דרך נוחה ובטוחה לרכוש קריפטו

רכישת נכסים דיגיטליים מגורם שאינו מוכר ומפוקח עלולה להסתיים במפח נפש. הוריזון מבית אלטשולר שחם מציעה מנגנון ייחודי, שקוף ובטוח לביצוע רכישה של נכסים דיגיטליים בשיתוף המערכת הבנקאית

"הוריזון מבית אלטשולר שחם מציעה מנגנון ייחודי, שקוף ובטוח לביצוע רכישה של נכסים דיגיטליים בשיתוף המערכת הבנקאית". מטבע דיגיטלי
אלטשולר שחם
|
21 מרץ, 2022

תחום המטבעות הדיגיטליים הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המדוברים בזירה הכלכלית.

 

הפופולאריות הגבוהה נובעת ממספר גורמים, ביניהם: רכישה או תמיכה במטבע ביטקוין על ידי מובילי דעה בשוק ההון המסורתי (דוגמת בית ההשקעות בלאקרוק) וכן מגופים מוכרים וחברות ציבוריות, כגון: מייקרוסטרטג'י, סקוור וטסלה, כניסתם של בנקים וברוקרים לתחום (למשל גולדמן זאקס) וכן נוכח החלטת פייפאל לאפשר ללקוחותיה האמריקאים לבצע עסקאות באמצעות ביטקוין.

 

לחצו כאן כדי לרכוש קריפטו עם הוריזון מבית אלטשולר >>

 

לאימוץ הנרחב כאמור ניתן גם להוסיף את ההודעה של חברת ויזה, לפיה היא בוחנת לאפשר תשלומים ב-USDC, מטבע דיגיטלי יציב ומפוקח (stablecoin) הצמוד לדולר - הודעה שתרמה רבות לשיח בעניין המטבעות הדיגיטליים. אבל לפני שבכלל בוחנים רכישה של מטבע דיגיטלי, יש לתת את הדעת לגורם ממנו רוכשים את המטבע, כמו גם לאופן הפיקוח על אותו גורם. חשוב לזכור שמדובר בתחום חדש יחסית, ולכן באופן טבעי יש לא מעט אי וודאות סביבו, הן בפן הרגולטורי והן בפן התפעולי, וכן הוא כולל גם לא מעט סיכונים ובכלל זה הונאות ומתחזים. מעבר לביטחון ברכישה, רצוי גם לחשוב על היום שבו נרצה למכור את המטבע ולהפקיד את תמורתם חזרה במערכת הבנקאית.

 

נכון להיום עדיין ישנם בנקים המערימים קשיים בקבלת כספים שמקורם במכירת מטבעות דיגיטליים, זאת, בין היתר, לאור חשש המערכת הבנקאית באשר למקור הכספים. מכאן נובעת החשיבות של בחירת גוף אמין באמצעותו תבוצע רכישת המטבעות. יש לציין שלפני מספר חודשים אושר ופורסם צו איסור הלבנת הון החל על נותני שירותים בנכס פיננסי, ובכלל זה, על נותני שירותים בנכס פיננסי מסוג מטבעות דיגיטליים. צו זה אמור, בתקווה, להעניק לבנקים ודאות מסוימת בכל הקשור למתן השירותים בנכס שנתפס על ידם כמסוכן, כאשר הציפייה היא שלצד ההסדרה הרגולטורית של תחום זה, גם הבנקים יחלו לאפשר קבלת כספים שמקורם במכירת נכסים דיגיטליים, ובלבד שהרכישה בוצעה באמצעות גוף מסודר ומפוקח. 

 

נכסים דיגיטליים: היכן וכיצד ניתן לקנות

 

קיימות כיום מספר אפשרויות לרכישת מטבעות דיגיטליים:

  1. בורסות זרות - ישנן בורסות זרות המאפשרות רכישה באמצעות כרטיס אשראי או העברת תשלום בהעברה בנקאית, אלא שרוב הבנקים בישראל אינם מאפשרים כיום העברת כסף לאותן בורסות, ויותר מזה, במקרים רבים הבנק לא יסכים לקבל בחזרה את הכסף בעתיד לאחר מכירת המטבע. זאת כיוון שמדובר בבורסה ללא פיקוח.
  2. בורסה או ברוקר מקומי - חלק מהבנקים בישראל מאפשרים לבצע קנייה דרך בורסה או ברוקר מקומי ישראלי, אלא כשמדובר בסכומים גבוהים (50-40 אלף שקל ומעלה), קיימת סבירות שבהכנסת הכסף חזרה ממכירת המטבע, הבנק יסרב לקבל את התמורה.
  3. רכישה דרך הוריזון מבית אלטשולר שחם– מדובר בחברת בת של בית ההשקעות אלטשולר שחם, המאפשרת רכישה של נכסים דיגיטליים בסכום מינימלי של 2,500 דולרים ומעלה באופן ייחודי בישראל בשיתוף המערכת הבנקאית. רכישת או מכירת המטבע מתבצעת באופן שקוף ומסודר, כך שרק לאחר אישור על ידי הלקוח של המחיר שהוצע, מתבצעת עסקה..

 

תמרורי אזהרה שכדאי לשים אליהם לב:

 

ניסיונות פיתוי על ידי הצעה למכירת נכס דיגיטלי מתחת למחיר השוק, עסקה מהירה שנעשית בלחץ של זמן מהצד השני, עסקה דרך אפליקציית "טלגרם", רכישה מאדם אחר דרך האינטרנט כאשר לא ידועה זהות המוכר אשר עלול במקרים קיצוניים להיעלם, או אפילו רכישה מאדם זר פנים מול פנים היא בעייתית משלל סיבות לרבות בעת מימוש המטבעות והפקדת כספי המימוש במערכת הבנקאית. 

 

רכישה מגורם שאינו מוכר ושאינו מפוקח עלולה להביא לאובדן כספי הרכישה, או לחוסר יכולת לממש בצורה טובה את הנכס בעתיד. אין פירוש הדבר שצריך לחשוש ממטבעות דיגיטליים, אך חשוב לבדוק את התנאים המוצעים בכל עסקה - ולהיות זהירים.

 

לחצו כאן כדי לרכוש קריפטו עם הוריזון מבית אלטשולר >>
תודה שנרשמת לניוזלטר של אלטשולר שחם

פרטייך נקלטו במערכת

הערות משפטיות: הסקירה היא מיום 21/03/2022 וכלל האמור בה מתייחס למצב הקיים והידוע נכון למועד זה (ייתכנו שינויים בנתונים ובמידע המפורטים בסקירה בחלוף הזמן). הסקירה הנ"ל נערכה בהסתמך בין השאר על מידע פומבי גלוי לציבור וכן על הערכות ואומדנים, שמטבע הדברים אפשר שיתבררו כחסרים, כבלתי מדויקים או כבלתי מעודכנים. מבלי לגרוע מכלליות האמור לעיל, המידע המוצג במסגרת הסקירה, הינו חומר מסייע בלבד ואין לראות במידע זה כמידע עובדתי או כמידע שלם וממצה של ההיבטים הכרוכים בני"ע ו/או בנכסים הפיננסים ו/או מכשירים פיננסיים המוזכרים בו, ולכן אין לראות במידע האמור, כהמלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או הזמנה לקבל הצעות או ייעוץ, לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. הכותב / אלטשולר שחם ו/או החברות הקשורות אליה ו/או בעלי עניין באיזה מאלה עשויים להחזיק ו/או לסחור בעבור עצמם ו/או בעבור אחרים בניירות הערך ובמכשירים הפיננסיים המצוינים בסקירה ולכן בעלי עניין אישי בנושא. החברה ו/או מי מטעמה אינם בעלי רישיון כהגדרתו בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995. אין באמור משום שיווק השקעות ואין בו משום תחליף לשירותים כאמור המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין בתשואות ובדירוגי עבר בכדי להבטיח תשואה או דירוג דומים בעתיד. אין באמור במסגרת הסקירה כדי להוות התחייבות להשגת תשואה כלשהי.