קרן פנסיה נבחרת - כמו כל קרן פנסיה אבל עם פלוס גדול

אלטשולר שחם
|
18 ספטמבר, 2019

רפורמת הקרנות הנבחרות יצרה מציאות חדשה בשוק הפנסיה הישראלי. כעת, כל חוסך לפנסיה יכול לבחור את הקרן הנבחרת וליהנות מקרן פנסיה בדמי ניהול מופחתים למשך 10 שנים.

אחד המהלכים המשמעותיים שקידמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בשנים האחרונות, היה רפורמת הקרנות הנבחרות. כדי להבטיח חלופה ראויה לעובדים שלא בחרו בעצמם את קרן הפנסיה ולהקל על מעסיקים לבחור קרן פנסיה איכותית כברירת מחדל עבורם, בחרה הרשות קרנות פנסיה שיציעו לחוסכים תנאים משופרים. הקרנות שנבחרו בהליך מכרזי תחרותי, התחרו ביניהן על התנאים שיציעו לחוסכים שיצטרפו אליהן.

 

מהי קרן פנסיה נבחרת והאם היא שונה מקרן פנסיה מקיפה?

למעשה, קרן פנסיה נבחרת היא קרן פנסיה מקיפה לכל דבר. גם בקרן הנבחרת תוכלו לחסוך לפנסיה ולקבל כיסוי ביטוחי למקרה של מוות או נכות חס וחלילה. בקרן נבחרת, כמו בקרן פנסיה מקיפה, תוכלו לבחור מסלול השקעה המותאם לגילכם או מסלול השקעה אחר מבין האפשרויות המוצעות. באופן דומה, תוכלו לבחור גם את מסלול הכיסוי הביטוחי המתאים להעדפותיכם. בחברות שנבחרו במכרז, קרנות הפנסיה המקיפות נקראות מעתה קרנות נבחרות, וכעת, כל המצטרפים החדשים לקרנות הנבחרות יכולים ליהנות מהתנאים המועדפים שנקבעו במכרז. בקרן הפנסיה הנבחרת תוכלו לקבל דמי ניהול מופחתים למשך 10 שנים ולא תידרשו למלא הצהרת בריאות בעת ההצטרפות.

 

 

איך מצטרפים לקרן פנסיה נבחרת ולמי היא מתאימה?

קרן פנסיה נבחרת מתאימה לכולם. היא מעניקה אלטרנטיבה יעילה ומהירה למעסיקים לצרף את עובדיהם אשר לא בחרו קרן פנסיה בעצמם וגם לעובד שמעוניין להצטרף לקרן פנסיה נבחרת, גם אם המעסיק שלו לא בחר זאת עבורו. הקרן הנבחרת מציעה את אותם תנאים אטרקטיביים גם לעצמאים המבקשים לחסוך לפנסיה. תהליך ההצטרפות לקרן הנבחרת קל ופשוט, ללא חיתום רפואי ולא צורך באישור המעסיק. תוכלו למלא טופס אונליין ולהצטרף בעצמכם תוך כמה דקות, ניתן להצטרף גם המוקד הטלפוני, או באמצעות בעל רישיון פנסיוני.

 

 

האם הקרן הנבחרת תגדיל את החיסכון שלי לפנסיה?

דמי הניהול המופחתים לצד ניהול השקעות איכותי עשויים להגדיל את החיסכון שלכם לפנסיה בצורה משמעותית לאורך שנות החיסכון בקרן. מחקרים מראים כי שני אלה הם הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על סכום החיסכון שתוכלו לצבור לאורך השנים. אם יש לכם חיסכון פנסיוני קודם בקרן פנסיה אחרת, תוכלו להעבירו אותו לקרן הנבחרת לאחר ההצטרפות, וליהנות מאותם דמי ניהול מופחתים וניהול השקעות איכותי ומקצועי גם על החיסכון הקיים.

 

מתי המעסיק יתחיל להפקיד עבורי לקרן פנסיה נבחרת?

בין אם בחרתם לחסוך בקרן נבחרת בעצמכם או שהמעסיק בחר זאת עבורכם (אם לא בחרתם אחרת), ההפקדות לקרן הנבחרת יועברו באופן דומה. אם היה לכם חיסכון פנסיוני קודם, עליכם לעדכן את המעסיק והוא יידרש להתחיל להפקיד עבורכם לקרן הנבחרת תוך שלושה חודשים מיום תחילת עבודתכם. ההפקדה במקרה כזה תהיה רטרואקטיבית החל מיום העבודה הראשון. אם לא היה לכם חיסכון פנסיוני קודם לפני תחילת העבודה אצל המעסיק, על המעסיק להתחיל להפקיד עבורכם מדי חודש לקרן הנבחרת תוך שישה חודשים, אך הוא לא מחויב להפקיד רטרואקטיבית עבור חודשי העבודה הראשונים.

 

האם קרן פנסיה נבחרת מתאימה גם למי שעומד לפרוש לפנסיה?

כמו בכל קרן פנסיה רגילה, גם הקרן הנבחרת מיועדת לחוסכים לפנסיה בכל הגילאים ושלבי החיים. אם אתם עומדים לפרוש לפנסיה, חשוב שתדעו שהקרן הנבחרת מציעה דמי ניהול מופחתים גם לפנסיונרים בשיעור של 0.3% לעומת 0.5% בקרנות הפנסיה האחרות, וזה יכול להגדיל את קצבת הפנסיה החודשית שלכם בכ-2%.

לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבין שקרן הפנסיה הנבחרת מציעה תנאים מועדפים שיעזרו לכל חוסך להגדיל את החיסכון לפנסיה. רפורמת הקרנות הנבחרות נועדה כדי לחסוך את הלבטים של כל חוסך ומעסיק ופישטה עבורכם את תהליך הבחירה. כעת נותר לכם רק לבחור.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: *אין בתשואות ובדירוגי העבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד ** הסקירות המוצגות באתר זה הוכנו על ידי מחלקת המחקר של בית ההשקעות אלטשולר שחם ו/או מי מטעמה, והן בוצעו בהסתמך אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור. *** המידע מבוסס על מידע שדווח לציבור על ידי החברות הנסקרות בו וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר ויתבררו כחסרים או בלתי מדויקים או בלתי מעודכנים. כמו כן, עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין ההערכות המובאות במידע לבין התוצאות בפועל. **** המידע המוצג במסגרת הסקירות, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ- בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של המשקיע- לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. *****החברה ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין בה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המצוינים במידע באתר ולהיות בעלי עניין אישי בנושא, וזאת חרף האמור בתוכן המידע המוצג. ****** אין באמור במסגרת המידע באתר כדי להוות התחייבות להשאת תשואה. ******* האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.