5 דברים שכדאי לדעת לפני שמשקיעים במטבעות דיגיטליים

הפופולאריות של מטבעות דיגיטליים ממשיכה לעלות בעולם ולצד סקרנות ועניין, קיימות לא מעט חששות להיכנס לתחום

"הפופולאריות של מטבעות דיגיטליים ממשיכה לעלות". טלפון נייד עם מטבע דיגיטלי
אלטשולר שחם
|
10 אוגוסט, 2022
|
הסקירה היא מיום 10/08/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן).

אחד החסמים המרכזיים נובע מהיעדר ידע על אודות אותם מטבעות, והטעיות המופצות על ידי גורמים שאינם ברי סמכות. אנחנו כאן לעשות קצת סדר ולשם כך ריכזנו עבורכם 5 דברים שכדאי להכיר בקשר לתחום המטבעות הדיגיטליים. שנתחיל?

 

1. לא רק למומחים:

אם בעבר המסחר במטבעות דיגיטליים (או בשמם המקביל, קריפטו)  בוצע בעיקר על ידי אוכלוסיה קטנה שמנתה ברובה קהילה של מתכנתים, והמסחר במטבעות התבצע באמצעות גופים לא מוסדרים או לא מפוקחים – היום המציאות משתנה. הפופולאריות של הביטקוין ושאר המטבעות הביאה איתה אימוץ נרחב גם של רשויות מפקחות בחו"ל וגופים מוסדיים, אשר החלו לאפשר קבלת תשלומים ומסחר בביטקוין ובעוד מספר סוגי מטבעות נוספים. בנוסף לכך, ידוע ששמירת מטבעות באופן פרטי ב"ארנק קר" עשויה להיות משימה לא פשוטה, ולכן ישנן חברות כמו הוריזון מבית אלטשולר שחם המאפשרות ללקוחות החפצים בכך לבחור לשמור את המטבעות אצל גוף ייעודי ("משמורן") תהליך אשר חוסך את הבירוקרטיה (בעיקר טכנולוגית) הכרוכה בפתיחת ארנקים דיגיטליים באופן עצמאי (שמירת סיסמאות ואבטחת הכספים) - לקוחות שלא יהיו מעוניינים בשירותי משמורנות, יכולים לבחור להחזיק את המטבעות בארנקם הפרטי בלבד.

 

2. ״לא רק לעשירים״:

בימים בהם ביטקוין אחד שווה עשרות אלפי שקלים, יש אנשים הנוטים לחשוב שאין באפשרותם לרכוש ביטקוין.  אך מה שהרבה אנשים לא יודעים הוא שביטקוין אחד יכול להתחלק לעד 100 מיליון סאטושים - סאטושי, זוהי יחידת המידה שממנה הביטקוין מתחלק. כמו ששקל נחלק לאגורות ודולר לסנטים, כך גם ביטקוין מתחלק ליחידות מידה קטנות. המשמעות היא שניתן לרכוש גם חלקיקי מטבעות, על פי סכום ההשקעה העומד לרשותכם גם אם הוא נמוך משווי מטבע שלם במועד הרכישה. בהוריזון מבית אלטשולר שחם למשל ניתן לבצע רכישה של מטבע דיגיטלי החל מסכום מינימלי בסך 2500$ ומעלה.

 

לפרטים נוספים על הוריזון מבית אלטשולר שחם >>

 

3. פופולארי, אך חייבים להיזהר:

האימוץ הנרחב של עולם הקריפטו מביא עמו גם סכנות רבות, כגון גניבות, מעילות, הונאות ועוד. אנשים רבים מתפתים לבצע עסקאות דרך ערוצים כגון טלגרם, פייסבוק ופלטפורמות נוספות אשר מגדילות את הסיכון מאחר שמדובר לרוב בעסקה אל מול צד שזהותו אינה ידועה. גם אם העסקה בוצעה בהצלחה יש לקחת בחשבון שהבנקים בישראל מערימים קשיים על קבלת כספים לחשבון הבנק של לקוחות שרכשו מטבעות מגורמים שאינם מפוקחים וזאת מכיוון שמקור הכסף אינו ידוע. לכן, ישנה חשיבות בעבודה אל מול גורמים מפוקחים. חברת הוריזון הינה חברה בעלת היתר המשך עיסוק, העובדת עם בורסות מוסדרות ובשיתוף פעולה עם המערכת הבנקאית.

 

4. ביטקוין - שימושים רבים לו :

רבים נוטים לחשוב, שכמעט בלתי אפשרי להשתמש בביטקוין כאמצעי תשלום "בעולם האמיתי". אך כבר כיום ישנן חברות, כגון: טסלה, מיקרוסופט, שופיפיי, סטארבאקס, אמאזון, ויזה, מאסטרקארד ועוד המאפשרות תשלום בביטקוין וחלקן גם במטבעות נוספים. בנוסף ישנן מדינות אשר החלו לאמץ רגולציה ומיסוי על התחום, ואף מדינה (׳אל סלבדור׳), שאימצה את הביטקוין כמטבע רשמי.

 

5.׳לא רק ביטקוין׳:

למרות שהביטקוין הוא היישום הטכנולוגי הראשון על גבי רשת הבלוקציין, ישנם מטבעות רבים נוספים מלבד ביטקוין. איתריום לדוגמא, זו מערכת קוד פתוח שמאפשרת למתכנתים לבנות אפליקציות ואתרים מבוזרים על גבי הבלוקצ׳יין. המערכת מאפשרת בניה חכמה של שירותים שפועלים באופן אוטומטי וללא צדדים מתווכים - כגון שירותי הלוואות, פיקדונות, צבירת ריביות על נכסים ועוד. בהוריזון מבית אלטשולר שחם ניתן לבצע  נכון להיום רכישה של שישה סוגי מטבעות:

 

ביטקוין (BTC), איתריום (ETH), אוואלאנש (AVAX), סולנה (SOL), פוליגון (MATIC) ולייטקוין (LTC).

 

לסיכום, קיימים פתרונות פשוטים יותר ומפוקחים, עבור לקוחות המעוניינים להיכנס לתחום המטבעות הדיגיטליים בישראל. חברת הוריזון מבית אלטשולר שחם, הינה חלק מבית ההשקעות מהגדולים בישראל, בעלת  היתר המשך עיסוק, המאפשרת ללקוחותיה מסחר במגוון מטבעות באופן פשוט ונגיש.

 

לפרטים נוספים על הוריזון מבית אלטשולר שחם >>
תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 10/08/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). אלטשולר שחם הוריזון בע"מ, ח.פ. 515730695, בעלת אישור המשך עיסוק מספר 385838 למתן שירות בנכס פיננסי מכוח בקשה לרישיון למתן שירות בנכס פיננסי – מורחב לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. תוכן זה הנו בגדר תוכן פרסומי ואינו מהווה הצעה ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא והוא מפורסם כמידע כללי בלבד. אלטשולר שחם הוריזון בע"מ אינה אחראית לנכונותם או לשלמותם של התכנים המוצגים. אין באמור משום ייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מס ו/או משום המלצה בנוגע לכדאיות השקעה במוצרים או מכשירים פיננסיים או נגזריהם ו/או המלצה לביצוע פעולות כלשהן ואין בו משום תחליף לשירותים כאמור המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, במיוחד בשים לב לחוסר הוודאות הרגולטורי, המיסויי והיישומי לרבות אפשרות שימוש במטבעות הדיגיטליים או תוצריהם כלל. אין באמור כדי להוות התחייבות להשאת תשואה כלשהי ו/או לכך שהשקעה ו/או פעולה במטבעות דיגיטליים לא תגרום להפסד, ואף עד מלוא סכום ההשקעה.