בואו להכיר את הקרנות העוקבות של iShares

תומר סורסקי
|
01 ינואר, 2020
גילוי נאות

לאחרונה התרחבה הפעילות המשותפת של אלטשולר שחם וחברת בלקרוק העולמית

 

1. תוכל לספר לנו אילו ETF של iShares אתם מציעים כרגע למשקיעים?

כיום אנחנו מציעים למשקיעים 23 ETF של iShares שנסחרות בבורסה בתל אביב. מתוכן, 13 הן קרנות מנייתיות ו-10 הן קרנות אג"ח. באפיק המנייתי בחרנו בקרנות העוקבות אחר המדדים המובילים בעולם, שנמצאים כמעט בכל תיק השקעות: מדד ה-S&P500, הנאסד"ק 100, שווקים מתעוררים, מדדים מובילים באירופה ובסין ומדד המניות הגלובלי. לאלו הוספנו גם מדדים העוקבים אחר סקטורים אמריקאים כגון בריאות, פיננסים, טכנולוגיה ומוצרי צריכה, שיאפשרו למשקיעים להתמקד בענף ספציפי. לקינוח, רשמנו 3 ETF הנותנות מענה ל "מגה טרנדים". בחלק האג"חי יש לנו קרנות העוקבות אחר אגרות חוב של ממשלת ארה"ב במגוון מח"מים, וכן קרן העוקבת אחר אג"ח אמריקאיות צמודות מדד. בנוסף, אנו מציעים ETF של iShares העוקבות אחר מדדי אג"ח קונצרנים אמריקאים וגלובליים, במח"מים ובדירוגי השקעה שונים. זה מגוון רחב, שמאפשר לכל משקיע להרכיב את תמהיל ההשקעה המתאים לו באמצעות ETF של iShares, ובשקלים.

 

2. מגה טרנדים? זה נשמע מסקרן. אתה יכול להרחיב בעניין ?

בוודאי, זה נושא מאתגר מאוד, שבבלקרוק שמים עליו דגש מיוחד. מגה טרנדים הם כוחות חזקים, שיכולים לשנות את הכיוון אליו הולכת הכלכלה העולמית באמצעות שינוי סדרי עדיפויות של חברות ותרבויות. מי שידע לזהות את התהליכים האלו בזמן, להבין איך הם ישפיעו על החיים של כולנו ולהשקיע בהם, ייהנה מיתרון בהשקעות שלו בשנים הבאות. בתור דוגמא, אפשר להיזכר בהנרי פורד, שבשנת 1908 השיק בארה"ב את מכונית הפורד השחורה הקטנה, שכולם רצו לקנות. זה הניע טרנד של מעבר מכרכרות עם סוסים לכלי רכב ממונעים, שתוך 4-5 שנים השתלטו על העולם והובילו לשינוי דרמטי באורח החיים של האוכלוסייה. מי שידע לזהות את התהליך הזה בזמן ורכש מניות של חברת פורד, הרוויח מהשינוי התרבותי/כלכלי הזה. זה בדיוק מה שעשו בבלקרוק – הם איתרו את הפעילויות שמהן צפויות להגיע המהפכות של המחר, והנפיקו ETF שעוקבות אחרי מדדים של חברות העוסקות בתחומים האלה בדיוק. אנחנו הבאנו לארץ שלושה ETF כאלו - בתחום הרובוטיקה, דיגיטציה וחדשנות רפואית, שמאפשרות למשקיעים להיחשף למהפכות האלו בקלות דרך הבורסה המקומית, ובשקלים.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.