קופת גמל להשקעה: חיסכון פלוס- החיסכון שייתן לילדים שלכם יותר

אלטשולר שחם
|
13 מרץ, 2018


אמנם חיסכון לכל ילד הוא התחלה טובה, אך החיסכון בו הוא בסכום בסיסי בלבד. כדי לחסוך סכום משמעותי יותר ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה, שזו קופה שאתם (או הסבא והסבתא) יכולים לבחור כמה לחסוך מדי חודש.
תכנית חיסכון לכל ילד שחגגה שנה זה מכבר שינתה את הרגלי החיסכון של הורים רבים. מדי חודש מעביר הביטוח הלאומי 50 ש״ח לחיסכון עבור כל ילד המשתלמת עבורו קצבת ילדים בתהליך אוטומטי. תכנית חיסכון לכל ילד עזרה למשפחות רבות לעשות את הצעד הראשון בפתיחת תכנית חיסכון שתאפשר לילדיהן לצבור סכום חיסכון התחלתי בגיל 21. חלק מההורים אף הכפילו את סכום החיסכון בהתאם לאפשרויות הפתוחות בפניהם בתכנית. בגיל 21 ובהנחה שלא נמשכו כספים מהחיסכון, צפוי סכום החיסכון הבסיסי להגיע לכ- 20,000 ₪ ובמידה וההורים הפקידו 50 ₪ נוספים מדי חודש לכ- 40,000 ₪., אין ספק שמדובר בסכום מדהים אך סכום זה יספיק בקושי למימון תואר ראשון באוניברסיטה.כולנו רוצים לתת לילדים שלנו את הכי טוב שאפשר, למלא את כל צרכיהם ורצונותיהם ולאפשר להם את מה שלא היה לנו כשגדלנו. לאורך השנים, כשהילדים גדלים גם הצרכים שלהם גדלים יחד איתם וההוצאות עבורם גדלות גם הן. בר מצוה, משלחת לפולין, הטיול הגדול אחרי השירות הצבאי, אוניברסיטה ועד הקמת משפחה ובית משלהם. ככל שנרצה לתת להם יותר כך צריך לחסוך עבורם יותר. תכנית חיסכון לכל ילד היא התחלה טובה אך היא לבדה לא תספיק למלא את הצרכים של הילדים שלנו וגם לאפשר להם התחלה קלה יותר של חייהם הבוגרים. אם אנחנו רוצים לאפשר להם יותר כדאי לחסוך יותר.

איך מגדילים את החיסכון לילדים?

כשהריביות בשוק נמוכות תכניות החיסכון בבנקים לא מצליחות להציע אלטרנטיבה אמיתית לכסף שלכם, כזו שגם תאפשר לכסף לצמוח לסכום משמעותי יותר כמו בשוק ההון. הדרך הפשוטה ביותר להשקיע בשוק ההון וליהנות מהתשואות שהוא מציע, היא באמצעות חיסכון בקופת גמל להשקעה עבור הילדים. בקופת גמל להשקעה אפשר לחסוך עד כ-79,000 ש״ח בשנה עבור כל בן משפחה. גם סבא וסבתא יכולים לחסוך עבור הנכדים. כל אחד יכול לפתוח קופת גמל להשקעה, ולהפקיד בו סכום קטן מדי חודש. ככל שנתחיל לחסוך מוקדם יותר כך נוכל לצבור בקופת הגמל להשקעה סכום משמעותי יותר וליהנות מתשואות לאורך שנים רבות יותר.

 

קופת גמל להשקעה מציעה לכם גמישות מלאה וניתנת למשיכה בכל עת. הכסף מושקע בקופת הגמל במסלולי השקעה מגוונים ברמות סיכון שונות בהתאם לבחירתנו וצובר תשואה. קופת גמל להשקעה מאפשרת לנו לשלם מס על הרווחים שנצברו בקופה רק לאחר שנמשוך את הכסף, וכך נוכל בינתיים ליהנות מהתשואות על כל הסכום שנצבר בחיסכון. גובה המס שנשלם זהה לכל אפיקי ההשקעה האחרים בשוק ההון ועומד על 25% מהרווחים.

 

איך פותחים קופת גמל להשקעה?

כבר קיבלתם החלטה להתחיל תכנית חיסכון ואפילו השתכנעתם שקופת גמל להשקעה היא התכנית המתאימה עבורכם אבל למי יש כוח להתעסק עם זה ולהמתין על הקו למוקד שירות הלקוחות? רבים מופתעים עד כמה ההצטרפות לקופת גמל להשקעה פשוטה ומהירה. ממלאים טופס הצטרפות דיגיטלי ומבצעים הפקדה חד פעמית מחשבון הבנק או מסדירים הוראת קבע לסכום חיסכון קבוע מדי חודש. זהו. תוך כמה דקות תקבלו מיסרון שמברך אתכם על ההצטרפות לקופת הגמל.

 

לא בטוחים כמה כדאי להפקיד לחיסכון?

היעזרו במחשבון ההפקדות כדי לקבל הערכה לסכום החיסכון שתצברו לפי משך הזמן שתרצו לחסוך. ככל שהילדים צעירים יותר ומשך הזמן לחיסכון ארוך יותר אפשר לשקול מסלול השקעה בסיכון גבוה יותר בהתאם להעדפותיכם. תוכלו לבחור כל מסלול מבין מסלולי ההשקעה (בכל בית השקעות יש מספר שונה של מסלולי השקעה) שעומדים לרשותכם ברמות סיכון שונות, מהמסלול הסולידי ביותר ועד המסלול ברמת הסיכון הגבוהה ביותר. מי שמעוניין ליהנות מגמישות מירבית בניהול ההשקעות יכול לבחור את המסלול הכללי המנוהל לפי שיקול דעתו של מנהל ההשקעות המקצועי של קופת הגמל. תוכלו גם לפצל את סכום החיסכון בין כמה מסלולים לבחירתכם ולהחליף מסלולים לאורך תקופת החיסכון. גמישות מירבית כבר אמרנו, היא היתרון הגדול של קופת הגמל להשקעה.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: *אין בתשואות ובדירוגי העבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד ** הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה, והן בוצעו בהסתמך אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור. *** המידע מבוסס על מידע שדווח לציבור על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מדויקים או בלתי מעודכנים. כמו כן, עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. **** המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. *****החברה ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין בה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המצוינים במידע באתר ולהיות בעלי עניין אישי בנושא, וזאת חרף האמור בתוכן המידע המוצג. ****** אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה. ******* האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.