קופת גמל - החיסכון לפנסיה שעובד בשבילכם

קרן זגוריה
|
06 נובמבר, 2018

מהם ההבדלים בין קופת גמל לקרן פנסיה ומי יכול לחסוך בקופת גמל?

 

שלום וברוכים הבאים למגזין, ושלום לקרן. בואי נעשה סדר אחת ולתמיד בכל השאלות על קופות גמל.

שלום, כולנו עובדים קשה בשביל הכסף שלנו וחשוב לנו שהכסף שלנו יעבוד בשבילנו באפיק חיסכון שמתאים לצרכים שלנו.

מנהלי ההשקעות המקצוענים שלנו באלטשולר שחם מנהלים עבורכם גם קופת גמל, המאפשרת לכם לחסוך לטווח הארוך וליהנות מהטבות מס משמעותיות. אך מהי בעצם קופת גמל?

קופת גמל היא מכשיר חסכון. ישנם מספר סוגים של קופות גמל, אחד הסוגים הוא קופת גמל שהיא מכשיר חיסכון לפנסיה שאינו כולל כיסויים ביטוחים הקיימים בחלק מקרנות הפנסיה. אם אתם עובדים שכירים תוכלו לחסוך בקופת הגמל עד 7% מהשכר שלכם או חלק ממנו והמעסיק שלכם ישלים את החלק שלו. אם אתם עצמאים, תוכלו לחסוך בקופת הגמל וליהנות מהטבות המס עבור הפקדות שלא עולות על התקרה המותרת.

את הכסף שתפקידו בקופות הגמל שלנו, נשקיע עבורכם באחריות ובמקצועיות בשוק ההון, בהתאם למסלול ההשקעה שתבחרו. תוכלו תמיד להחליף מסלול השקעה ואפשר גם לפצל את החיסכון בין מספר מסלולים כדי להתאים או לשנות את רמת הסיכון שאתם מעוניינים בה.

בדומה לקרנות הפנסיה, גם החיסכון שלכם בקופת הגמל מיועד לממן לכם קצבה חודשית לאחר גיל הפרישה. כספים שהפקדתם לפני שנת 2008 ניתנים למשיכה כסכום חד-פעמי. בתנאים מסוימים תוכלו למשוך גם את שאר הכספים כסכום חד-פעמי לאחר הפרישה. תוכלו גם לקבל הלוואה על חשבון החיסכון שלכם בקופת הגמל, בכפוף למספר תנאים וכך תוכלו ליהנות מהכסף כבר היום.

ישנם סוגים נוספים של קופות גמל כמו קופת גמל להשקעה, תכנית חיסכון לכל ילד ואפילו קרן השתלמות, אך לכל אחת מהן מאפיינים שונים המתאימים לצרכים שונים. המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם לבחור את סוג החיסכון שמתאים לצרכים שלכם.

אולי יעניין אותך

תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה מהווה הערכה מקצועית בלבד. לחברה ו/או לחברות הקשורות אליה עשוי להיות עניין אישי בנושא והיא/הן עשויות להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים, בניירות הערך המצוינים במידע באתר. אין לראות באמור כהמלצה ו/או תחליף לשיווק השקעות המתחשב בצרכי הלקוח, או הזמנה לייעוץ כאמור ו/או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים. הסקירה מתבססת על מידע פומבי וגלוי , וכן על הערכות ואומדנים שעשויים להיות חסרים ו/או בלתי מדוייקים או בלתי מעודכנים. הסקירה אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה והיא אינה באה להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הצופה. הדעות המובאות בסקירה נכונות ליום הסקירה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה כלשהי. אין להעתיק, להפיץ, לשדר או לפרסם ברבים את הסקירה ללא אישור מראש. האמור לא מהווה תחליף ליעוץ מס פרטני.