איפה עדיין יש מציאות בשוק ההון הישראלי?

ארז וילף
|
30 דצמבר, 2015
גילוי נאות

אחרי ראלי של 7 שנים, לא מפתיע שהשווקים נראים גבוהים. עדיין, גם היום יש הזדמנויות השקעה שכדאי להכיר.

 

האם לשוקי המניות והאג"ח יש עוד אפסייד?

בשנה האחרונה ראינו את רוב השווקים בעולם דורכים במקום ומציגים תשואות נמוכות יחסית. זה לא מפתיע - מרבית המניות בשוק נסחרות במחירים מלאים וגם אגרות החוב נסחרות בתשואות נמוכות. האם זה אומר שהעליות בשווקים הסתיימו? להערכתנו לא. המצב הכלכלי בעולם אמנם מאתגר, אבל בהחלט אפשר לראות התאוששות, בעיקר בארה"ב. אירופה עדיין מקרטעת, אבל כבר רואים ניצני צמיחה, ותוכנית ההקלה הכמותית של הבנק המרכזי תתרום עוד לעניין. גם בסין נראה כי הבעיות תחת שליטה. בשוק האג"ח - החברות נראות טוב יותר, חלקן עם הררי מזומנים ונראה כי כדור השלג של הסדרי החוב מאחורינו. המשך השיפור הכלכלי ישפיע גם על שוק ההון.

 

מי המניות המועדפות עליכם בארץ לשנה הקרובה?

מגזר הבנקאות הוא אחד האטרקטיביים ביותר לדעתנו, ומתוכו, ההעדפה שלנו היא למניות הבנקים הגדולים פועלים, לאומי ומזרחי. אנו ממליצים גם על חברת הנדל"ן המובילה עזריאלי. בבעלותה נכסי נדל"ן מרכזיים ואיכותיים, מהם היא מייצרת תזרים יציב מדמי שכירות בהיקף של למעלה ממיליארד שקלים בשנה. החברה נהנית מעלויות גיוס חוב בעלות נמוכה בשל המינוף הנמוך שלה ביחס למתחרות. ברשותה מספר פרויקטים שעתידים להבשיל בשנים הקרובות וצפויים להציף ערך למשקיעים.

 

אלו אג"ח קונצרניות נראות מעניינות להשקעה כעת?

מרווחי התשואה בין האג"ח הקונצרניות לממשלתיות נפתחו במקצת לאחרונה, מה שהציף מספר הזדמנויות השקעה באפיק. אחת הדוגמאות היא אג"ח ד' של חברת גירון. מדובר בחברה קטנה יחסית, הפועלת בתחום הנכסים המניבים המושכרים לעסקים קטנים. גירון פועלת במינוף נמוך ובשמרנות בהשוואה למתחרות, ומקפידה על ניתוב מספק של תזרים המזומנים לשירות החוב. גם אג"ח 4 של חברת יוניטרוניקס נראית מעניינת. מדובר בחברה וותיקה העוסקת בפיתוח וייצור בקרים ומוצרי אוטומציה אלקטרוניים, תחום יציב המספק תזרים נאה. למי שמוכן לעלות בדרגת הסיכון, אג"ח ו' של דיסקונט השקעות עשויה להיות מעניינת. החברה עדיין ניצבת בפני אתגרים תזרימיים משמעותיים, אולם בשנה האחרונה נרגעה "הטלטלה" בהחזקות העיקריות שלה. החברה נהנתה מהשבחת נכסים בחברת הבת - אדמה, והיא הנפיקה כתבי אופציה שמימושם צפוי להכניס לקופה מאות מיליוני שקלים. אנו סבורים שתשואת האג"ח הנוכחית הולמת את הסיכון.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש