כדורסל

הפועל אלטשולר שחם באר שבע

 

מועדון הכדורסל הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע הוקם בשנת 1954.

 

בסיום עונת 17/18 רשמה הקבוצה היסטוריה כשזכתה באליפות הליגה הלאומית והעפילה לראשונה בתולדותיה לליגת העל. בעונת 18/19 הקבוצה העפילה לגמר גביע ווינר ולפלייאוף העליון של ליגת ווינר.

 

המועדון מפעיל מחלקת נוער ענפה הכוללת כ-20 קבוצות תחרותיות (בנים ובנות) ואקדמיית כדורסל גדולה, המהווה בית לכ- 1,000 ילדים וילדות.

בעונת 19/20 החל המועדון להפעיל קבוצת נשים בוגרות כהמשך ישיר להעלאת המודעות לשוויון מגדרי ועידוד העצמה נשית תוך חיבור לקבוצות הבנות במחלקת הנוער.

 

עם השנים, גיבש המועדון צביון קהילתי ומשפחתי ייחודי, תוך מתן דגש על פיתוח אנשיו ויצירת מחויבות והזדהות בינו לבין שחקניו ואוהדיו. המועדון חותר לפיתוח יכולות של סובלנות מחד ויצירתיות מאידך, תוך בניית תרבות אהדה השוללת אלימות על כל צורותיה השונות. ההשתתפות במועדון מאפשרת לשחקנים לקבל כלים מקצועיים החל מגילאי הקט-סל ועד גילאי הבוגרים, על מנת לקדם את אהבתו למשחק ולהביאה לידי ביטוי.

 

היוזמה לשיתוף הפעולה מבוססת על חיבור בין ערכים משותפים של ישראליות, שאפתנות, נחישות ותחרותיות, תוך חתירה למניעת אלימות ומשחק הוגן. אנו גאים להעניק חסות ראשית למועדון הכדורסל "הפועל באר שבע " ומקווים לשיתוף פעולה פורה וארוך שנים עם הקבוצה, האוהדים והקהילה.

מכבי רחובות נוער

 

מועדון הכדורסל מכבי רחובות נמצא בימים אלה בשלבי צמיחה והתפתחות.

 

מחלקת הנוער של המועדון כוללת 16 קבוצות בגילאי 10-18, הפועלות כקבוצות תחרותיות במסגרת הליגות הסדירות של איגוד הכדורסל ומונה כ-240 שחקנים פעילים. קבוצת הנוער של המועדון משחקת בליגת העל לנוער.

 

לקבוצה בית ספר לכדורסל שכולל את כיתות א'-ד' ומונה 600 שחקנים .בית הספר לכדורסל פרוס בכל רחבי העיר בבתי הספר השונים. נקודת אור גדולה היא קבוצת הנוער של תיכון דה שליט שפועלת בחסות ועם שחקני הנוער של האגודה והעפילה בשנה שעברה לליגת העל של התיכונים.

 

בנוסף , האגודה מפעילה את קבוצת הנשים מכבי "טופז" רחובות, לזכרה של טופז אבן חן שנספתה באסון הכרמל. לבוגרות יש קבוצה ייצוגית המשחקת במסגרת הליגה הארצית, בנוסף לזה מחלקת נערות וילדות מדהימה הכוללת בתוכה 8 קבוצות.

 

המועדון חרט על דגלו בין היתר עשייה ופעילות חברתית-קהילתית. הקבוצה משתפת פעולה עם מספר בתי ספר בעיר בתחום המחויבות האישית, ובנוסף פועלת רבות בסניף אקי"ם רחובות ועם ספורטאי הספיישל-אולימפיק בעיר.

 

אלטושלר שחם מלווה את מכבי רחובות החל משנת 2016, במטרה לסייע לו בין היתר להמשיך להגדיל את המעורבות הקהילתית לצד הישגים ספורטיביים.

הפועל עמק חפר

 

מחלקת הנוער הפועל עמק חפר בכדורסל הנחשבת מהמובילות בארץ ומשתייכת לעמותה לקידום הספורט בעמק חפר. במועדון זה פעילים כ–1,000 שחקנים ושחקניות פעילים ו–34 קבוצות ליגה רשומות באיגוד.

 

המועדון מכשיר את שחקני האגודה לייצוג נבחרות ישראל השונות וכן השתלבות בליגות הבכירות בישראל. כ-14 שחקני המועדון שייכים כיום לסגלי נבחרות ישראל  מילדים ועד העתודה. שחקני המועדון מתאמנים כ-10 יחידות אימון בשבוע פעמיים ביום בכדורסל וביכולת גופנית. כל שחקן מקבל ליווי תזונאי אישי ומעקב פרטני אחר יכולתו הגופנית וכל זאת על מנת למקסם את הפוטנציאל הגלום בכל שחקן ושחקן.

 

קבוצת הבוגרים של המועדון משחקת בליגה הארצית ומאפשרת לשחקני הנוער של המועדון לצבור דקות משחק משמעותיות בליגת הבוגרים המשפרות את התחרותית ואיכות השחקנים. המועדון מנוהל על ידי ליאור קפלינסקי ושחקן העבר יהוא אורלנד שמציבים סטנדרטים גבוהים מאוד בניהול המועדון הבאים לידי ביטוי בירידה לפרטים הקטנים ביותר. אנו מאמינים שתפקידנו להכשיר את שחקנינו ליום שאחרי הכדורסל בדגש על  חריצות ,הגינות, כנות ושמירה על אווירה העמק, תוך שמירה על ערכי ההתיישבותית והמשפחתיות.

 

חשוב לנו לתרום לקהילה ולהיות מעורבים תוך ייצוג רוחו של העמק. מרבית שחקנינו שלא ממשיכים בקריירה ספורטיבית משתלבים ביחידות עילית של צהל ומביאים לנו גאווה כיוצאי העמק.

 

אנחנו גאים ומודים על שיתוף הפעולה עם חברת אלטשולר שחם שתומכת בספורט בכלל ובמועדון הכדורסל של הפועל עמק חפר בפרט.

הפועל חיפה


מועדון הכדורסל הפועל חיפה הוקם ב- 1930 והיה לאחת מקבוצות הפועל הראשונה בישראל.

במהלך שנותיו בליגה הראשונה בישראל, הצמיח המועדון שחקנים בכירים רבים, כדוגמת: חיים זלוטיקמן, גיא גודס, איציק מזרחי, אברהם חמו ועוד. תור הזהב של המועדון היה בשנות ה-60 כאשר התמקם בפסגת הליגה, ובשנות ה-80 עם השתתפות קבועה בגביע קוראץ'.

בסוף שנות ה-90 נקלע המועדון לקשיים כלכליים שהביאו לסגירתו באופן סופי. בשנת 2011 חברו יחדיו מספר אוהדים להקים את הפועל חיפה מחדש, והפעם בבעלות אוהדים. האוהדים הם אלו שמנהלים, מגייסים את הכסף, מתווים את הדרך ומבטיחים את עתידה של הקבוצה לעוד שנים קדימה.

המועדון מאגד תחתיו פעילות של 350 ילדים ומפעיל 10 קבוצות ילדים ונוער, 3 קבוצות ילדות ונערות ועוד 8 בתי ספר לכדורסל הפרוסים ברחבי העיר חיפה. כמו כן, במועדון קבוצת בוגרים בליגה הלאומית וקבוצת בוגרות בליגה השלישית.

בשנתיים האחרונות, על מנת לקדם נושאים כמו חינוך לערכים, סובלנות ודו קיום, הוחלט להעביר את הניהול השוטף של מחלקת הנוער לבית ספר "ליאו באק", שם זוכים הילדים למסגרת חינוכית, לצד המסגרת המקצועית.

בעבודה קשה ובלתי מתפשרת טיפסה הקבוצה במעלה הליגות, ולאחר שני עשורים חזרה הפועל חיפה לליגת העל בבעלות אוהדים, עם קהל גדול ודוחף שמלווה את הקבוצה בכל אולם בארץ עוד מימי ליגה ב'.

תומכים בספורט הישראלי

חזרה לעמוד הראשי
אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר