורים המפורטים בו, מעודכן לשנת 2020, והוא כפוף להוראות ההסדר התחיקתי, התקנון הרלוונטי ונהלי החברה, כפי שיעודכנו מעת לעת. ^^^^^^^המידע המפורט לעיל הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות בו כמידע שלם וממצה. במקרה של סתירה בין הוראות ההסדר התחיקתי ו/או התקנון הרלוונטי לבין המידע המפורט לעיל, תגברנה הוראות הדין ו/או התקנון הרלוונטי, לפי העניין. ^^^^^^^^סכום תקרת ההפקדה מתייחס להפקדות עמית בכלל חשבונותיו בכל קופות הגמל להשקעה, הוא צמוד למדד המחירים לצרכן, ויעודכן מדי שנה. ^^^^^^^^^מכספים שימשכו באופן חד פעמי מקופת גמל להשקעה ינוכה מס בהתאם להוראות הדין כפי שיהיו רלוונטיים במועד המשיכה. ^^^^^^^^^^השימוש במידע המפורט לעיל הוא על אחריותו הבלעדית של המשתמש.