כדורסל

הפועל תל אביב נוער

בשנת 2007, לאחר הריסת אולם אוסישקין, החליטו אוהדי קבוצת הכדורסל הפועל ת"א להקים קבוצה חדשה תחת השם "הפועל אוסישקין". הקבוצה החדשה החלה את דרכה בליגה ב' ביוני 2007.

 

קבוצת הבוגרים מהווה רק נדבך אחד מהעמותה המופלאה "הפועל אוסישקין תל אביב", שמונה כיום כ-2,000 חברים מכל המגזרים בחברה הישראלית. העמותה מפעילה קבוצות כדורסל לנוער ולילדים, שומרת על קשר עם שחקני עבר, ומעודדת פעילויות ספורטיביות חברתיות ענפות גם לאוכלוסיות מיוחדות כגון: מוגבלי תנועה, לקויי ראייה, ילדי עובדים זרים וילדי החינוך המיוחד בשיתוף עם עמותת "מחוברים לחיים".

 

הערכים על פיהם פועלת העמותה, בהם תמיכה בקהילה, עידוד התחרותיות בספורט הישראלי, ניהול תקין ושקוף, וקשר הדוק בין פעילות הקבוצה לאוהדיה, מתחברים היטב עם השקפת העולם של אלטשולר שחם. על מנת לחזק ולסייע בהמשך קיום הפעילות הקהילתית החשובה של הקבוצה, בחרנו לתמוך בפעילות הנוער של הפועל ת"א, תוך תקווה שזו תניב פירות גדולים לחברה בכלל, ולקבוצה ואוהדיה בפרט.


הפועל באר שבע - בני שמעון

 

מועדון הכדורסל הפועל באר שבע הוקם בשנת 1965, ובמשך 50 שנות קיומו עמד מספר פעמים במרחק נגיעה מליגת העל.

אחרי 3 שנים בליגת המשנה, רשמה הקבוצה היסטוריה, כשבסיום עונת 2017/18 זכתה באליפות הליגה הלאומית והעפילה לראשונה בתולדותיה לליגת העל.

 

עם השנים, גיבש המועדון צביון קהילתי ומשפחתי ייחודי, תוך מתן דגש על פיתוח אנשיו ויצירת מחויבות והזדהות בינו לבין שחקניו ואוהדיו. המועדון חותר לפיתוח יכולות של סובלנות מחד ויצירתיות מאידך, תוך בניית תרבות אהדה התומכת ושוללת אלימות על כל צורותיה השונות, וסיפוק כלים אפשריים לכל אחד משחקניו החל מגילאי הקט-סל ועד גילאי הבוגרים, על מנת שקידומו ואהבתו למשחק יבואו לידי ביטוי.

 

היוזמה לשיתוף הפעולה מבוססת על חיבור בין ערכים משותפים של ישראליות, שאפתנות, נחישות ותחרותיות תוך חתירה למניעת אלימות ומשחק הוגן. אנו גאים להעניק חסות ראשית למועדון הכדורסל "הפועל באר שבע / בני שמעון" ומקווים לשיתוף פעולה פורה וארוך שנים עם הקבוצה, האוהדים והקהילה.

מכבי רחובות נוער

 

מועדון הכדורסל מכבי רחובות נמצא בימים אלה בפריחה.

הקבוצה הבוגרת זכתה בעונת המשחקים 15/16 באליפות הליגה הארצית וחזרה לליגה הלאומית לאחר 17 שנה. בימים אלה מתחילה הקבוצה הבוגרת את עונתה השלישית בליגה הלאומית.

 

הנהלת המועדון מזה 6 שנים פועלת בהתנדבות מלאה, וחרטה על דיגלו של המועדון את התרומה לקהילה וקידום שחקני הנערים והילדים.

המוטו המרכזי של הנהלת הקבוצה היא העשייה והפעילות החברתית. הקבוצה משתפת פעולה עם מספר בתי ספר בעיר בתחום המחויבות האישית, ובנוסף פועלת רבות עם סניף אקי"ם רחובות ועם ספורטאי הספיישל-אולימפיק בעיר.

 

מחלקת הנוער של מועדון מכבי רחובות, בניהולו המקצועי של רפי בוגטין, כוללת 16 קבוצות בגילאי 10-18, המשחקות כקבוצות תחרותיות במסגרת הליגות הסדירות של איגוד הכדורסל ומונה כ-240 שחקנים פעילים. קבוצת הנוער של המועדון זכתה בשנה שעברה (עונת 17/18) באליפות הליגה הלאומית דרום והעפילה לליגת העל לנוער.

 

בנוסף , מפעילה אגודת מכבי רחובות בית ספר לכדורסל, בו פעילים כ-600 תלמידים/שחקנים מכל בתי הספר בעיר, בגילאי כיתות א'-ד'.

לאגודה קבוצת נשים ייצוגית המשחקת במסגרת הליגה הארצית.

הפועל כפר סבא

 

מועדון הכדורסל הפועל כפר סבא הינו מועדון הכדורסל הגדול בישראל. תחת המועדון משחקים כ-2,600 שחקנים ושחקניות. למועדון מספר מחלקות, בהן בי"ס לכדורסל, מחלקת נוער, מחלקת נערות, קבוצת נשים המשחקת בליגה הלאומית ושתי קבוצות גברים: קבוצה מקצוענית המשחקת בליגה הלאומית, וקבוצת בוגרי המועדון המשחקת בליגה א'.

 

בשנה האחרונה, יחד עם התמיכה הניתנת למועדון ע"י אלטשולר שחם, חרט המועדון על דגלו את המטרה להפוך לא רק למועדון הכדורסל הגדול בישראל, אלא מעבר לכך - לחממת הכדורסל של ישראל. המטרה - להוות מוקד משיכה לשחקנים המובילים בארץ, ולהביא את אותם השחקנים לצמרת הכדורסל של ישראל.

 

לצורך כך, הוקמה במועדון תכנית המצוינות שאליה גויסו מיטב המאמנים והמוחות של הכדורסל הישראלי. דן שמיר, מאמן הפועל חולון מליגת העל ועוזר מאמן נבחרת ישראל, עומד בראש הצוות המקצועי של התכנית. יורם מנחם, מאמן הכושר של נבחרות ישראל, מנהל את התחום הגופני של תכנית המצוינות.

הפועל "ליאו באק" חיפה נוער

מועדון הכדורסל הפועל חיפה, אשר ציין באפריל 94 שנים להיווסדו, נחשב במשך עשרות שנים לאחד המועדונים הגדולים בישראל, כזה שהצמיח לא מעט כוכבים כמו חיים זלוטיקמן, גיא גודס ובר טימור.

אלא שלאחר קריסתו, החליטו מספר אוהדים להקים מחדש את המועדון ובשנת 2011 הוקמה עמותת "הפועל חיפה כדורסל – לב אדום", והחלה לשחק בליגה ב'.

כיום מונה העמותה כ-450 חברים והיא מפעילה קבוצת בוגרים בליגה הלאומית, קבוצת בוגרות בליגה השלישית, 10 קבוצות ילדים, נערים ונוער, 3 קבוצות ילדות ונערות ועוד 8 בתי ספר לכדורסל הפרוסים ברחבי העיר חיפה.

בשנתיים האחרונות, כחלק מהמטרות לחינוך וערכים, סובלנות ודו קיום, הוחלט להעביר את הניהול השוטף של מחלקת הנוער לבית ספר "ליאו באק", שם זוכים הילדים לא רק למסגרת מקצועית, אלא גם חינוכית.

במסגרת הפעילויות השוטפות של העמותה מגיעים שחקני הבוגרים ומחלקת הנוער להפעלות בבית הספר "עופר" בחיפה לילדים עם אוטיזם קשה, מאמצים את הוסטל "ענבלים" לנפגעי נפש, מעבירים הרצאות ואימונים במסגרת פעילויות של שכבות מוחלשות (במסגרת "שער שוויון", "קידום דרך הרגליים", ועוד), ומסבסדים ילדים מרקע סוציו-אקונומי נמוך ודואגים לשילובם בקבוצות מחלקת הנוער.

אפשר לעזור?

דרכים ליצירת קשר