תפריט משנה

אתלטיקה

נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית

 

נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית הינה הנבחרת הלאומית בענף ההתעמלות האמנותית שהינו ענף המשלב יכולות גופניות רבות ומגוונות כגון: גמישות, קואורדינציה, כוח מתפרץ, ריקוד, שיתוף פעולה ועוד.

 

במהלך עונת הפעילות הסדירה משתתפת הנבחרת בתחרויות בינלאומיות רבות ובמהלכן מבצעות שני תרגילים שונים וזאת תוך שאיפה לסנכרון וביצוע מושלמים וחפים מטעויות ככל הניתן.

 

לטובת השגת המטרות של הקבוצה נדרשות שעות ארוכות של חזרות על התרגילים אותם מבצעת הקבוצה, על מנת לייצר תהליך כמעט אוטומטי של ביצוע תרגיל בכל תנאי, כמו גם עבודה על מציאת פתרונות במידה ומשהו משתבש, על מנת לייצר את ביצוע התרגיל בצורה מיטבית ו"נקיה" מטעויות ככל הניתן לקבלת ציון ביצוע מרבי. דרגות הקושי של התרגיל גם הן מוסיפות לציון הניתן בסופו של תרגיל, והכל זו גבוהה יותר כך יכולה הקבוצה להשיג ציון גבוה יותר במידה והביצוע לתרגיל מתבצע בצורה טובה.

 

את הנבחרת מאמנות המאמנת הראשית אירה ויגדורצ'יק עוזרות המאמנות נועה קדוש ורחלי ויגדורצ'יק שמתפקדת גם ככוריאוגרפית של הקבוצה.

 

בימים אלו ממשיכה הנבחרת על בניית וליטוש התרגילים לקראת לטוקיו 2021 בקיום אימונים באופן אינטנסיבי יומיומי בהיכל טוטו חולון, המשמש כאולם האימונים הביתי של הנבחרת הקבוצתית. גם לאור המגבלות, חוסר הוודאות והקשיים, פועלות המתעמלות וצוות הנבחרת לטובת השגת המטרות והסבת גאווה לאומית למדינה.

חנה קנייזבה מיננקו

 

חנה קנייזבה מיננקו היא אחת מהאתלטיות הטובות בישראל. חנה בת ה-31 מחזיקה בשיא הישראלי בקפיצה משולשת וקפיצה לרוחק. את דרכה החלה בגיל 8 באוקראינה, ובשנת 2012 עלתה לארץ בעקבות נישואיה לאנטולי מיננקו, אלוף ישראל בקרב 10, אותו פגשה בתחרות בינלאומית בחו"ל.

 

חנה התאהבה בישראל, קיבלה אזרחות ישראלית ומאז היא מייצגת את ישראל בכבוד ברחבי העולם באתלטיקה וקפיצה משולשת.

 

בשנת 2015 זכתה בתואר ספורטאית השנה, וחלק מהישגיה הבינלאומיים כוללים מקומות מכובדים באליפות עולם ובאולימפיאדות שנערכו בין השנים 2015-2018.

 

בימים אלו השלימה חנה את לימודי התואר השני שלה בתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה, והיא מתאמנת לקראת השתתפותה באולימפיאדת טוקיו 2021.

 

אנחנו מאחלים לחנה הרבה הצלחה ושמחים ללוות אותה בדרכה המקצועית.

אתלטי הסמטה

 

אתלטי הסמטה הינו מועדון אתלטיקה מקצועי ללא מטרות רווח. המועדון הוקם בשנת 2012 כפרויקט חברתי שמטרתו העצמת נערות ונערים באמצעות פעילות ספורטיבית משמעותית. המועדון מספק לנערות ולנערים משכונות מוחלשות מסגרת ספורטיבית מקצועית בתחום האתלטיקה הקלה.

 

במסגרת המועדון פועלות היום 4 קבוצות מקצועיות לנערות ולנערים בגילאי 10-25, בספרינטים, קפיצות, זריקות ובעיקר ריצות בינוניות וארוכות. האתלטים הצעירים מתאמנים באופן סדיר
(3-6 ימים בשבוע), כשאת האימונים מקיימים מאמנים מקצועיים במקצועות האתלטיקה.

 

את הקבוצות הצעירות של המועדון מאמנים אתלטים צעירים שגדלו בקבוצה כאתלטים בעצמם, ומהווים מודל הצלחה לצעירי המועדון.

האתלטים משתתפים בתחרויות, בישראל ובאירופה, מצטיינים בהן באופן בולט ומיצגים את ישראל בכבוד רב בתחרויות בין לאומיות. המועדון ממוקם בין חמשת המועדונים המובילים באירופה במרוצי שדה.

 

האתלטים הצעירים נדרשים להתקדם כראוי גם בלימודי בתי הספר שלהם, והם עומדים בדרישה זו בהצלחה רבה. בשנת 2018 נפתח מרכז למידה לטובת חברי המועדון בשכונת עזרה שבדרום תל אביב, ובה מתקיימים לימודים סדירים לחברי הקבוצה. בנוסף, המועדון מקיים חוגי אתלטיקה לכ-150 ילדות וילדים בחמישה בתי ספר.

 

המועדון הוא הוכחה כי מסגרת ספורטיבית-חברתית יכולה לשנות את מסלול חייהם של הנערות והנערים ולסייע להם להפוך לתלמידים טובים יותר, מנהיגים חברתיים ואתלטים מקצועיים.

 

הפרויקט מתמקד בילדות ונערות, מתוך תפיסה שנגישותן למסגרות ספורטיביות נמוכה יותר בשל המוסכמות החברתיות לגבי נשים בספורט. המועדון מנוהל על ידי עמותת "יהורז" - עמותה להנצחת רב-סרן יהורז כשר ז"ל.

תומכים בספורט הישראלי

חזרה לעמוד הראשי
אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר