שוק הסמארטפונים רותח

ורד צור
|
01 אוקטובר, 2017

התחרות בתחום הסמארטפונים הולכת ומתגברת ואפל וסמסונג יצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי לשמור על הבכורה. האם המניות שלהן אטרקטיביות מספיק להשקעה במחיר הנוכחי?

 

עד כמה חזקה התחרות העולמית בתחום המובייל?

שוק הסלולר הוא אכן אחד התחומים החמים ביותר בעולם הטכנולוגי, בגלל שנראה שהסמארטפון ימשיך להיות המכשיר היחידי שנחזיק בכיס גם בעתיד. נדבר איתו, נשלח ממנו מיילים, נגלוש ברשת, נעשה קניות מקוונות, נצלם ונצפה במדיה ועוד... הביקוש הגדול למכשירים סלולאריים עודד הרבה חברות להיכנס לתחום והקטין את הבלעדיות של השחקניות הגדולות - סמסונג ואפל. החברות הסיניות כבר מצליחות לייצר היום מכשירים איכותיים במחירים תחרותיים מאוד, וזאת הסיבה שוואווי עקפה לאחרונה את אפל במספר המכשירים אותם היא מוכרת , ורק סמסונג מוכרת יותר מכשירים ממנה. אפל וסמסונג יצטרכו לעבוד קשה כדי להמשיך להוביל.

 

לאור צמצום הפערים בין החברות והתגברות התחרות, האם מנית אפל צפויה להמשיך במגמה השלילית בה היא נמצאת לאחרונה?

אחרי השקת האייפון 8 לא ראינו תורים של אלפי אנשים ליד חנויות אפל כפי שהתרגלנו בעבר, וזה אכזב את המשקיעים. המכשיר החדש לא הציג חידושים דרמטיים, ולכן רוב הלקוחות מעדיפים להמתין לאייפון איקס, הדגם המיוחד והמשוכלל יותר שיגיע לחנויות רק בנובמבר. גם בדגם החדש של אפל-ווטש נרשמו תלונות על בעיות קליטה, והסטרימר החדש אפל-טי.וי קיבל ביקורות פושרות. למרות האכזבה, באייפון 8 יש התפתחויות טכנולוגיות חדשות, למשל השילוב של המציאות הרבודה, שממזגת באופן אינטראקטיבי אלמנטים וירטואליים עם הסביבה האמיתית. לגבי מנית אפל עצמה, היא אינה יקרה לאחר הירידות האחרונות. לכן, להערכתנו, מדובר בחולשה זמנית, ולא כדאי להספיד את החברה.

מה דעתך על השקעה במתחרה הגדולה של אפל - סמסונג, שעדיין שומרת על ההובלה בתחום?

אחרי פרשיית התלקחות הסוללות בנוט 7 וההרשאה של סגן יו"ר החברה במתן שוחד, סמסונג התאוששה עם השקה מוצלחת של הנוט 8 החדש. המפרט של הנוט 8 עשיר יותר מהדגמים הקודמים, והוא גם מצויד במסך ה- Super AMOLED  החדש והמשוכלל. צריך להזכיר שסמסונג היא לא רק יצרנית סמארטפונים, אלא גם יצרנית השבבים הגדולה בעולם ומובילת שוק במכירת מוצרי אלקטרוניקה רבים נוספים. החברה נכנסה גם לתחום המכוניות האוטונומיות בשנה שעברה, לאחר רכישת הרמן - אחת החברות המובילות בתחום. בנוסף, בשנה האחרונה היא החלה לבצע רכישות עצמיות של מניותיה והצהירה על הגדלת היקף הדיבידנדים. להערכתנו המניה עדיין נסחרת במכפילים נמוכים בהשוואה למתחרות, ולכן אנחנו ממשיכים להיות אופטימיים מאוד לגביה.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש.