אתגרים

עמותת אתגרים פועלת מזה 19 שנים לקידום ושילוב חברתי של ילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלות בן היתר באמצעות פעילות ספורט אתגרי: ריצה, רכיבה ושייט. ייחודה של העמותה הוא בהיותה מנוף לשינוי עמדות ולשילוב חברתי אמיתי. המתנדבים באתגרים הינם הכח השקט ותרומתם והשפעתם – אדירות.

 

מתנדבים שפוגשים אנשים עם מוגבלות זוכים לחוויה נדירה של נתינה ללא תנאי, חריגה מגבולות העצמי, תחושת הגשמה וערך עצמי ויצירת שותפות בגובה העיניים. מן הצד האחר, המשתתפים פוגשים את המתנדבים וזוכים לראות בפועל מודל של מעורבות חברתית, קבלת האחר ואחווה הדדית, דבר המאפשר להם חוויה של שותפות, נתינה ובכלל, שינוי בתפיסת היחיד בחברה הנורמטיבית. הפעילות הספורטיבית המשותפת מאפשרת התפתחות מערכות יחסים אישיות; ובמקביל, היווצרות של קבוצה מעורבת עם שותפות שמתרחבת אל מעבר לפעילויות הסדירות. בעמותת אתגרים אפשר להתנדב בשטח, במטה ובאירועים.

 

במסגרת הפעילות ההתנדבותית שלנו עם העמותה אנו רוכבים יחד על אופניים והשנה הוספנו גם פעילות שיט ופעילות חבלים ובאופן זה ממשיכים ליצור קשר חזק עם הרוכבים. הפעילות מתקיימת אחת לשבועיים עם בית מליכסון של עמותת איל"ן - בית המשמש כמרכז הכשרה, שיקום ותעסוקה לנכים.

תפריט משנה

אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר